Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

H24 - Hermes

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• H24 - Hermes

Click image for larger version  Name:	H24-©-Quentin-Bertoux-18.jpg Views:	0 Size:	72.2 KB ID:	193816

Hermes markasının in-house parfümörü Christine Nagel'in sınavı devam ediyor.Bu kez oldukça zorlu bir sınav onu bekliyor.Yeni bir erkek parfümü H24 !

Christine Nagel bu yeni oluşum için ''Bu bir rekabet değil, ama Terre d'Hermès'in yanında var olabilecek ancak farklı olabilecek bir parfüm yapmak istedim. Büyük bir zevkle üstlendiğim büyük bir meydan okumaydı bu.'' diyor.

lhamını Hermes erkek giyim koleksiyonlarından alan Nagel markanın erkek giyim kreatif direktörü Véronique Nichanian ile birlikte çalışmış
    .
    Markanın kullanmış olduğu yüksel kalitedeki yün kumaşların kokusunu ve atölyelerindeki havayı tasvir etmeye çalışmışlar.

Bunun için kullanmış olduğu ''sclarene'' isimli sentetik molekülün, atölyelerde yün kıyafetlere basılan ütüden çıkan metalik sıcak buharın kokusunu verdiğini söylemiş direktör Véronique.Ayrıca adaçayı, nergis ve gül ağacı notalarına yer verilmiş.

Parfümün ismindeki 24, markanın Paris'deki merkez butiğinin adresi olan 24 Faubourg Saint-Honoré'ye atıfta bulunuyor.

Ek bir bilgi olarak parfümün şişesi tamamen geri dönüştürülmüş camdan yapılmış ve yeniden doldurulabilir.Ambalajı da %100 geri dönüştürülebilir ve ambalaj üzerinde kullanılan mürekkep miktarı da kirliliği azaltmak için incelikle ayarlanmış.
    Son Düzenleme murrjm; 31-01-21, 02:17. Tarafından yapıldı.

Orjinal yazı sahibi: murrjm View Post
    Click image for larger version Name:	H24-©-Quentin-Bertoux-18.jpg Views:	0 Size:	72.2 KB ID:	193816

Bunun için kullanmış olduğu ''sclarene'' isimli sentetik molekülün, atölyelerde yün kıyafetlere basılan ütüden çıkan metalik sıcak buharın kokusunu verdiğini söylemiş direktör Véronique.Ayrıca adaçayı, nergis ve gül ağacı notalarına yer verilmiş.
    Ben bu hissiyatı güzel bir şekilde Serge Lutens Gris Clair da alıyorum. Buharlı ütüden çıkan sıcak buhar ve kumaş kokusu.

şişeye gelince. Bana resmen market parfümleri anımsattı hatta gözüme bir an AXE parfümü geldi.

Yorum

Heyecan verici bir parfüm. Umarım gül baskın değildir.

Yorum

İlgi çekici ve içeriği de güzel duruyor.

Yorum

Christine Nagel, seni kınıyorum ve sana sözler hazırladım.

Orjinal yazı sahibi: murrjm View Post
          ''Bu bir rekabet değil, ama Terre d'Hermès'in yanında var olabilecek ancak farklı olabilecek bir parfüm yapmak istedim. Büyük bir zevkle üstlendiğim büyük bir meydan okumaydı bu.'' diyor.
          Her şey tamam da yukarıdaki son cümle de neyin nesi? Meydan okuma mı? Oh! Hayır... Genelde ilk cümleler hoştur ama son cümle ise bazı şeyleri ele verir. Mesela en son Eminem ile Snoop Dogg arasındaki gerilimin sebebi Dogg'un bir konuşmasındaki son cümlesinden kaynaklıydı.

Ayrıca şuan olfaktif duyu nöronları yerinde olup olmadığını bile bilmediğimiz emekli bir insana -ki (şuan korona hastası belki) meydan okumak ne kadar doğru? Meydan karşılıklı okunur. Terre d'Hermes bir parfüme meydan okuma olarak mı çıktı? Neden Terre? Madem kumaş kokusu, bir şeyler diyorsun Rocabar'a meydan okusaydın o zaman? Hem sahi bu işler böyle meydan okumayla mı olmak zorunda? Mesela Ellena, bir parfüm çıkarıp "Ben Roudnitska'ya meydan okuyorum" demiş midir? Var mı böyle bir demeci? Ellena, Roudnitska'nın tarzını yeri gelmiş devam ettirmiş, yeri gelmiş sonuna kadar geliştirmiş, yeri gelmiş onu aşmıştır.

Ayrıca bu Tiktoker üslüplarını bir kenara bıraksak artık... Yok şu challenge, yok bu challenge. Sana meydan okuyorum sen de var mısınlar vesaire... Parfüm endüstrisinin durumu ortada, artık şapkamızı önümüze koyalım.

Geçen günler Nagel hanımefendinin instagram hesabı önüme düştü. Normalde ben açıp bakmam. Denk gelmişken göz ucuyla bakayım dedim; ooo ne göreyim
          Master Perfumer -Moschino Fresh Couture parfümünün yaratıcısı- Alberto Morillas! Ve Nagel hanımefendi birlikte birbirlerine sarılıp yanak yanağa poz verdikleri bir fotoğraf. Görünce gerçekten çok mutlu oldum, Allah sağlık, sıhhat versin. Ah, ah... IFRA Iso-E Super kısıtlamaları konuşulduğu zaman da böyle bir araya gelinseydi keşke. Iso-E Super kısıtlaması konuşulurken yazmıştım: "Hedef Ellena" diye. Hepsini yazdım. Ama nedense o dönem pek kimseden ses çıkmadı. Şimdi şapkamızı önümüze koyalım diyeceğim, diyemiyorum ona bile kısıtlama gelmiş durumda. Ortada şapka mapka kalmadı.

