Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Tom Ford Costa Azzurra

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Tom Ford Costa Azzurra

Tom Ford Costa Azzurra Signature serisine alınmış. Click image for larger version  Name:	132725533_10157367703396783_8777735690486307769_o.jpg Views:	0 Size:	204.5 KB ID:	189532

Paylasim icin tesekkurler, basligi tasidim.

Yorum

Demek ki buda güzel bir parfüm olacak. Premium seriden Signature seriye geçen her parfüm güzelleşiyor. Buda güzel olacak demek ki; yazlık güzel parfüm eksikliğine iyi bir alternatif olur inşallah. 🙂

Yorum

Beau de Jour, Ombre Leather gibi kokularda başarıyı yakaladı marka.Yavaş yavaş uygun fiyatla daha çok satacak özel seri parfümlerini signature'a çekecekler gibi görünüyor.
        Bu arada 250 ml'lik decanter şişesi brandroom internet sitesinde 1613 TL'den satılıyor.

Click image for larger version  Name:	BGC5BAJ_az.jpg Views:	0 Size:	403.4 KB ID:	189629
        Click image for larger version  Name:	BGC5BAJ_az.jpg Views:	0 Size:	403.4 KB ID:	189630
        Son Düzenleme murrjm; 25-12-20, 19:36. Tarafından yapıldı.

Yorum

Bende private seri bir costa azzurra var bazen yosunu çok geliyor bazen çok seviyorum bir ara satılığa çıkarıp vazgeçmiştim signature serisi fiyatları daha makul hale getirdiği için umarım devam ederler yenilerini eklemeye, private serisinde bir çok koku var daha uygun fiyatlarla koleksiyona katmak istediğim. Italian cypress gibi...

Yorum

Italian Cypress, Fougère Platine, Fougère d’Argent... Signature koleksiyonuna lütfen.

Yorum

Sırada Tuscan Leather yada Tobacco Vanille bekliyorum.

Yorum

• furkan1001
                furkan1001 Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                İkisi de çok iyi olur. Tabi nasıl empoze etmelerine bağlı olarak.

Bu arada söylemeyi unuttum ama, private collection'daki şişe rengi ferah bir parfümü çağrıştırırken, bu versiyondaki şişe ve sıvı rengi daha ağır baharatlı boozy bir parfüm algısı yaratıyor.

Yorum

Private Blend'lerin büyük şişeler yavaş yavaş piyasadan yok oluyor sanki..

Yorum

Tom Ford bazı parfümleri daha adil bir şekilde fiyatlandırıyor... Mesela bir yaz parfümü olan Costa Azzurra, 50 ml. 1.250 TL fiyatı hak ediyor muydu?

Tüketicileri memnun edecek bir adım gibi gözükse de bir yandan son derece kapitalist bir strateji de söz konusu; yüksek fiyattan satabildiğini satmaya devam et... Tuscan Leather ve Tobacco Vanille kendilerini yüksekten fiyatlandırmada son derece başarılı oldular (en azından satış rakamları bunu gösteriyor), koleksiyondaki en popüler ve en ses getiren parfümlerden oldular, bu yüzden de Private Blend Koleksiyonu'nun klasikleri arasında yer alarak yerlerini sağlamlaştırdılar. Bence, Signature Koleksiyonu'na alınmaları gerçekçi olmak gerekirse pek ihtimal dahilinde gözükmüyor...

Ombre Leather ise Tuscan Leather'ın gölgesinde kaldı ve Signature Koleksiyonu'na çekildi. Gölgede kalan kokulardan biri olan Beau de Jour da aynı şekilde... Ama kesinlikle başarılı ticari hamlelerdi, designer pazarında fark yarattılar, iyi satış rakamları yakaladılar ve ciddi ses getirdiler. Ombre Leather yılın parfümü seçilmişti, bu sene de Beau de Jour yılın en iyi parfümleri arasındaydı hatta forumumuzda 2020 yılının en güzel erkek parfümü listesinde birinci sırada yer aldı. Parfümseverler nezdinde sempatiyle karşılık bulduklarını söylemeye gerek bile yok, her şey ortada.

Ayrıca, benim çok beğendiğim şeffaf, çizgili silindir retro şişeleriyle de bir koleksiyon bütünlüğü, çizgisi oluşturuldu ve bu çizginin genişleyeceği mesajı alttan alta hissettirildi.

Şimdi de Costa Azzurra...

Geçen yaz kullandığım sucullardan güncel Givenchy Ultramarine ve Nautica Voyage'ın cidden çok kötü durumda olduklarını söylemeliyim; benim için kullanılacak gibi değillerdi, elden çıkarmak zorunda kaldım. C. Azzurra, bence bu görece uygun fiyatlı yazlık, sucul parfüm eksikliğini doldurabilir... Şahsen ben çok sevdiğim bir tarz olan sucul kokulardan bu yaz iki adet koleksiyonuma katmak istiyorum, Costa Azzura da şuan bunun için ciddi adaylardan biri olarak gözüküyor...
                  Son Düzenleme Aryan; 14-01-21, 16:57. Tarafından yapıldı.

Yorum

İşleniyor...
                  X