Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Mare - Eau du Levant - By Geza Schön

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Mare - Eau du Levant - By Geza Schön

Click image for larger version  Name:	eau_du_levant.jpg Views:	1 Size:	300.7 KB ID:	73191

Markanın ilk parfümü. Sahibi Nikolaus Gelpke tarafından deniz nasıl kokar sorusuna cevap olarak usta parfümör Geza Schön tarafından tasarlandı. Parfümün hikayesi kısaca Nikolaus Gelpkenin aklında olan deniz gibi kokan bir parfüm arayışı ile başlar. Parfüm editörlerine gidip acaba deniz nasıl kokar diye sorular sormaya ve onlardan gelen cevaplarla bir reçete hazırlamaya başlar. İş iyice ciddiye binince günün birinde soluğu Geza Schön ün yanında alır ve ona '' Tuzlu ve yosun kokan bir denizin kenarında güneş kremimi sürüp şezlonga uzanmış bir şekilde tatilimi yapıyorum hissiyatı veren bir parfüm istiyorum'' der. Yani uzun lafın kısası Akdeniz kokan bir parfüm ister. Bir yıl çalışmanın ardından ve 40 küsür parfüm denemesinden sonra aranılan parfümü Geza yarattı. Adı Eau du Levant. Fransızca'da "Levant", güneşin doğuşunu ve aynı zamanda Akdeniz'in efsanevi doğu kısmı olan Levant'ı ifade eder.

Böyle bir hikayesi olan ne yapılmak istendiği bilinen ve onun üzerine emek harcanmış parfümler benim oldukça ilgimi çekiyor. Parfümün arkasındaki isim de Geza Schön olunca bu ilgim katlanarak artıyor. Yaz bitmeden mutlaka denemek istiyorum.

Açıklanan Notalar

Bergamot
    Tangerine
    Limon
    Fesleğen
    İris
    Yasemin
    Osmantus
    Labdanum
    Vetiver
    Ambergris
    Son Düzenleme matrai; 10-05-18, 11:44. Tarafından yapıldı.

Deniz temalı, güneş kremi benzeri, bana yazı hatırlatan kokulara merakım büyük. Umarım kısa zamanda deneyebiliriz.

Yorum

Çok merak uyandırdı bende
      estefanyen

Yorum

Geza Schön bu ismi duyunca dönüp bir bakma hissiyatı geliyor içime,en sıradan parfümü sıra dışı hale getiriyor.
        Parfümlerin içine hiç kimsenin bilmediği birşeyi katan adam,jean baptiste grenouille'nin parfümünü yapacak böyle giderse.

Yorum

Deniz temalı kokular en sevdiklerim. Hele de Geza yaptıysa denenmeli mutlaka

Yorum

İşleniyor...
          X