Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Mon Guerlain

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

İlk yorumlara ve değerlendirmelere bakılırsa performansı kuvvetli bir parfüme benziyor.
    Kozmetiğe getirilen taksit yasağı gerçekten de kötü oldu. O kadar ki satın alacakken, insanı vazgeçirecek cinsten bir durum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Libra View Post
      Dün Sephora ya uğradım ve Mon Guerlain gelecek mi diye sordum.Hiç bilmiyoruz dediler...Sonra piyasanın ne kadar kötü olduğu,satışların ne kadar düştüğü üzerine konuştuk.Geçen sene Mon Paris ve Kenzo World gelsin diye beklemiştim,gelmediler.Şimdi yenilerin gelmesini bırakın eskiden raflarda olan bir çok parfümün artık gelmediğini görüyorum.Herhalde zamanla sadece genele hitap eden,satışları en yüksek olan parfümler kalacak raflarda.Moralim çok bozuk...
      Bilgi doğrudan kozmetikle ilgili değil ama Sephora LVMH'nin bir şirketi ve Louis Vuitton, Türkiye'deki merkez ofisini kapatma kararı aldı. Bazı önemli zincir giyim mağazaları da kendileri çıkıp bütün mağazaları ve operasyonu bayilere devretmeye karar verdi. Taksit yasağı ayrıca bir örseleme yaratıyor tabi ama sorun genel anlamda ekonomik gibi görünüyor.

Yorum

• Libra
        Libra Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Çok üzücü

Sevil e 1 martta gelecekmiş. Facebook sayfasında yazıyor.

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Libra
        Libra Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Çok sevindimBu güzel haber için teşekkür ederim Hanımelicim❤️Daha dün hem Sevil'e,hem Tekin Acar'a uğrayıp sordum,hiç haberleri yoktu.Ben de korkmaya başlamıştım doğrusu.

Şişesini görünce pek merak uyandırmamıştı bende. Cacharel Gloria'ya benzediği yönünde yorumları okuyunca benim de ilgimi çekti. Gelsin bakalım.

Yorum

• Libra
        Libra Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Ben zaten merak ediyordum,Cacharel Gloria yorumu beni daha da meraklandırdı.Gloria çook güzel bir parfümdü...

Guerlain'in imza şişelerinden biri de buymuş ve diğerlerinin biraz gölgesinde kalmış sanırım
      Markanın fanları bu şişe formatı böyle bir projede yeniden popüler olduğu için mutlularmış

Yorum

• kaside
        kaside Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Şişenin çok ağır olduğu, kadınlar tarafından silah olarak da kullanılabileceği söyleniyor.

Bugün koşa koşa gittim Sephora'ya.Mon Guerlain'ın geldiğini görünce heyecanla denedim.İlk anda güzel bulsam da çok çarpılmadım açıkçası.Ama kendimi tanıyorum,şu anda %20 indirimim varken almazsam denedikçe kokuyu daha çok sevmeye başlayacağım ve almadığıma pişman olacağım.O yüzden hazır indirimim de varken aldım.Eve gelince üzerime sıktım.Koku üzerimde gittikçe güzelleşti.Öyle çok tatlı bir koku değil.Çok dozunda baharatlarla harmanlanmış nefis bir oryantal.Gerçekten Gloria 'ya benziyor.Kalıcılığının iyi olacağını düşünüyorum.Üzerimde sanki gittikçe yoğunlaşıyor.Başımı sağa sola çevirdikçe sürekli kokusunu alıyorum.Erkek kullanımına da çok uygun bence.Sonuç olarak aldığıma memnunum👍🏼

Yorum

• murrjm
        murrjm Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Hadi bakalım darısı başımıza

• Libra
        Libra Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        İnşallah🙏🏻

Güzel güzlerde kullan libracım bende çok merak ediyorum kokusunu
      http://www.fragrantica.com/member/1049144/

Yorum

Güle güle kullan Libracığım. Ben de ilk fırsatta denemek istiyorum.

Yorum

Kartaliçecim,Hanımelicim çok teşekkür ederim💕Böyle ohh mis gibi içim açıldı tarzında bir koku değil,ama çok güzel bir oryantal ve etkileyici bir yanı var bana göre.Eşim de beğendi.Rahatsız edici kokularımdan değilmiş😊

Yorum

Yorum için teşekkürler Sevgili Libra :-)
            Güzel günlerde kullanın yeni parfümünüzü..

Beni şu vanilya/lavanta kombinasyonu korkutuyor, aklıma JPG Le Male geliyor

Lavantanın hissedilirliği nasıl?

Yorum

• Libra
              Libra Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Teşekkür ederim Mintycim
              Ben çok beğendim.Bugün sıktım ve daha da hoşuma gitmeye başladı.Lavantayı hissediyorum ama çok baskın gelmedi bana.Ben de merak etmiştim lavanta-vanilya kombinasyonunu ama ortaya gizemli,çekici bir koku çıkmış .Gerçi ben La Male de severimMon Guerlain,ben burdayım diye bağıran kokulardan değil ama kalıcılığı iyi.Hafif baharatlı,egzotik yapısıyla usul usul yayılıp merak uyandıracak bir parfüm bana göre.

• Minty
              Minty Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Libracım cok teşekkür ederim yorumun için :-)
              Anlaşılan bir Guerlain kalitesi var! Umarım en kısa sürede rastlarım bir yerlerde..

