Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Gentle fluidity / gentle Fluidity - Maison Francis Kurkdjian

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Gentle fluidity / gentle Fluidity - Maison Francis Kurkdjian

Click image for larger version  Name:	-13628.jpg Views:	1 Size:	52.7 KB ID:	106365

Son dönemde bir çok ünlü ismin de söylemleriyle gündeme gelen, literatürde ise Gentle-Fluid adıyla tanımlanan bir kavram var(mış) : Gender-Fluid
    Kısaca; kişinin kendini tek bir cinsel yönelim ya da cinsiyet kimliği ile açıklamaması durumu.Çoklu yönelim,sabit cinsiyetsizlik olarak da ifade edilebiliyor.
    Usta parfümör Francis Kurkdjian bu durum üzerinden yola çıkarak aynı notaları kullanarak 2 farklı koku oluşturmuş.
    Cinsiyetsizleştirdiği kokuların isimlerini de büyük-küçük harf farklılıkları ile Gentle Fluidity olarak belirlemiş
    Ustanın notalarla nasıl oynadığını gösterdiği işler olacak anlaşılan
    https://www.fragrantica.com/perfume/...ver-53400.html
    https://www.fragrantica.com/perfume/...old-53401.html
    Son Düzenleme murrjm; 29-01-19, 21:02. Tarafından yapıldı.

Ahahahahh. ya daha yeni yazdım bu sene MFK dan bomba bir parfümle sessizliğini bozmasını bekliyorum diye. Hadi bakalım nasılmış bu cinsiyetsiz kokular.

Yorum

Vay canına, oldukça ilginç bir konsept! Unisex teması üzerine çok reklam yapılıyor ama bu kadar farklısını ilk defa duydum, meraklandırıyor.
      Tom Ford bakıp feyz alsın, Fucking Fabulous, Lost Cherry gibi atıflarla olmuyor.

Yorum

Mösyö Francis Kurkdjian şaşırtmadı

Alıntı ~
        Maison Francis Kurkdjian will launch Gentle Fluidity, a new fragrance duo. Both fragrances incorporate the same 49 ingredients, with six "star notes" used in varying proportions to create two "olfactory personalities". The scents share the same name and are differentiated only by the capitalization (Gentle fluidity, gentle Fluidity).

Yorum

O kavram Gender Fluid. Pazar payi icin kelime oyunu yapmislar, kokulari simdiden tahmin edebiliyorum
          Neroli, Amber, Limon, Bergamot
          ve deli gibi beyaz misk.

Ayrimini da birinde vanilyayla yapar. Pass...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Leto View Post
            O kavram Gender Fluid. Pazar payi icin kelime oyunu yapmislar, kokulari simdiden tahmin edebiliyorum
            Neroli, Amber, Limon, Bergamot
            ve deli gibi beyaz misk.

Ayrimini da birinde vanilyayla yapar. Pass...
            Evet tanımlamaya çalıştığım kavram Gender Fluid idi.Karışıklık olmuş

Yorum

Erkek, kandın tuvaletleri de yakında kalkacakmış :-)

Yorum

• matrai
                matrai Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                E o zaman pisuvarlarda kalkar. Ama şimdi olmadı ki

Orjinal yazı sahibi: protectedsugar View Post
              Erkek, kandın tuvaletleri de yakında kalkacakmış :-)
              Bizim ofiste ortak, bir sikinti olmuyor ya. Bir kalip aslinda kafada

Yorum

Koku Beymenlere gelmiş arkadaşlar merakımdan gidip denemek için can atıyorum resmen

Yorum

İnstagramdan takip ettiğim parfumledans adlı bir parfüm meraklısı arkadaş var...Londra'dan kadın versiyonunu almış ve kokusunu Mancera Roses Vanille e benzetmiş...Erkek versiyonu ise ferah bir designer a benziyormuş...

Yorum

Tuberose parfüm evleri büyük firmalara satıldıktan sonra saçma sapan işler yapmaya başlıyorlar. MFK da LVMH grubuna satılmıştı evvelki yıl yanlış hatırlamıyorsam. Umarım bu iki kokudan sonra gelecek olan çalışmalar yine eski MFK günlerindeki gibi olur.

Yorum

• Tuberose
                      Tuberose Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      xPixa çok haklısınız , artık en iyi niche markalar bile birbirini tekrar eden işler yapmaya başladı.

Bugun iki parfumu de hizlica denedim.
                    gentle Fluidity vanilya ve floral tonlara hakim aromatik-tatli bir parfum izlenimi birakti.
                    Gentle fluidity ise daha az tatli ama daha fazla aromatik, fresh ve odunsu tonlara sahipti.
                    Kaliciliklari umdugumdan daha iyi cikti.

Yorum

Güzel bir düşünce. Global dünyanın gittiği yönün belirlendiğini görüyoruz

Yorum

İşleniyor...
                      X