Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Hermes - Un Jardin Sur Le Nil

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Hermes - Un Jardin Sur Le Nil

Click image for larger version  Name:	jnil.jpg Views:	1 Size:	142.8 KB ID:	7486

Yine Jean-Claude Ellena ustanın elinden çıkmış bir Hermes parfümü. Turunçgil ve tropik meyvelerle desteklenmiş çiçeksi bir koku. Yaz ayları için fresh ve tazeleyici yapısıyla ön plana çıkan parfüm hem erkek hemde kadın kullanımına son derece uygun. EDT olarak satılan parfüm sizi nil kıyısındaki bahçelerin o mis gibi havasını teninizde taşımanızı sağlıyor. Kalıcılık ve farkedilirlik yaz parfümü standartında.

Çok güzel,doğal,naif bir komposizyon...Gözü kapat kokla Ellena tarzını az çok biliyorsan,bu pafüm Ellena kokuyor dersin

Yorum

Domates sapı kokmak istiyorsam tek geçerim.
      İnanılmaz doğal bir çalışma, tenimde sucul-floralden ziyade herbal yönü daha ağır bassa da bayılıyorum.

Yorum

• Guest's Avatar
        Misafir Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        jo malone blackberry and bay domates sapının hasıdır Deneyin hocam hatta özellikle ilk 15 dakika ...

• Pink Floyd
        Pink Floyd Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Batuhan Hocam, Memo Italian Leather 'da bu konuda çok iyi sanki domates tarlasında yürüyormuş hissi veriyor

Güncel formüllerin arasında Terrede en sevdiğim koku kendileri ilk 4-5 saatten sonra feminenliği tutmuyor değil ama başarılı bir ilkbahar yazlık , Türkiyede bayan parfümü olarak satılır aldanmayın Unisex.

Yorum

Hermes kokularının en çok sevilenenlerinden birisi, narenciye kokusunu sevenler için güzel bir seçenek. Kendimi narenciye bahçesinde hayal ettiren bir koku Hermes Un Jardin Sur Le Nil.

Yorum

Ten hatta mevsim seçen garip bir koku. Mevsime göre farklı koktuguna şahit oldum. Başarılı, doğal ve temiz bir koku fakat fazla abartildigini düşünüyorum.

Yorum

Jardin serisi Hermes'in gizli hazinesi bence. Sonradan değeri anlaşılanlardan.

Yorum

Yazın severek kullandığım parfümlerdendir kendisi. Ne kadar %70 kadınsı %30 erkeksi bulsam da..
            Nawab of Oudh, NY Oud, Naxos, NY Amber, Mona Vanille

Yorum

• Umut Kurtoğlu
              Umut Kurtoğlu Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              %65 maskülen %35 uniseksi var piyasada

Biz de hanımla ortak kullanıyoruz nili. Gerçi geçen yaz kullandım mı hiç? Hatırlamıyorum..

Domates sapı gibi bir koku hatırlamıyorum ben Un Jardin sur le Nil'de... O daha çok Un Jardin en Méditerranée'de algıladığım bir koku.

Yorum

• Frozenwings
              Frozenwings Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              İlginç, Méditerranée'de benim burnumu incir notası istila etmişti.

• Medea
              Medea Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Tabi, incir yaprağı önemli bir oyuncu orda.

Ferah iç gıdıklayan bir mutluluk hissi veriyor nil , performans biraz düşük fazlada birşey beklememek lazım tabi. Domates yaprağı notasını sevdiğim ikinci parfüm nil

Yorum

Domates yapragi/sapi denmis ama ben bu kokuda animsayamadim, tabii yaniliyor da olabilirim. Benim bildigim domates yapragi Corsica Furiosa'da

Yorum

• Umut Kurtoğlu
                Umut Kurtoğlu Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Aynen ben de çıkaramadım. Benim için de Corsica ya da Italian Leather:d

Bende bunun halası un jardin sur la toit var. Açılıştan kapanışa çimen kokuyor.

Yorum

• Frozenwings
                Frozenwings Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Ben de yoğun elma kokusu aldığımı hatırlıyorum.

• Umut Kurtoğlu
                Umut Kurtoğlu Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Garip bir çimen kokusuydu yalnız. Böyle ferah ferah gelen bir çimen değildi denediğimde hissettiğim.. Ayrıca kesinlikle meyveli bir yapısı vardı.. Ama bir nota bunlardaki neşe oranını azaltıyordu. Hangi nota olduğunu çıkaramadım..İlginç bir yapısı vardı yine de kokunun sanırım anlatmak istediği Hermes'in çatı katındaki bahçeydi belki hava kirliliğini yansıtmaya çalışmıştır bahçe üstündeki:P

• anigemini
                anigemini Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Le Toit serideki favorimdir. Apres La Mousson'da non-favorim.

Reformulasyon var midir bilmem ancak zamaninda keyifle kullandigim, klasik Ellena izleri tasiyan, nefis bir mango-yesillik kokusu benim icin

Yorum

bu seriden toit, mediterranee ve nil deneme şansım oldu. sanırım en beğendiğim nil idi.. unutmuşum kokularını.. fakat birisi genzimi yakmıştı.

Yorum

Yaz için müthiş ferah bir parfüm...Tavsiye ederim.

Yorum

İşleniyor...
                  X