Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Ocak 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• YSL Caftan

Tozlu bir şekilde narenciyelerle başlayıp sonrasında yumuşayarak balzamsı bir tatlılığa sahip olan güzel bir parfüm. Kalıcılığı ve yayılımı da oldukça başarılı. Naif bir oryantal. Ha Beymen’deki satış fiyatını hak ediyor mu kesinlikle hayır. Ml başına fiyatı en fazla 10-11 TL olmalı bence.

Yorum

• Clive Christian - X. Afrodizyak yalanlarına kanarak dekantını edinmiştim Hayatımda kokladığım en olgun koku diyebilirim. Odunsu amber kokusu, en az kırk beş yaş üstünü gerektiren göbekli, zengin adam imajı hissiyatında. Orta yaş olmama rağmen beni aşan bir parfüm oldu.
      Afrodizyaklaştıramadıklarımızdan mıydınız?

Yorum

• Mendittorosa - Sogno Reale

Yorum

• Guerlain L'homme ideal edt

Yorum

• Nasomotto Baraonda

Yorum

• Hermes - Ambre Narguile

Bal ve tarçının muhteşem uyumu ile yoğun bir açılış yapıyor. Rom ve tarçın ile ılık baharatsı notaları tarçınlı-elmalı turta gibi kokuyor. Tarçın notasını her zaman sevmişimdir ve genel beğeniye hitap eden bir notadır. Gurme kokusunu sevenler için başarılı bir seçenecek olacaktır. Evet biraz tatlı biraz feminen ama ilk başlarda sevmeyen insanlar için ileride aşk diyebilecekleri ve koleksiyonlarından ayırmaycakları koku olacaktır.
              Gün boyu kendini hissettiren ve mutlu eden yapısı ile lüks bir izlenim bırakıyor.
              (Üst düzey bir tatlı şarküterine girmişiniz ve dolanıyorsunuz, bendeki izlenimi böyle)

Koku ; Başarılı Gurme 8,5 puanı hakediyor. (Gurme sevmeyenlerin bile şans vermesi gerektiğini düşünüyorum çünkü bende ön yargılıydım kendisine başlarda ama sonradan çok sevdim)

Sillage ; Başlarda oldukça yüksek hatta 2-3 saat çevrenden pastacı muamelesi görebilirsin

Ömür ; Evet çılgın olanıda bu, gün boyu kokuyu alabiliyorsun ve aldıkça sanki mutluluk hormonlarını canlandırıyor.Bende 12 saat civarında tazeleme gerekmeden başarılı bir iz bıraktı.

Click image for larger version

Name:	hermes-ambre-narguile-edp-100ml-parfum__0894735212529426.jpg
Views:	306
Size:	88.9 KB
ID:	146587

Yorum

• OJ Black Gold.

Çok naif ve burnu yormayan bir koku. Ara ara kendisini hatırlatıp sakinleştirici etki yapıyor. Bahar aylarında kullanmak daha keyifli olur sanırım.

Yorum

• xeryus rouge

Yorum

• Oud Silk mood extrait. Resmen gül ile oud'un aşk dansı.

Yorum

• Ormonde Jayne Rose Gold.. Burnu yormayan çok naif bir gül kokusu, gül, kırmızı biber, sandal ağacı diye gidiyor, her zamanki Ormonde kalitesinde, güvenli limanlardan ancak biraz feminen tarafa kayıyor gibi..

Yorum

• bugün zara pour home 3 kullandım zaraya göre oldukça başarılı bir koku

Yorum

• dior homme edt...
                          serinin en klası en avrupaisi ve en sevdiğim olanı...
                          İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Van cleef arpels first
                            No 5 dna sına sahip ama güncel sulandırılmış no 5 e göre daha dolgun aldehitli pudralı çiçeksi bir parfüm

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Tiziana Terenzi Laudano Nero kullandım. Uzun zamandır kullanmadığım için oldukça özlemişim. Kompleks bir yapıya sahip olduğunu düşünüyorum. Açılışındaki konyak birkaç saat içerisinde biraz geriye çekilip reçinelerle birlikte oud ve tütsü eşlik ediyor. Ayrıca son kısımdaki vanilya da çok hoşuma gidiyor.

Yorum

• Gündüz 24 dereceyi bulan sıcakta hafif birşey kullanayım derken elim Armani Eau de nuit oud'a gitti.Batılı tarzda kullanılan ud, ona eşlik eden hafif baharatlar, az da olsa çiçeksi dokunuşlarla kokuyu aromatik odunsu sınıfına dahil etmiş.

Yorum

İşleniyor...
                                X