Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Ocak 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Tiziana Terenzi Orion

Yorum

• PDM Layton. Onu bu kadar konuşulan ve tutulan parfüm yapan şey şüphesiz ki genel beğeniye uygun kokusu ve kendi sınıfı içerisinde ki performansı. Tam bir niche denilemez çok fazla bir derinliği yok fakat harman kalitesi oldukça iyi özellikle vanilya kullanımını oldukça beğendim. Genel anlamda baktığımızda da elma, kakule ve lavanta gibi daha çok buruk bir izlenim yaratan notalarla vanilyanın dansı diyebiliriz. Bu tarz ekşi tatlı dengesinde ki parfümleri seviyorum. Yine aynı markanın Delina isimli parfümüde buna güzel bir örnek.

Yorum

• Rayiha
        Rayiha Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        matrai, Delina'yı merak ediyorum hatta ilgili başlığa da yazmıştım, nasıl bir parfüm, benzediği başka parfümler var mı?

• Jacques Fath Vers le Sud / Virgin Island'a alternatif güzel bir yazlık/baharlık..
      estefanyen

Yorum

• Comme des Garçons - Black..

Sabah sürdüğümde 8 yaşındaki oğlum "baba çiş kokuyorsun" dedi..

Akşama doğru koku, prostatlı şarapçıların zorlanarak işediği ıslak parketaşlı bir köprüaltının gecenin kör karanlığındaki kesif kokusuna döndü, sonra eskimiş ve bozulmuş tentürdiyot kokusuyla tenden uçtu..

Böyle bir parfüm beşeri dille anlatılmamalı, ruhani seviyede buram buram yaşanmalı..
        Son Düzenleme uncle-benjen; 01-08-19, 21:39. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Jacques Fath Vers le Sud

Yorum

• TF Grey Vetiver

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Dior - Sauvage EDP

Yorum

• Nishane Colognise

Yorum

• Nasomatto Pardon...

Yorum

• Heeley Sel Marin

Yorum

• Creed Royal Oud

Yorum

• Creed Aventus, ele ayaga düştü düşeli bayadır kullanmıyordum iyi geldi o dumansı havası 😊 😊

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Her Kalp İçindeki Çiçeğin Kokusunu Verir.

Yorum

• Hermes - Elixir Des Merveilles - İlgilenenler için incelemem linkte http://parfumhobisi.com/forum/ana-fo...des-merveilles

Click image for larger version

Name:	Ekran Resmi 2019-08-01 09.03.01.png
Views:	103
Size:	408.0 KB
ID:	133683

Yorum

• YSL Manifesto kullandım.İlk çıktığı zaman beğenmekle birlikte çok etkilenmediğim bir parfümdü.Zamanla daha çok hoşuma gitmeye başladı ve denemek için 30 luk bir şişe aldım.O zamandan beri de severek kullanıyorum.Bir çok farklı kokuyu bir arada barındıran bir parfüm.Hem çiçeksi,hem odunsu,yumuşak ama belirgin bir kokusu var.Benim en hoşuma giden özelliği ağır sayılabilecek tarzda bir parfüm olmasına rağmen,deniz kenarı hissini vermesi.Ben bu parfümde denizin,kumların,ortama yayılan güneş kremi kokularının karışımını hissediyorum nedense.Bu da gittikçe daha çok sevmemi sağlıyor.Sabah sıktığım parfümüm,deniz havasıyla çok güzel bütünleşti.

Yorum

• Minty
                              Minty Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Manifesto bence genel beğeniye gayet uygun bir parfüm ve en dominant nota vanilya olmasına rağmen günümüz "şekerli su akımı" diye tabir ettiğim parfümlerin çizgisinden uzak, daha özel ve uğraşılmış. Beni mutsuz eden tarafı performansının zayıf oluşuydu.

Ayrıca bir de Manifesto Le Parfum diye bir flanker çıkarmışlardı, bir duty free'de görmüştüm, hem de birkaç kez karşıma çıkmıştı, iris ve vanilyanın muhteşem bir kombinasyonuydu, benim diyen niche'lere taş çıkaracak kalitedeydi. Hep aklımda kalmıştır :-(

• Libra
                              Libra Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Le Parfum olanı hiç denemedim ama bir arkadaşım Elixir i kullanıyordu ve kalıcılığı,yayılımı,çok çok iyiydi.Metrelerce uzaktan kokusunu alabiliyordum.Klasiğe göre daha vanilyalı,tatlı bir parfümdü.Hatta bana biraz vanilya kokulu plastik bebeklerin kokusunu anımsatıyordu.Biraz plastiğimsi bir his vardı ama benim hoşuma gidiyorduKlasik,daha çiçeksi ve daha hafif.Kalıcılığı mükemmel olmasa da idare ediyor.Arada tazeleyerek kullanıyorum.

• Görseli de şu şekildeydi....

Click image for larger version

Name:	o.6389.2.jpg
Views:	197
Size:	82.9 KB
ID:	133689

Yorum

İşleniyor...
                            X