Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Van Cleef Arpels - Bois Dore

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Van Cleef Arpels - Bois Dore

Click image for larger version  Name:	vca bois dore.jpg Views:	1 Size:	26.0 KB ID:	31617

Van Cleef Arpels in özel serisi olan Collection Extraordinaire in yeni üyesi Bois Dore. Parfümörü hakkında bir bilgi yok. Odunsu oryantal olarak sınıflandırılmış. Van Cleef Arpels ın bu serideki bir çok parfümünü oldukça başarılı buluyorum.

Bu parfümün açıklanan notalarına bakacak olursak. Oldukça güçlü bir parfüm bizi bekliyor gibi

Amberwood
    Misk
    Tonka

http://www.beymen.com/p_van-cleef-ar...m_323887_30897

Beymen'e gelmiş. Guerlain SDV'e benzeten olmuş. Bence sağlam bir iş gibi duruyor.Tatlılık ve reçine hımmmm

Yorum

• Minty
      Minty Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Murrjm, SDV'e ciddi anlamda benziyor!

Benim son zamanlarda deneyip en çok beğendiğim kokulardan biri..
    Yumuşak bir açılışı (bir süre ayırt edemediğiniz notalar) ancak gitgide tene oturdukça güçlenen ve kendini açan ilginç bir yapısı var kokunun.

SDV'e benzetenler hiç yanılmamış, bence SDV arayanlar ama pahalı bulanlar için müthiş bir alternatif, ayrıca daha kalıcı!

Yorum

• murrjm
      murrjm Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Mutlaka deneyeceğim

Bois Dore, genel olarak dumanlı, odunsu, tatlı bir koku.
    rahatlatıcı, yumuşak, keyifli bir etkisi var ve biraz da melankolik bir havası var.
    pudralı odunsu notalar, badem, yumuşak bir miske yatırılmış gurme notalar; vanilya ve tonka ile biraz feminen bir çizgisi var
    odunsu notalar tonkanın tatlılığını azaltmaya yardımcı olurken aldığım dumanlı bir nota bana mürü çağrıştırdı..

Bois Dore tonka ve badem üzerine kurulmuş bir kompozisyon. ben daha çok Guerlain Tonka Imperiale ile yakınlık kurdum..

SdV'ye çok benzer Annick Goutal Nuit et Confidences 'i tavsiye edebilirim gurme boozy vanilya severlere..(Missions Le Couvent des Minimes'den sonra)

Yorum

İşleniyor...
    X