Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Tom Ford Black Orchid

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Tom Ford Black Orchid

O aslında bir bir bayan parfümü. Ama bayanlardan çok erkeklerin kullandığı ve böylelikle parfüm sözlüğümüze adını unisex olarak yazdıran bir koku. O bir efsane. Siyah ince şişesiyle ve güçlü kokusuyla her daim parfüm severlerin severek kullandığı şimdiden kült sıfatını hakeden bi başyapıt Click image for larger version

Name:	tf black orchid-2.jpg
Views:	466
Size:	73.6 KB
ID:	420

Türkiye'de bu parfümü zorla uniseks yaptırdılar şaka maka Şişesi ve ismi çok cezbedici gelmişti yıllar önce, çok merak etmiştim sıkınca biraz hayal kırıklığı olmuştu ama

Yorum

En sevmediğim hatta ileri gidiyorum irite olduğum parfümlerde "one million" ile birlikte başı çeken parfümdür kendileri

Yorum

Malesef ülkemizde değerini kaybetmiştir kendisi. Yoksa doğduğu ülkede ve diğerlerinde kompleks yapısı, karanlık meyveleri, çikolatası, paçulisi, tütsüsü, frenk üzümü, sandalı ve daha nice hücresiyle hala kıymeti bilinen bir eser.

Öyle bi' koku düşünün ki, doldurmasından sahtesine deli gibi tüketiliyorsa o kokuda bi' iş olduğu inkar edilemez bi' gerçek.

Keza One Million'da eşi benzerine rastlanmayan ve taklitleri sürekli üretilmeye çalışılan bi' Paco Amiral gemisi.
        Son Düzenleme Lagerfeld; 13-01-17, 22:51. Tarafından yapıldı.
        - Stop the car...
        - What ?!
        - Stop the fuckin' car!

Yorum

Ayda yılda bir kullansam da seviyorum bu parfümü..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fuatkaynak View Post
            En sevmediğim hatta ileri gidiyorum irite olduğum parfümlerde "one million" ile birlikte başı çeken parfümdür kendileri
            aynen hocam ya. bide piyasada sizin bahsettiğiniz bu iki parfümün akıl almaz derecede dolumu oldu yani black orkhid zaten boğucuydu bide herkes kullanınca anlatılmaz bi hal aldı. Zevk meselesi tabi ama designer olarak bi DHI kalitesi varken insanlar bu boğucu kokuyu neden bu kadar sahiplendi pek anlam veremedim. riskli bi koku beğenmeyeni ise beğeninden fazla.

tabi bi pazarlama harikası olduğunuda unutmamak gerek. buradaki hakkını vermek gerekiyor şişesi insanı acayip cezbediyor. tasarımı ona göre ayarlamış tom ford

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Cihan mert View Post

aynen hocam ya. bide piyasada sizin bahsettiğiniz bu iki parfümün akıl almaz derecede dolumu oldu yani black orkhid zaten boğucuydu bide herkes kullanınca anlatılmaz bi hal aldı. Zevk meselesi tabi ama designer olarak bi DHI kalitesi varken insanlar bu boğucu kokuyu neden bu kadar sahiplendi pek anlam veremedim. riskli bi koku beğenmeyeni ise beğeninden fazla.

tabi bi pazarlama harikası olduğunuda unutmamak gerek. buradaki hakkını vermek gerekiyor şişesi insanı acayip cezbediyor. tasarımı ona göre ayarlamış tom ford
              Cihan hocam şişe tasarımını bende seviyorum black orchid'in.Heleki en yeni şişe tasarımı çok güzel olmuş,ama gel gör ki kokuyu zaten ilk çıktığındada sevmiyordum.Birde o kadar çok kişinin üzerinde koklayıca aman dedim benden uzak,kime yakın olursa bilemem...DHİ çok efsane bir parfüm özellikle ilk çıktığı yıllardaki formu tartışılmaz lakin onunda pöpülerliğine doğru orantılı olarak çok kişinin üzerinde burnuma gelince ikinci bir şişesini almadım,alamadım

