Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Byredo'dan yeni bir uzay kokusu: Space Rage Travx

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Byredo'dan yeni bir uzay kokusu: Space Rage Travx

Click image for larger version  Name:	b_00-2.jpg Views:	0 Size:	384.2 KB ID:	187140

Byredo markasının kurucusu Ben Gorham ve Rapçi Travis Scott'un (?) işbirliği ile Space Rage Travx adlı uzay kokusu konseptini içeren parfüm ve mum koleksiyonu piyasaya sunuldu.

Geçtiğimiz aylarda Nasa'nın astronotların eğitimi için geliştirdikleri uzay kokusunu, merak edenler için piyasaya sunması merak uyandırmış, fazlasıyla ilgi görmüştü. Çünkü, koku hobisi olanlar ve uzaya ilgi duyanlar için heyecan verici bir deneyim sunabilecek bir koku gibi duruyordu... Nasa kimyagerlerinden "dumanlı batch Aventus" klonu yaratmasını beklemiyoruz zaten. Bence 29 dolarlık fiyatı ve sınırlı üretimiyle Nasa'nın
    Eau de Space parfümü
    gayet sempatik bir işti.

Byredo'nun ise arge, inovasyon ve uzay çalışmalarına ne kadar bütçe ayırdığını bilmiyoruz ama sunduğu kokunun profiline baktığımızda -ki bakalım:

Üst Notalar: Kozmik Toz, Antimadde Parçacıkları

Orta Notalar: Yıldız Işığı, Supernova Kokusu

Alt Notalar: Atmosfer Buharı, Karanlık Nebula

Yani yukarıdaki koku profilinin tamamen reklam, pazarlama ve şov amaçlı olduğunu anlamak için Stephen Hawking, Carl Sagan, Neil deGrasse Tyson olmaya gerek yok! Ne bileyim bir Neil Armstrong ya da bir Yuri Gagarin olmaya gerek yok! Reklam çalışmalarında,
    Byredo'nun bu sunuş tarzının esprili, şakacı bir dil olduğu yazılıp sevimli bir imaj yaratılmaya yönelik PR çalışmaları olsa da parfümün üretim aşamasının arka planında neler döndüğünü tam olarak bilemesek de (belki konusunda yetkin uzmanlarla hassas ve başarılı bir iş çıkarılmıştır bilemeyiz) ben, parfüm fiyatının 285 dolar olması ve çok popüler bir rap sanatçısı ile işbirliğine gidilmesi sebebiyle şüpheci yaklaşıyorum.

Bu kokuda işbirliğine gitmek için özellikle mi konuya en uzak isim seçilmeye çalışılmış bilmiyorum ama fotoğraflarda T. Scott yerine Uzaylı Türkücü Mustafa Topaloğlu olması bile daha anlamlı ve sempatik gelirdi.

Ne diyelim? Uzay Çağı 21. Yüzyıldaki koku ve parfüm sektöründen manzaralar...

Click image for larger version  Name:	o.99197.jpg Views:	0 Size:	76.5 KB ID:	187141
    Son Düzenleme Aryan; 08-12-20, 18:21. Tarafından yapıldı.

sırf meraka oynayan gıcık bir tavır. hiç hoşlanmadım. şimdi uhu, gasoline, terlik, lastik, tuğla, kaşmir, demir, lav, motor yağı, mürekkep, çakıl taşı, kum, tenis topu, yün... bunlar da garip olsa da koku tarzı ile ilgili az çok bir yaklaşım sunabiliyor. ama bu derece soyut notalandırma hiç hoş olmamış

Yorum

Mustafa Topaloğlu olsa alır kenara koyardım.

Yorum

• Swann
        Swann Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        😂😂

Bu şarkı tam parfümün reklamına uygun

https://youtu.be/JSa88BxHW9E

Yorum

Aşırı itici. Byredo gibi bir markaya yakıştıramadım doğrusu.

