Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Ormonde Jayne - Ta'if Extreme (2018)

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Ormonde Jayne - Ta'if Extreme (2018)

Marka bu sene "extreme" ile günümüzde parfüm dünyasında yaygınlaşan esans oranlarını yükseltelim furyasına aktif olarak girmiş bulunmakta. Montabaco Extreme'in ardından yine sadece İngiltere'de satışı olacak "Ormonde Jayne - Ta'if Extreme" ile karşı karşıyayız.

Marka sahibi Linda Pilkington tarafından verilen bir röportajda " özellikle sıcak havalarda ya da parfümün duş sonrası ve yüksek nabız aralığında doğrudan tene uygulanmasını" tavsiye etmiş.
    Click image for larger version  Name:	Ta'if extreme bottle.jpg Views:	1 Size:	126.7 KB ID:	81989

Ta'if güllerini seven ben için güzel haber. Gerçek ta'if gülü yağı kullanılmışsa harika bir iş ortaya çıkmış olabilir. Bu arada parfüm nota dizilimi olarak normal Ta'if ile herhangi bir fark içermemekte.

Parfümün notalarına gelirsek;

Üst notalar: Pembe biber, safran ve hurma
    Orta notalar: Gül yağı, Frezya, Absolute portaka çiçeği yağı, yasemin
    Dip notalar: Katır tırnağı çiçeği (Broom) ve amber
    Son Düzenleme Azzura; 25-07-18, 14:04. Tarafından yapıldı.

Ormonde Jayne Ta'if benim çok severek kullandığım bir kokuydu, hatta silaj ve kalıcılık çok iyiydi, extreme versiyonunu tahmin edemiyorum :-)
    Notalar aynıysa biraz tarif etmeye çalışayım, kokunun Etro Rajasthan ile epey benzerlikleri var.

Açılışta biber hissediliyor (benim pek hoşlanmadığım bir notadır..) ama neyse ki çabuk kayboluyor.
    Kokunun genelinde kadifemsi bir his var, sanki mimoza tarzı notalar kullanılmış gibi.
    Hurmadan gelen vanilyalı olmayan, orijinal bir tatlımsılık, oldukça dozunda, safran ile de birleşince oldukça farklı bir kombinasyon çıkıyor ortaya, dengeli bir oriental hava.. Kokuya çok güzel bir aura katıyor.
    Frezya, neroli ve yasemin kokuyu oldukça hafifletiyor, boğucu bir koku olmaktan çıkarıyor.
    Son olarak her ne kadar kokunun adı Ta'if olsa da, bu koku tam bir "gül" temalı koku diyemeyeceğim, evet gül hissediliyor ancak diğer notalar ile çok güzel harmanlanmış, fazla baskın değil. Denemenizi tavsiye ederim, benim şişem bittiği için tekrar alınacaklar listemde :-)

Bu arada ne zaman sürsem mutlaka kompliman alırdım, etrafta kendini epey belli eden ve genel beğeniye çok uygun ama yine de oldukça orijinal bir koku.

Yorum

Meraklardayım ki an itibariyle Minty sayesinde orjinal versiyona da sinsi sinsi yaklaşıyorum

Yorum

Inan orijinal Edp’nin de silaji falan canavar, bence dene

Yorum

İşleniyor...
        X