Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Jean Paul Gaultier Scandal for Women

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Jean Paul Gaultier Scandal for Women

Click image for larger version  Name:	IMG_6619.JPG Views:	1 Size:	34.2 KB ID:	36924

Scandal.. Çığır açan bir parfüm adı olmadığında hemfikiriz, değil mi?

Kan portakalı, gardenya, bal ve paçuli .. Kim hayır diyebilir ki?

Jean Paul, Pigalle'in edepsiz sokak ruhunu elegan aurayla birleştirmeyi vaat ediyor bu şipre floral parfümünde.. Aura gibi bu yeni parfüme de Daphne Bugey imza atmış..

Şişesi oldukça ilginç, benim hayranı olduğum Louboutin'in ünlü Pigalle ayakkabılarını ve Moulin Rouge danslarını anımsattı..

İşin garip tarafı dün Fragrantica'da sayfası varken bugün yok olmuş, nedendir acep?
    Edit: Bugün yok olma sebebini tekrar yayınlanınca anladım ki dün oryantal vanilya diye betimlenen parfümü bugün şipre çiçeksi olarak betimlemişler ve notalarını farklı sunmuşlar, ben de son haline göre düzenledim..

Bakalım beğeneceğimiz parfümler arasına girecek mi?

---
    (Alıntı yapalım) :

Jean Paul Gaultier will launch Scandal, a new fragrance for women.

Scandal promises an 'elegant aura' with the 'spirit of 'Pigalle'. Notes for the honey chypre include blood orange, gardenia, honey and patchouli.

The nose behind this fragrance is Daphne Bugey.

Jean Paul Gaultier Scandal will be available in 30, 50 and 80 ml Eau de Parfum and in matching body products.
    Son Düzenleme dewnew; 15-06-17, 11:19. Tarafından yapıldı.
    https://www.fragrantica.com/member/789115/

https://www.instagram.com/sebnemin_dunyasi/

Carolina Herrera Good Girl ile hızlı bir giriş yapınca, sanırım JPG'nin hamlesi de bu olmuş.. İsim Roja firmasının aynı isimli parfümünü de hatırlattı tabi, şişe ve sıvının rengi de lancome la vie est belle'yi çok fazla hatırlatmış, tutan ve başarılı bir parfüm olduğu için Julia Roberts'in da ekmeğini yiyelim, bizimki de başarılı bir parfüm algısı yaratsın demişler bilinçaltında bana göre..

Tasarımı özgün bulmadım şahsen oradan buradan fikirler almışlar gibi geldi bana.. Kokusuna da sizler yorumlarsınız bakacağız artık.

Yorum

Click image for larger version

Name:	o.364.jpg
Views:	727
Size:	46.5 KB
ID:	37089
      sıvının rengiyle birlikte şişesi Lanvin Rumeur isimli parfümü çağrıştırdı bana..
      notalar ilgimi çekse de beklentiyi yüksek tutmamak en iyisi :-) malum tekrarlayan şekerli kokular pek trend!

Yorum

Geçen gün deneme şöyle bir kokladım bana ilk uyandırdığı izlenim Lancome La vie Est Belle in açtığı yoldan giden tatlımsı ve performanslı bir parfüm olduğu. Şu sıralar hanımlar arasında moda olan şekerli hafif baygın parfümler arasında kuşkusuz yerini alacak ve piyasadan önemli bir pay alacaktır. Çok büyük şeyler vaad etmiyor ama çokta kötü değil. Bir erkek olarak kokusu hoşuma gitti

Yorum

Kokusu şekerli; zaten neredeyse 10 seneden beri şekerli parfümler moda...benim de hoşuma gitti...ayrıca şişesine de emek verilmiş..400 TL bandında iyi bir parfüm bence...

Yorum

Aslında Jean Paul Gaultier parfüm çeşitlendirme bakımından oldukça geride kalan bir marka. Özellikle erkek parfümlerinde Le Malle ve flankerları haricinde bişey yok desek yeridir. Şu vücut şeklinde olmayan farklı bir şişe ile bir erkek parfümü çıkarsa hiç te fena olmaz.

Yorum

Aslında Fleur du Male flankerlardan kendini ayıran oldukça farklı ve orijinal bir denemeydi, ama JPG riske girmiyor. Farklı denemelerin çoğunun üretimi durduruldu.

Yorum

çok güzel bir açılısı var kokunun.. kan portakalı ve gardenya ile açılıyor.. sanki nektarlı bir tatlılığı var..
                ama maalesef böyle güzel devam etmiyor..
                kısa bir süre sonra bu kombinasyona sentetik bir paçulinin de eklenmesiyle LVEB tarzında yapışkan bir tatlılığa dönüşüyor..

Günümüzdeki ana akım kadın parfümlerinde görünen süper tatlı/suni tatlılıkta bir koku olması esas skandal olan :-)

Yorum

İşleniyor...
                X