Ama Nagel hanımefendinin instagram hesabında, herhangi bir şekilde, bir tane bile Ellena fotoğrafı yok. Sahi neden? Ellena'nın instragram'da Morillas kadar (42 bin) takipçisi yok diye mi? Ellena'nın instagramı yok diye mi? Bir insanın tuşlu telefon kullanması ayıp mı? Şuan günümüzde akıllı telefonları kullanmak, instagram hesabı açıp kullanmayı öğrenmek en kolay şeydir. Önemli olan hafızalara kazınan, tüketilemez zamansız kokulara imza atmak. Anlık atınca 24 saat sonra siliniyor.

Umarım Hermes, tüm bunları görüyordur diyeceğim ama Frederic Malle'de bile bir sürü Ellena fotoğrafı asılıyken Hermes ofisinde olmaması... Hadi en azından gözüme çarpmadı diyeyim. Tamam, çok heykelci de olmamak lazım. O zaman Hermes ve Nagel'e bu soruyu yöneltelim: Ellena'nın koku mirası ne kadar korunuyor? Mirasına ne kadar sahip çıkılıyor? 2020 üretimi Terre d'Hermes'lerin hali nedir öyle? Bence bu konuda Nagel sınıfta kalmıştır. Mesela Francois Demachy'nin Dior Homme'u getirdiği nokta ortada, inanılmaz... Terre'yi ise nereye getirilmiştir? Terre için uygun kelime getirmek değil götürmek olabilir anca. Terre'yi götürmüşler... Her şey ortada, artık şu şapkayı da bir bulalım.

Ben hiçbir şey demiyorum. Sadece susuyorum ve gülüyorum... Yeni parfüm çıkmış, hayırlı olsun.... Sevil'e gelirse müsait olursam bir ara çıkar bir koklarım... Gerçekten hayırlısı olsun. Ama yazık... Neyse. Sadece gülüyorum ya...
          Son Düzenleme Aryan; 01-02-21, 14:14. Tarafından yapıldı.

Yorum

Beklentimi ne yazık ki büyük tutamıyorum bunun nedeni de Nagel'in Hermes ile olan kan uyuşmazlığı. Nagel elinden çıkan tüm Hermes parfümleri ne yazık ki hayal kırıklığı. Bu bence Nagelin son sınavı olabilir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: matrai View Post
              Beklentimi ne yazık ki büyük tutamıyorum bunun nedeni de Nagel'in Hermes ile olan kan uyuşmazlığı. Nagel elinden çıkan tüm Hermes parfümleri ne yazık ki hayal kırıklığı. Bu bence Nagelin son sınavı olabilir.
              Kişisel estetik anlayış ve tarzım açısından kokulardaki metalik hissiyatı sevmiyorum. Saygıyı hak eden, gerçekten çok değerli bazı kokuları, hakkını teslim etsem de ben bu yüzden sevemedim. Tom Ford Metallique gibi parfümleri ayrı bir yere koyuyorum zaten, onlar benim için komedi.

Şimdi, H24'ün içeriğine bakıyorum: "Metallic notes"

Hermes'in bu yeni parfümü için bir slogan buldum: "Topraktan kopuş!"

Ne trajedi ama...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Aryan View Post

Kişisel estetik anlayış ve tarzım açısından kokulardaki metalik hissiyatı sevmiyorum. Saygıyı hak eden, gerçekten çok değerli bazı kokuları, hakkını teslim etsem de ben bu yüzden sevemedim. Tom Ford Metallique gibi parfümleri ayrı bir yere koyuyorum zaten, onlar benim için komedi.

Şimdi, H24'ün içeriğine bakıyorum: "Metallic notes"

Hermes'in bu yeni parfümü için bir slogan buldum: "Topraktan kopuş!"

Ne trajedi ama...
                Tom Ford metalique icin bende öyle düşünüyorum. Neydi o öyle. Tam bir facia idi benim için. Aman benden uzak olsun da

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Negelin en son Sur Lagune parfümünü denemiştim. Jardin serisinni en kötüsüydü resmen. Jardin serisi, hatta hermes bence ellena ile son buldu. Zirveydi onlar için.

Yorum

Yeni yıkanmış gömleğinize Le Jardin Monsieur Li sıkın ve ütüleyin tam olarak size geçecek olan koku H24 olacaktır

Yorum

Orjinal yazı sahibi: matrai View Post
                      Yeni yıkanmış gömleğinize Le Jardin Monsieur Li sıkın ve ütüleyin tam olarak size geçecek olan koku H24 olacaktır
                      Click image for larger version

Name:	o.101457.jpg
Views:	1926
Size:	122.0 KB
ID:	196058

Yorum

hermes h24. biraz dior dune, Biraz cartier declaration'a benzettim. Açılışı fena değil. hermes'in klasik çizgisini taşıyor.Aromatik oldukça karışmış bir harman var parfümde.Metalik turunçgiller ve çiçekler gibi kokuyıor.Orta notalardan itibaren parfüm fena değilden kötüye evriliyor.Dip notaları ise berbat. 3 gün ceketimden çıkmadı kokusu.O kadar niş kullandım bu kadar kalıcı parfüm görmedim.Hermesten ziyade ds damat veya kığılı gibi mağzaların parfümlerine benziyor.Berbat bir parfüm uzak durun derim

Yorum

Açılışında vintage Terre'de yer alan keskin çakmak taşı hissini aldım biraz.Güzel mi değil mi derken parfüm bekledikçe enerjisini kaybetti ve rahatsız eden bir metalik his sabitlendi kokuya.
                          Uzun süre kullanımda fikrim değişir mi bilmem ama ilk denemede beklentimi karşılamadı.

Yorum

İşleniyor...
                          X