Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Hermes - Kelly Caleche EDP

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Hermes - Kelly Caleche EDP

Click image for larger version

Name:	_9688668.jpg
Views:	496
Size:	44.4 KB
ID:	6309

Jean-Claude Ellena'nın Hermes'e bir başka armağanı.
    Müthiş bir çiçek-deri kombinasyonu.Sanki güllerin,irisin yoğun olduğu bir çiçek buketini pudralanmış bir deriye sarıp kucağınıza atıveriyorlar.
    Kullanılan vanilya kendi karakterini göstermeden parfümün geneline kremsi ve pudramsı bir hava katıyor.Klasik bir çiçek kombinasyonu olmayan parfüm bu yönüyle erkek kullanımına da uygun olabileceğini düşündürüyor.
    Grace Kelly'den ilham alan,Hermes Kelly çantalarına itaf edilen özgün,şık ve tamamen lüks bir parfüm.
    Şişe olarak markanın artık imzası haline gelen ve bir çok kokusunda kullandığı sade ve şık o meşhur şişe kullanılıyor.Çevirmeli olarak açılan bir kapağının önünde ise markanın ikonik kilidi yer yer alıyor.Bana sorarsanız tam bir arzu nesnesi

(Bu arada söylentilere göre Hermes Kelly çantalarının içinin Kelly Caleche koktuğu yönünde bir söylenti de var. )

Adını sıkça duyduğum fakat deneyimleme fırsatı bulamadığım bir parfüm. Ellena ustadan çıkan herşey nedense merakımı cezbediyor. Bir gün mutlaka deneyimleyeceğim ve buraya yorumlarımı yazacağım

Yorum

Sanatsal tarafı oldukça başarılı bu parçanın. Yazmıştım daha öncede. Fakat benim tenimde üzülerek söylüyorum tam bi' "barnyard" oldu. Hayvansallıkta bi' ayarım var benim, bu koku o ayarı bozanlardan oldu işte.

Kardeşim bayıldı tabi, o ayrı.
      - Stop the car...
      - What ?!
      - Stop the fuckin' car!

Yorum

Dün denedım. Gerçekten kaliteli ve elegant bir koku.

Yorum

Merak ediyorum bu parfümü

Yorum

Bu kokunun kesinlikle EDT versiyonunun cok daha başarılı oldugunu düşünüyorum.
            Çünkü deri kullanımı daha ayarlı, EDP versiyonunda cok abartılmış, bende mide bulantısı ve baş agrısı yapıyor.

EDT versiyonunda ise silaj cok güçlü, citrus notaları cok ön planda, ve arkanızda hos bir rayiha bırakıyor.

Kullandığım zamanlarda adı cok sorulmustu parfümün, sanırım ardında bıraktıgı nefis citrus/çiçek kombinasyonu ve güçlü silajı yüzünden.

Deri takıntınız yoksa, EDT versiyonunu tavsiye ederim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Minty View Post
              Bu kokunun kesinlikle EDT versiyonunun cok daha başarılı oldugunu düşünüyorum.
              Çünkü deri kullanımı daha ayarlı, EDP versiyonunda cok abartılmış, bende mide bulantısı ve baş agrısı yapıyor.

EDT versiyonunda ise silaj cok güçlü, citrus notaları cok ön planda, ve arkanızda hos bir rayiha bırakıyor.

Kullandığım zamanlarda adı cok sorulmustu parfümün, sanırım ardında bıraktıgı nefis citrus/çiçek kombinasyonu ve güçlü silajı yüzünden.

Deri takıntınız yoksa, EDT versiyonunu tavsiye ederim.
              EDT versiyonu severek kullanmıştım ben de.Greyfurttan gelen ferahlık hissi çiçekler ve deriyle harmanlanarak ellena işi olduğunu her daim hatırlatan naif ama güçlü bir yapıda ilerliyor.Bahar aylarında basma kalıp çiçek parfümlerinden sıkılanların derdine derman olabilecek bir iş EDT.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: murrjm View Post

EDT versiyonu severek kullanmıştım ben de.Greyfurttan gelen ferahlık hissi çiçekler ve deriyle harmanlanarak ellena işi olduğunu her daim hatırlatan naif ama güçlü bir yapıda ilerliyor.Bahar aylarında basma kalıp çiçek parfümlerinden sıkılanların derdine derman olabilecek bir iş EDT.
                Kesinlikle katılıyorum, EDT'deki o ferah his tam bir Ellena dokunuşu! adam imzasını atmış kokuya..

Yorum

Ben ruj kokusu arayışımda denemiştim bu parfümü, beğenmiştim ama hem aradığım koku değildi hem de uyuşamadık kendisiyle. Klasik Caleche'im var, hafifletilmiş No:5 diyebileceğim, ilk dakikaları atlattıktan sonra güzel bir sabunsuluk yayan hoş bir parfüm. Kelly EdT'yi de deneyeceğim.

Yorum

İşleniyor...
                  X