Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Lacoste Pour Femme "Intense"

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Lacoste Pour Femme "Intense"

Bu "Intense" gerekliydi ama!
    2003 senesinde Olivier Cresp tarafından yaratılmış zamansız bir klasik olan Lacoste Pour Femme, birçok kişinin sadece Lacoste olduğu için denemeye bile tenezzül etmediği, oysa ki hayli kaliteli ve zamansız klasik bir parfüm. Ne zaman sürsem parfümünüz neydi dedirtenlerden!

Üst notaları: Karabiber, frezya, elma
    Orta notalar: Menekşe, kediotu (heliotrope), hibiscus, yasemin, gül
    Dip notalar: Labdanum, sandal ağacı, tütsü, sedir ağaci, süet

Bu kokuyu en çok "çok yönlü" olmasından dolayı seviyorum, bazen elma, frezya, yaseminle karışınca sportif ve dinamik, menekşe ve heliotrope notaları ile pudramsı, ve dip notaları ile oldukça derin ve oturaklı bir koku. Kalıcı ve yayılımı gayet iyi.

Ama tabii ben şu an size 2003'te çıkmış olan formulasyonu anlatıyorum, tam da şu ambalaj:
    Click image for larger version

Name:	lacoste-pour-femme-edp-for-women-90-ml-large_cb74724bf7141860e7b07ed4fadfe0ae.jpg
Views:	1102
Size:	225.7 KB
ID:	65524

Gelgelelim 2014 yılı civarı birden bu bej rengi ambalajlar ortadan yok olmaya ve yerini beyaz kartondan yapılmış ambalajlar almaya başladı, koku aynı diyordu satış görevlileri, ama biz parfüm aşıkları ambalaj değişiminin formülasyon değişiminin ya da seyreltilmenin bir numaralı alameti olduğunu biliyoruz. Yeni koku eskisi ile aynı koksa da 15 dakika sonra uçup gidiyordu (Bu tür parfümlere "Kaiser Söze" demeyi çok seviyorum, Usual Suspects meraklısı varsa anlar) Ambalaj bu şekilde şu anda,

Name:	Lacoste2.jpeg
Views:	1012
Size:	17.7 KB
ID:	65525

Ama şimdi Lacoste yaptığı hatadan döndü ve kokunun "intense" versiyonunu çıkardı! Burun yine Olivier Cresp. Notalar oldukça farklı görünse de, parfüm ilk formulasyona oldukça benzer kokuyor, her ne kadar karamel olsa de notaların içinde cok da fazla bir tatlilik hissettiğimi söyleyemeceğim, gayet dozunda.
    Ve 16 Şubat'ta free shopta bir kartona sıktığım parfüm duün tesadüfen elime geçti ve sanki dün sıkmışım gibiydi! Tam 11-12 gün sonra..

Notaları Karamel, gül, sandal ağacı, sedir ağacı ve misk olarak açıklanmış.

Ama ben frezya, yasemin, elma ve menekşe / heliotrope kombinasyonunu özellikle koku biraz dindikten sonra net olarak aldım..
    Almayı çok istediğim bir parfüm şu anda..

Ambalajı da şu şekilde,

Name:	Lacoste_LACOSTE_POUR_FEMME_INTENSE_W_001.JPG
Views:	1056
Size:	112.5 KB
ID:	65526

Bu habere çok sevindim Aysucum...benim de çok beğendiğim bir parfüm...yeni şişe tasarımı ve rengi de göz alıcı olmuş...

Yorum

Bu Intense'e ben de sevindim. Nomade'dan sonra bunu da bekleme listeme alıyorum

Yorum

İşleniyor...
      X