• Libra
              Libra Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Birşey değil Mintycim

güzel bir oryantal koku, böyle yanık bir vanilya kokusunu çağrıştırıyor ,bir de kadın parfümlerine çok aşina değilim ama başka bir parfüme oldukça benziyor sanki sonları

Yorum

Bugün tanıştım kendisiyle. Çok kırıldım Guerlain'e.

Vanilya ve onun altında ezilen lavanta, ikisinin de altında can çekiştiği tonka'dan başka hiç bi' şey alamadım ben. Uzunca bi' süre çok tatlı devam ediyor. Bu tatlılık, baskın vanilya ve tonka sayesinde bi' süre sonra benim için katlanılamaz hale geldi. Süsenin soğuk dokunuşlarını arasam da sıcak çiğ bi' vanilya ve kilolarca tonka ile beni kendinden uzaklaştıran bi' koku olarak hafızama yerleşti ne yazık ki.
              Yapaylığa pek rastlamadım. Kaliteli içerikler kuşkusuz. Sevenlerine saygım sonsuz tabi ki. Tamamen kişisel görüşüm Guerlain'den beklemediğim düzeyde bi' çalışma.

Angelina, Guerlain, Wasser üstad, e haliyle beklenti tavan yaptı bende. Yani Guerlain, Allah aşkına yıllar sonra şöyle bi' çekilin la ben hala hayattayım diye yumruğunu masaya vuran olmalısın sen. Öyle bi' şeyler çıkarmalısın ki, yıllarca bi' Habit Rouge'un gibi, Vol de Nuit'an gibi, Derby'in ve nicelerin gibi konuşulmalısın.

Neyse çok değil yakında Legere, Eau Fraiche, L'extrait falan çıkar, şansımı onlarda denerim.

Son Ekleme: Evet son demleri de bitmek üzere. Toparlarsak tenimde ki kalıcılığı 8. saatini bitiriyor. Silaj ise ilk 1-1,5 saat buram buram ki bu da Guerlain'in kalitesidir. Kıyafette ise müthiş bi' performansa sahip. Oldukça kaliteli içerik. Sıcak, oryantal ve genel beğeniye uygun. Kesinlikle unisex. Erkek kullanıcılarda gönül rahatlığıyla alabilir.

Ben ve tenim anlaşamadık onla.
              Son Düzenleme Lagerfeld; 08-03-17, 23:21. Tarafından yapıldı.
              - Stop the car...
              - What ?!
              - Stop the fuckin' car!

Yorum

• Libra
                Libra Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Gerçekten mi😌Ben de kullandıkça daha çok bağlanmaya başladım bu kokuya.Kullanmadığım günlerde bile montuma sinen kokusu benimle birlikte.Çok tatlı gelmiyor bana.Egzotik,tuhaf bir his veriyor.Shalimar dan sonra en sevdiğim oryantal kokum oldu diyebilirim ama itiraf edeyim ilk denediğimde bu kadar seveceğimi ben de tahmin etmemiştim😊

• Lagerfeld
                Lagerfeld Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Sevgili Libra,
                Benim bi' parfümü az çok nasıl değerlendirdiğimi P.M'den de bilirsiniz. İnanın saatlerdir kokluyorum kolumu. Bi' derinlik, bi' esinti... Beni içine çekmesi için elimden geleni yapıyorum fakat artık veda vaktine yaklaşıyor kolumda ve vanilya base'li bi' koku olarak veda ediyor. Yeni yeni sandal ağacına ulaşabildim mesela.

Sanırım kendimle ilgili yeni bi' şey daha keşfettim; aşırı vanilya ya da tonka vuruşları bende geri tepiyor. Bi' denge arıyorum bu iki notada sanırım. Denk geldiğim zaman bi' kere daha deneyeceğim Mon'u. Farklı açılardan bakmaya çalışacağım.

Bu arada sizde güzel günlerde, mutlu mutlu kullanın.

• Libra
                Libra Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Teşekkür ederim😊

Sephora'ya Mon Guerlain gelmiş.. Dün deneme şansım oldu ve benden tam puan aldı.
              Bence buram buram kalite kokan tam bir Guerlain olmuş.
              Tene yakın, skin scent kokusu gibi geldi, ancak annem ""ooo epey kuvvetli birşey" dedi!? Burnuma ne oluyor??

Vanilya, lavanta ve sandalağacı kombinasyonu ve geri plandaki hafif citrus notaları bana HDP 1725'i anımsattı..
              Parfüm kolaylıkla unisex olarak kullanılabilir bence.

Yorum

• Kartaliçe
                Kartaliçe Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Senden tam puan aldıysa kör alış yaparım

• Minty
                Minty Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Bence pişman olmazsın canım :-)

Daha ilk denememde çok beğendim ve beklentimin üzerinde çıktı. La Nuit Tresor'la beraber beğendiğim 2. ŞEKERLİ Parfüm oldu piyasada.

Ve ilginç bir şekilde içindeki bir çiçek notası, Givenchy Amarige'da yoğun hissettiğim bir nota ile aynı. Ve bana Amarige'ı anımsattı.

Ama dediğim gibi genel yapısı değil sadece bir nota anımsatan.

Yorum

Ben de dün denedim. İlk intibası krem gibiydi benim için ...vanilya ve tonkayla tatlılaşmış ve kremsi lavanta bana çok tanıdık geldi...evet ben bu kokuyu bi yerden hatırlıyorum ama nerden...avm de gezerken bileğim kolumda sonunda buldum forum ahalisi ne der bilmem ama Guerlain Mon , Johnson's Baby Bedtime serisinin kokusunu çok andırdı bana...leylak rengi seri

Yorum

İşleniyor...
                X