Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Lost Cherry - Tom Ford

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Lost Cherry - Tom Ford

Click image for larger version  Name:	111111.JPG Views:	1 Size:	35.6 KB ID:	86608Click image for larger version  Name:	22222222.JPG Views:	1 Size:	51.7 KB ID:	86609

Tom Ford'dan yni bir koku daha.Şişe ve tema müthiş.Kiraz,Peru Balsamı,Tonka,Sedir,Vetiver.Yasemin gibi notalara sahip olan koku doğru işlenmiş ise benim için hedefi 12 den vuracak bir koku olabilir. Resmi sitesinde ön satışta

https://www.fragrantica.com/perfume/...rry-51411.html
    Son Düzenleme murrjm; 06-09-18, 13:50. Tarafından yapıldı.

Notalar ve şişe rengi oldukça ilgi çekici. Koklayınca anlayacağız bakalım. Ama murrjm tam senlik

Yorum

chery chery lady...

https://www.youtube.com/watch?v=eNvUS-6PTbs
      İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

Tamam denemek için sabırsızlanıyorum ama sizce de çok fazla koku olmadı mı Private Blend içerisinde.

İlk hali ne güzeldi. 2007 aşağıdaki olaya bak;

Tobacco V., Tuscan L., Velvet Gardenia, Purple Patchouli, Oud Wood, Noir de Noir, Moss Breches, Japon Noir, Bois Rouge, Black Violet, Amber Absolute..

Vay bie...
        Son Düzenleme Lagerfeld; 06-09-18, 13:06. Tarafından yapıldı.
        - Stop the car...
        - What ?!
        - Stop the fuckin' car!

Yorum

• murrjm
          murrjm Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Black Violet'ı tesadüfen denemiştim ve üzerimde deneyip çıktıktan sonra AVM içerisinde bir kadın yolumu kesip sormuştu kokuyu. OLdukça koyu bir kokuydu hatırladığım

• Lagerfeld
          Lagerfeld Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Boşuna merak etmemişim...

• Rayiha
          Rayiha Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Black Violet deyince hemen baktım nereden bulunur diye ama üretimi birmiş Merak ettim, Violet Blonde ile akrabalıkları var mıydı? Onu da tamamen bitmeden alsam mı diye düşünüyorum, sonra ya fazla tozlu bulursam diye vazgeçiyorum..

Bu sefer olur umarım. Görsel ve isim çok iddialı
        estefanyen

Yorum

Açıklanan notalarında badem likör ve vişne gösterilmiş.Müthiş

Yorum

Ben özellikle Peru balsamı etkisini merak ediyorum. Mentollü, ferah bir etki yaratıyor. Tom Ford parfümleri için alışılmadık bir nota. Ayrıca ismi ilk görünce kafamda bir Plum Japonais yanıp sönmedi değil,fakat notalara bakınca çok daha farklı olacak gibi. Meyve ön planda olacak mı bakalım.

Yorum

Fiyata dikkat 50ml->320 USD

Yorum

Fiyatı Fucking Fabulous ile aynı kulvarda. Acaba Tom Fordlar bu fiyattan mı gidecek hep?

Yorum

• Lagerfeld
                  Lagerfeld Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Çiçeği burnunda Fougere ikilisi 235$

Bilemedim, bu içilebiliyor heralde.

Fragrantica'dan Sergey'in Fougere Platin ile ilgili inceleme yazısını okuyordum, yazının sonlarında Tom Ford'un bi' sürü ismin telif haklarını aldığından bahsetmiş.

Fucking Fabulous ve Lost Cherry daha başlangıç gibi duruyor.

Metallique, Shaggable, Bitter Bitch, Take My Breath Away kışkırtıcı olanlar... Bunların dışında Beau de Jour, Beau de Soir, Soleil Neige, Black Lacquer, Absolute Black, Oud Ocean ise hazır ve nazır olanlar.
                Son Düzenleme Lagerfeld; 12-12-18, 14:45. Tarafından yapıldı.
                - Stop the car...
                - What ?!
                - Stop the fuckin' car!

Yorum

• murrjm
                  murrjm Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Bitter Bitch ve Absolute Black merak ettim
                  Lost Cherry de amerikan argosunda bekareti kaybetmek anlamına geliyormuş.
                  Son Düzenleme murrjm; 20-11-18, 13:41. Tarafından yapıldı.

• Lagerfeld
                  Lagerfeld Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  murrjm Çok arsız oldu bu adam.

Orjinal yazı sahibi: Lagerfeld View Post
                Fragrantica'dan Sergey'in Fougere Platin ile ilgili inceleme yazısını okuyordum, yazının sonlarında Tom Ford'un bi' sürü ismin telif haklarını aldığından bahsetmiş.

Fucking Fabulous ve Lost Cherry daha başlangıç gibi duruyor.

Metallique, Shaggable, Bitter Bitch, Take My Breath Away kışkırtıcı olanlar... Bunların dışında Beau de Jour, Beau de Soir,Soleil Neige, Black Lacquer, Absolute Black, Oud Ocean ise hazır ve nazır olanlar.
                Click image for larger version

Name:	CB7687C0-F84B-41FC-A779-11F0231D8748.jpeg
Views:	2151
Size:	214.4 KB
ID:	176162

böyle bir şeymiş Bitter Peach

Yorum

Zamanında bu sayfada da epey merak uyandırmış, lansmanını takip eden 3 yıl içinde çok sayıda klonu türemiş Lost Cheery, benim damağımda(burnumda) özel bir tat bırakmadı. Bir başka başlıkta yazmıştım, burada da bulunsun.

Tom Ford Lost Cherry

Ancak fırsatım olabildi, epeydir merak ediyordum. Açılışta vişne aroması ve acıbadem birbirlerini bastırmadan yayılıyorlar. Çocukluğumun vişne sularını iki kategoriye ayırıyorum. Dimes, meysu, aroma gibi markaların vişne suları yapay bir aromadan daha uzak, kutunun üzerindeki 'doğala özdeş aromalı' tabirinin hakkını veren tatlar sunuyordu. Bir de Capri Sun, v.i.p gibi markalarınsa daha yapay ama bana kimi zaman daha cezbedici gelen bir tadı vardı. Lost Cherry deki vişne ikinci gruba giriyor. Bademle birleşimi biraz sentetik evet fakat maalesef en rahatsız edici yanı sabunsu bir hava oluşturmuş olması. Bu sabunsuluğun bir soğukluğu olduğunu düşünüyorum. Alkollü içecek, tonka ve vanilya temelli tatlılık ile hoş olmayan bir kontrast oluşturuyor. Kapanışa kadar da çok fazla bir dönüşüm olmuyor, sabunsu,floral vişne-badem teması sürüp gidiyor. Yayılım ve kalıcılık için de çok olumlu şeyler söyleyemeyeceğim. Son bir not, Jo Malone Scarlet Poppy Intense tasarlanırken bir miktar Lost Cherry'den esinlenildiğini düşünüyorum.
                  Son Düzenleme teafortwo; 11-05-21, 20:42. Tarafından yapıldı.

Yorum

İşleniyor...
                  X