Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Sunflower Pop, Floral Street

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Sunflower Pop, Floral Street

Click image for larger version  Name:	floral street sunflower başlık.jpg Views:	0 Size:	133.4 KB ID:	203043

Van Gogh müzesi & Floral Street işbirliği ile 2021 yazının ortasında sunulan yeni bir parfüm: Sunflower Pop.

Parfümün resmi açıklaması: “Van Gogh’un ayçiçeklerinin güzelliğini ve iyimserliğini canlandırmayı amaçlayan, ruh halinizi aydınlatacak canlı, görkemli bir narenciye karışımı. "

Parfümün koku profili tablosu ise şu şekilde:

Click image for larger version  Name:	sunflower_kokuprofili.PNG Views:	0 Size:	512.0 KB ID:	203044

Van Gogh ve ayçiçeklerine hayran birisi olarak benim hemen radarıma takılıp ilgimi çeken bu yeni parfümün, foruma renk katacağını, sanatsever parfümseverlerin de ilgisini çekeceğini düşünüyorum.

Türkiye’de bulunmasa da yurt dışındaki Sephora mağazalarında rahatlıkla bulunabiliyor olması sebebiyle ulaşılması imkansız bir parfüm değil gibi gözüküyor…

Bana kalırsa; bir yanıyla Van Gogh estetiğini poplaştıran tüketilebilen bir nesne olarak yabancılaştırıcı etkisi, eleştiri oklarının hedefi olma potansiyeli taşıyor. Bir yanıyla ise; ruhu sıcak bir şekilde çiçeklendiren, iç gıdıklayıcı bir estetik izlenimi uyandırıyor...

Click image for larger version  Name:	floral street sunflower son.jpeg Views:	0 Size:	174.5 KB ID:	203045
    Son Düzenleme Aryan; 03-08-21, 15:16. Tarafından yapıldı.

Kalp'te Bellini, Iris ve Plum Flower kullanılması Areej'in Plumeria de Orris'ini hatırlattı. gerçi Plum Flower ve Frangipani aynı türler değiller sanırım. Resim ile nota birleşimleri de zihnimde çok uyuşmadı ama koklamadan nasıl bir kompozisyon olduğu anlaşılmaz tabii.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Asaid View Post
      Kalp'te Bellini, Iris ve Plum Flower kullanılması Areej'in Plumeria de Orris'ini hatırlattı. gerçi Plum Flower ve Frangipani aynı türler değiller sanırım.
      Areej, koku paletinde Bellini gibi zengin boozy akorlar bulunduruyor mu bundan pek emin değilim. Olabilir belki, markayı yakın tanımıyorum. Plum ve Frangipani, evet aynı türde değiller ama ilginçtir ki aslında Plum; yaz ile çok tanımlanan bir çiçek değilken yaz parfümlerinin aranılan yüzü Frangipani; güneşi seven, yaz ile uyumlu tropikal bir çiçek. Bu yüzden aslında frangipani, öngörü olarak bu parfüme çok daha uyumlu bir şekilde yakışabilirmiş hissiyatı veriyor...

Orjinal yazı sahibi: Asaid View Post
      Resim ile nota birleşimleri de zihnimde çok uyuşmadı ama koklamadan nasıl bir kompozisyon olduğu anlaşılmaz tabii.
      Resmin kendisi değil de resmin uyandırdığı estetik odaklı bir koku olabilir... Yukarıda sitrus meyveleriyle canlı, parlak, aydınlık bir Van Gogh sarısı ve altta sıcak amber bazı ve bal dokunuşu ile birlikte yaratılan güzel güneşli bir havanın, şarap kokteyli bellini, meyveler ve çiçekler ile kutlanması şeklinde olabilir...

Parfümün koku profiliyle birlikte bana verdiği imaj, resimden daha çok ayçiçekleri eşliğinde yapılan sıcak, neşeli piknikler:

Click image for larger version  Name:	tumblr_161bf8ce4dc69d3ae582f3e3ff4c28fe_fd6c5f52_1280.jpg Views:	0 Size:	240.3 KB ID:	203076

Click image for larger version  Name:	tumblr_19250a7583f65f30328a4c419e6db54b_adb34427_1280.jpg Views:	0 Size:	149.8 KB ID:	203077

Tam bir: Tumblr parfümü.
      Son Düzenleme Aryan; 05-08-21, 18:17. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Asaid
        Asaid Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        siz bu şekilde yorumlayınca mantıklı geldi gerçekten. Plumeria de Orris'de ise boozy bir yön hatırlamıyorum gerçi parfümün kendini bile çok hatırlayamıyorum hem 2 sene kadar oldu hem de malum uçuk fiyatları var, 1ml denemelik olunca da akılda kalacak kadar kullanımı sağlanamıyor maalesef trajikomik bir durum. Yalnız nota birleşimi adına şeftali-iris-plumeria üçlüsü ile aklımda bir çağrışım yaptı.
    İşleniyor...
    X