Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Memo / Argentina

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Memo / Argentina

Memo, Art Land kolleksiyonu için Argentina adında yeni bir parfüm çıkarıyor. Çiçeksi-aromatik olarak sınıflandırdığı bu koku sıcak ve tatlı tonlarda olacakmış. Son yılların favori ikilisi gül ve ud'un "tango buluşması" olarak lanse ettiği parfümün notaları;

pembe biber, bitkisel misk (ambrette), gül esansı, Türk gülü özütü, yasemin ve Mısır yasemini özütü, vanilya, ud, cypriol ve benzoin

olarak açıklanmış.

Bir tango dansçısı olarak ud notasının varlığı ile "tango"yu ifade edebikecek bir koku profili hissetmesem de, tangoya öykünen bir parfümü denemeden geçebileceğimi sanmıyorum.

Click image for larger version

Name:	FB_IMG_1609206244282.jpg
Views:	873
Size:	195.0 KB
ID:	189932

Tangonun hayatıma geri döneceği ve Arjantin'i dünya gözüyle görebileceğim günlerin çok uzakta olmaması dileği ile...

Kaynak: I Fragrance

Tango yaparken kullanılacak parfümler listesinde başa oynar

Yorum

• Rayiha
      Rayiha Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      İsmi epey çekici tabii ki, ama ud bana oldum olası boğuk ve kapalı gelmiştir, nefesimi tıkayacağı için pek tercih etmezdim. Ud uerine örneğin vetiver gibi bana görece daha havadar gelen bir odunsuluk olsaydı aklıma düşerdi ama

• Aryan
      Aryan Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Şansınız olursa siz yine test edin derim Rayiha. Çünkü, nice udlar gördüm üstünde parfüm ibaresi yok. Nice ud parfümleri gördüm içinde ud yok. Sanırım Mevlana'nın bu tarz bir sözü vardı...

Neyse, Memo Paris'in de bazı deri parfümlerinde derinin beklentinin altında çok daha az hissedildiği biliniyor. Üstelik bu direkt bir ud parfümü bile değil, yani en azından o şekilde lanse edilmemiş bir parfüm. O yüzden ud burada figüratif veya işlevsel bir rolde ya da farklı bir yorumla karşımıza çıkabilir...
      Son Düzenleme Aryan; 30-12-20, 02:15. Tarafından yapıldı.
İşleniyor...
X