Yorum

• Cihan mert
                Cihan mert Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                evet hocam haklısınız bizim hobimizin kötü yanıda bu aslında. beğendiğimiz kokuların zamanla genl beğeni ile topluma mal olması. bi anda bakıyosunuz herkeste o kokudan var ve sıradanlaşıyor. ama niş kavramı bizi bu dertten birazda olsun kurtarıyor. beğenile biliyor ama fiyat açısından bizim gibi gözünü karartan az oluyor ve bulunmasıda biraz uğraş gerektiriyor. onun için beğenipte artık sokakta herkesten kolonya vari kullanılıp aldığımız o çok beğendiğimiz kokulara yazık oluyor. yinede umutluyuz

• Guest's Avatar
                Misafir Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Aynen hocam bütçelerin el verdiği ölçüde niş parfümleri şişeli yada dekent olarak edinerek bu dertden bir nebze sıyrılmaya çalışıyoruz...

Evlerden ırak...Bak yine burun kemiğim sızladı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Lagerfeld View Post
                Malesef ülkemizde değerini kaybetmiştir kendisi. Yoksa doğduğu ülkede ve diğerlerinde kompleks yapısı, karanlık meyveleri, çikolatası, paçulisi, tütsüsü, frenk üzümü, sandalı ve daha nice hücresiyle hala kıymeti bilinen bir eser.

Budur. Aventus'da 82 bin açık parfüm noktasına kadar yaygınlaşsa ve her yerde Aventus kokan gardaşlar olsa ve bu artık sizi irrite etse.. Tam olarak yaşanan bu gibi geliyor bana.. Aynısını 1 Million için asla düşünmüyorum ama Black Orchid'in göreceli kompleksliği,performansı ve kalitesiyle Designer tayfayı farklı bir noktaya taşıdığını düşünüyorum.

Yorum

İstanbulda metrolarda ,otobüslerde ,sokaklarda erkeklerin heryerde bu kokuyu kullanmasıyla, ki zaten çok bogucu saldırgan yogun bi koku (buna çakma dolumlarda dahil) duymamdan ötürü onlara hem üzülüyorum hemde kokudan nefret etme sebebim oldu.Benim gözümde en degersiz kokulardan biridir kendisi.He seveni sever belki bi sanat eseri kimisi için orası kesinlikle dogrudur ama malesef benim için öyle degil .

Yorum

Aslında güzel koku yalnız işte heryerde burnumuza gelen o çakmaları bizi resmen parfümden soğuttu

Yorum

severek aldığım, fakat bir gün midemi inanılmaz derecede bulandırdığı için soğuduğum ve kullanmaktan vazgeçtiğim parfüm..

Yorum

Ben Black Orchid ilk çıktığında hiiç beğenmedim.Sonra hoşuma gitmeye başladı ve aldım.Bir süre sonra sıkıldım ve eşime verdim.Sürekli kullanıyor ve bitiremedi daha.O da şaşırıyor ne bereketli bir parfümmüş bu diyeEvet çok kalıcı falan ama benim için çok etkileyici bir koku değil açıkçası...

Yorum

Erkeklerin kullanmasina hala cok sasiriyorum

Yorum

• Libra
                            Libra Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Ben erkeklerin kullanmasına o kadar alıştım ki,bana artık kadın parfümü gibi bile gelmiyor.Bu parfümü sürekli erkeklerden alıyorum.Kendim sıktığımda da erkek parfümü sıkmış gibi hissediyorum...

Orjinal yazı sahibi: Libra View Post
                          Ben Black Orchid ilk çıktığında hiiç beğenmedim.Sonra hoşuma gitmeye başladı ve aldım.Bir süre sonra sıkıldım ve eşime verdim.Sürekli kullanıyor ve bitiremedi daha.O da şaşırıyor ne bereketli bir parfümmüş bu diyeEvet çok kalıcı falan ama benim için çok etkileyici bir koku değil açıkçası...
                          Valla aynı fikirdeyim. Bu kadar hayranı olmasını şaşkınlıkla izliyorum.

Yorum

• matrai
                            matrai Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            O hayranını kalıcılığı ve farkedilirliğine bağlı bence mete hocam.

• Medea
                            Medea Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Ha doğrudur, tabi
                        İşleniyor...
                        X