Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Cuir Intense - Guerlain

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Cuir Intense - Guerlain

Click image for larger version

Name:	vcvcvcvc.JPG
Views:	1646
Size:	62.1 KB
ID:	113523

Guerlain Les Absolus D'Orient koleksiyonuna oldukça yoğunlaşmış anlaşılan. Bu sene bu koleksiyona çıkacak olan üçüncü koku Cuir Intense. Ylang-ylang ve deri kombinasyonu sahibi olduğum Cuir Cannage'ı hatırlattı ama odunsu notalar daha bir oryantal imaj oluşturdu kafamda. Umarım insan kaçıran değil Guerlain isminin kalitesini konuşturduğu bir parfüm olur.

Yorum

Guerlain bombalayacak bu sene belli oldu. Oldukça dikkatimi çekti notaları. Bence güzel bir çalışma olacak

Yorum

Deri birkaç yıldır çok tutulan bir trend oldu. Süetimsi kullanımları çok seviyorum. Ama mesela gucci guilty absolute'taki gibi acı kullanıma tahammül edemiyorum.

Yorum

Ylang Ylang deriyi ehlileştiren ve kremsi yumuşaklığa çeviren bi' nota, burada da yüksek ihtimal dip notaların hayvani bi' odun olarak kafamıza inmemesi ve genel beğeniyi ucundan yakalaması için osmanthus (yasemine benzer) ile tabiri caiz ise yumuşatıcı olarak kullanılmış.

Yoksa çıkart onları geriye ahırda nemlenmiş odunlar kalıyor. Misk bu oyunu bozar mı? İşte orası kafam da deli sorular kısmı.

Çık bakalım sahaya Ulu Zeus.
          Son Düzenleme Lagerfeld; 23-02-19, 13:38. Tarafından yapıldı.
          - Stop the car...
          - What ?!
          - Stop the fuckin' car!

Yorum

Notalar çok uyuşmasa da Ambre Eternel tarzı bir koku bekliyorum

Yorum

Şöyle gümbür gümbür;

Click image for larger version

Name:	guerlain.jpg
Views:	838
Size:	74.0 KB
ID:	120179
              - Stop the car...
              - What ?!
              - Stop the fuckin' car!

Yorum

Beymen'e gelmiş. Geçen gün Zorlu da Medea ve Minty ile buluştuk. Hoş bir sohbetten sonra hazır buradayken Beymen'e de girip bir kaç parfüm koklayalım dedik. Guerlain standındayken gördüğüm Guerlain Cuir Intensi denediğim anda heyecanla Mete hocayı çağırıp denettirdim. O gün denediğimiz parfümler içinde hiç şüphesiz bizi en fazla etkileyen parfüm oldu. Oldukça farklı ve sert bir deri yorumu olmuş en kısa zamanda alacağım.

Yorum

• murrjm
                  murrjm Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Bu yorumun üzerine sever miyim sevmez miyim kestiremedim ama iyi bir iş olduğu az çok belli oldu gibi

Açılıştan itibaren sazı eline alan derinin işleniş tarzı bana uygun ama gelişimini ve varsa değişimini çok ayrıntılı takip edemedim. Tekrar ve tek başına kullanmam lazım.

Yorum

Bugün denedim.

Adının hakkını veriyor ve kesinlikle genel beğeni işi değil. Cicili bicili koku severler göz teması bile kurmayın. Detaya girip ezilip büzülen çiçekleri, tütünü falan rencide etmeyeceğim.
                  Kısaca fazla deri, fazla is, fazla ayakkabı içi ve kuru... Bi' süre sonra zorluyor. Mete üstadın dediği gibi sazı bırakmamış.

Deri parfümleriyle anlaşırım, aram iyidir ancak bi' Viking değilim. Kattegat sahilinde denize nazır vahşi ritüellere götürdü sağ olsun.

Efendi Wasser meydan okumuş, dikkat edin.
                  - Stop the car...
                  - What ?!
                  - Stop the fuckin' car!

Yorum

• murrjm
                    murrjm Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Zorlu deri kokularına ön yargılı yaklaşmamam gerektiğini Gucci Guilty Absolute ile öğrenmiştim.
                    Deneyeceğim en yakın zamanda.

• Lagerfeld
                    Lagerfeld Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    murrjm Guilty Absolute'ı bağrına bastın, bununla da kolay anlaşacağını düşünüyorum.

Henüz tabaklanmamış bir deri olarak aslında insaflı sayılır ama genel beğeni için hoyrat kalıyor

Yorum

• Lagerfeld
                    Lagerfeld Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Üstat bi' de zamk gibi yahu. :-)

• Medea
                    Medea Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    İşte o detayları fazla takip edemedim, bir yığın parfümden sonra Altuğ söyleyince denedim ve kolumun iç kısmına sıktım. Gece de dışarıdaydım, jean mont falan derken silindi parfüm.
                İşleniyor...
                X