Yorum

Travis Scott son zamanların em iyi pr çalışmalarından biri. Bir çok marka ile işbirlikleri var ve deli paralara satılıyor. Örnek olarak air Jordan 1 1500-2000 TL ilken Travis Scott x Jordan 1 6 bin ile 10 bin lira arasında değişiyor.

Yorum

Pavyon konsept parfüm yapmışlar afiş renkli renkli 😂

Yorum

• Swann
              Swann Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Djsjdjdjg

Bu markaya karsi müthis bi antipatim var , tabiki sayili kokularini kullandim , uzun sure sure kullandigimda söylenemez ama şisirme olmamis emeksiz bi marka olarak görüyorum tecrube etmedigim halde .

Yorum

izlediğim belgeselde astronotlar uzayın barut ve pişmiş et gibi koktuklarını söylüyorlardı...

Yorum

Ben kırmızı meyve kokusu bekliyorum bir yerinde mutlaka. Burda spliti yapılan parfümlerden biri olacağını hiç sanmam.

Yorum

Kendilerinden davul tozu ve minare gölgesi içeren bir parfüm bekliyorum.

Yorum

Biraz baktım da yabancı forumlarda da bayağı geyik dönüyor. Birisi "Şişe harika görünüyor ama üzerindeki yazı tipi onu mahvediyor. Umarım bu onun gerçek el yazısı değildir." yazmış asdafdf. Notaların açıklanma şekli, T. Scott isminden parfümün 300 dolarlık fiyatına kadar bir çok konu da yorumlarda ironik bir dille eleştirilmiş.

Bu arada benim yazıda değindiğim Nasa'nın Eau de Space'ı da işaret edilerek Byredo'nun bu konuda biraz geç kaldığından bahsedilmiş. Bence geç kalmanın da ötesinde şahsen ben uzayın kokusunu almak istesem, bu 30 dolarlık Nasa parfümü olur, Rapçi Scott'lı 300 dolarlık Byredo parfümü değil.

Click image for larger version  Name:	Eau de space.jpg Views:	0 Size:	398.0 KB ID:	187718

Orjinal yazı sahibi: atua View Post
                    izlediğim belgeselde astronotlar uzayın barut ve pişmiş et gibi koktuklarını söylüyorlardı...
                    Evet astronotlar kokuyu barut, yüksek ateşte pişirilen biftek, ahududu ve rom kokularının karışımına benzetiyorlar...

Orjinal yazı sahibi: anigemini View Post
                    Ben kırmızı meyve kokusu bekliyorum bir yerinde mutlaka. Burda spliti yapılan parfümlerden biri olacağını hiç sanmam.
                    Bu yüzden aslında kırmızı meyve kokusu beklentinizin karşılanma ihtimali var.
                    Son Düzenleme Aryan; 08-12-20, 18:44. Tarafından yapıldı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Aryan View Post
                      Biraz baktım da yabancı forumlarda da bayağı geyik dönüyor. Birisi "Şişe harika görünüyor ama üzerindeki yazı tipi onu mahvediyor. Umarım bu onun gerçek el yazısı değildir." yazmış asdafdf. Notaların açıklanma şekli, T. Scott isminden parfümün 300 dolarlık fiyatına kadar bir çok konu da yorumlarda ironik bir dille eleştirilmiş.

Bu arada benim yazıda değindiğim Nasa'nın Eau de Space'ı da işaret edilerek Byredo'nun bu konuda biraz geç kaldığından bahsedilmiş. Bence geç kalmanın da ötesinde şahsen ben uzayın kokusunu almak istesem, bu 30 dolarlık Nasa parfümü olur, Rapçi Scott'lı 300 dolarlık Byredo parfümü değil.

Click image for larger version Name:	Eau de space.jpg Views:	0 Size:	398.0 KB ID:	187718

Evet astronotlar kokuyu barut, yüksek ateşte pişirilen biftek, ahududu ve rom kokularının karışımına benzetiyorlar...

Bu yüzden aslında kırmızı meyve kokusu beklentinizin karşılanma ihtimali var.
                      bakalım nasıl bir pr çalışması olacak umarım güzel bir koku ortaya çıkar

Yorum

İşleniyor...
                      X