Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Ocak 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• YSL Libre kullandım.Bu parfüm bana tam sonbaharı hatırlatıyor.Çok güzel ama biraz hüzünlü,melankolik bir havası var.

Yorum

• Areej Le Dore War and Peace :

Hacılıktan yeni gelen eli kehribar tesbihli nur yüzlü teyzenin; oymalı emektar koltuklarında huşu içinde oturup anılarını dinler iken, gümüş telkari şişesinden elinize gülsuyu boca edilir ve evin havada asılı kalmış naftalin, muşamba, yıllarca silinmekten aşınmış ahşap ve yemek karışımı kokusunun nostaljik damgası dna’nıza işlenir.

Seriden fena bulmadığım tek koku oldu.

Hammaddelerin ayrı ayrı çok doğal ve çok kaliteli olması, bütünsel anlamda sanat yapıldığı anlamına gelmiyor, bunu da Areej Le Dore’de örnekleriyle deneyimlemiş oldum. Her birinin içeriğine saygım sonsuz ama naçizane fikrim parfümörün sanatçılığı için daha çoook dirsek çürütmesi gerektiği yönünde.
      https://www.fragrantica.com/member/789115/

https://www.instagram.com/sebnemin_dunyasi/

Yorum

• by kilian musk aoud

Yorum

• Costume National Soul

Yorum

• Bugün biraz etrafı zehirlemenin zamanı. Bir "kadın" parfümü nasıl olur, nasıl kokar, nasıl hissettirir diye sorulduğunda örnek olarak gösterebileceğim birkaç kokudan biri:

DIOR - POISON

26 yıllık bir vintage şişesine sahip olduğum için çok şanslıyım.

Karakteri olan bir koku, "ben buradayım" diyen bir koku. Notaların içinde çeşitli berrygiller ve erik olmasına rağmen, parfümde sığ bir meyvemsi hava yok. Meyvelerin aromasını hissediyorum ama sanki, taze doğranmış bir meyve değil de o meyvelerden yapılmış kaliteli bir likör gibi etrafa yaydıkları hava.
            Parfümde çok çeşitli notalar var ve hepsini hissetmek çok mümkün değil, ancak en sevdiğim ve bana en baskın gelen kombinasyon, tarçın, karanfil (çiçek olan karanfil), kişniş ve bolca kullanılan tütsü dörtlüsünün yarattığı muhteşem gizemli hava. Meyvelerin likörümsü aroması da bu dörtlüye eşlik ediyor. Parfümde sandalağacı, sedir ve gülağacı gibi odunsu notalar, kokuyu oturaklı, sağlam, uçarı olmayan bir koku yapıyor.
            Parfümde birçok çiçek notası var ama benim en çok hissettiğim karanfil ve biraz da hanımeli. Parfümde açılıştan sona kadar hissedilen vanilyayı da unutmayalım.

Koyu mor renkli cam şişesi bana çok çekici gelmiştir, tabii harçlıklarımı biriktirip kendime aldığım ilk koku olması da onu bende özel kılıyor.

Bendeki şişenin kalıcılığı, fazlasıyla kuru tenimde bile rekorlara koşuyor. Tek kelimeyle "muhteşem".

Click image for larger version  Name:	640882e632ab76f5d8255ee250aa5e17.jpg Views:	15 Size:	126.7 KB ID:	142703

Yorum

• Regalien spade of vetiver

Yorum

• Mancera Cedrat Boise

Yorum

• Bvlgari man in black

Yorum

• PdM Oajan
                    Neredeyse tam 3 yıl oldu 10ml dekant olarak alalı hala bitmeyenler arasında. Her defa bir daha kullanmayacağım diyorum ama yılda 3-4 kere kullanıyorum. Umarım yarım saat sonra tatlılığından başıma ağrı girmez

Yorum

• Pure Malt, soğuk havalarda kullanmaktan çok keyif alıyorum. Şansıma eski batch bulup hemen almıştım, yenilerinde sorunlar olduğu söyleniyor ama şu an kullandığım gerçekten uzun soluklu ve keyifli : )

Yorum

• Roja Dove Fetish ...

Yorum

• Prada Amber Pour Homme. Ofis parfümü

Yorum

• murrjm
                            murrjm Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Bugün ki seyahatimde valizin içine sıktım ben de.
                            Açınca misler gibi kokacak

• Tom Ford - Tuscan Leather

Yorum

• Giorgio Armani Eau De Cedre.

Yorum

• Laurent Mazzone Black Oud Extreme Amber

Yorum

İşleniyor...
                              X