Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Chanel - No. 5

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Chanel - No. 5

Tüm zamanların en bilindik kült parfümü hangisidir diye sorsak alabileceğimiz cevaplardan en tatmin edici olanı Chanel No. 5 olabilir belki de. 100 yılla yaklaşan tarihine karşın hala daha çok satıyor ve biliniyor. Yanlış bilmiyorsam aldehit notasının yoğun olarak kullanıldığı ilk parfüm aynı zamanda. Son yıllarda Brad Pitt'i reklam yüzü yaparak erkeklere göz kırpsa da çok başarılı olamamış görünüyor, belli bir kullanıcı kadın kitlesi var.

Chanel No 5 demek parfüm tarihi demektir. Kadın parfümü deyince her zaman ilk akla gelen parfümdür. Ve günümüzde de en çok satılan Kadın parfümüdür. Ortalama 3 saniyede 1 şişe satıldığı rivayet edilmektedir

Yorum

Yaşayan efsane.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: camorr View Post
        Yaşayan efsane.
        Gerçi yeni reformülasyonlarla ölen efsane diyenler de vardı Son zamanlarda denemedim hiç bir denemek lazım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Debussy View Post

Gerçi yeni reformülasyonlarla ölen efsane diyenler de vardı Son zamanlarda denemedim hiç bir denemek lazım.
          Çok büyük umutlarla deneyip , bu kadar övülen koku bumuymuş dediğim koku , belki çıtayı çok yükselttim kafamda ondan olabilir , vintage versiyonlarının hiçbirini denemedim orası ayrı ...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BatuhanKLC View Post

Çok büyük umutlarla deneyip , bu kadar övülen koku bumuymuş dediğim koku , belki çıtayı çok yükselttim kafamda ondan olabilir , vintage versiyonlarının hiçbirini denemedim orası ayrı ...
            Bence de biraz pazarlama başarısı da var, Marilyn Monroe'nun kullanması vesaire. İkonik olması sadece kokuyla ilgili değil gibi, tek başına ayrı marka oldu, bir sürü efsane yaratıldı adına falan.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Debussy View Post

Bence de biraz pazarlama başarısı da var, Marilyn Monroe'nun kullanması vesaire. İkonik olması sadece kokuyla ilgili değil gibi, tek başına ayrı marka oldu, bir sürü efsane yaratıldı adına falan.
              Allaha şükür benim düşündüklerimi düşünen bir başkası daha varmış

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BatuhanKLC View Post

Allaha şükür benim düşündüklerimi düşünen bir başkası daha varmış
                şekilde vintage versiyonlarını denedikten sonra aynı görüşte olmayacağınıza eminim. şuanki versiyon taklidin taklidi yapılıp sonra bir kaç kez daha taklit edilmiş hali gibi. hatta gibi xxl.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: vesna View Post

şekilde vintage versiyonlarını denedikten sonra aynı görüşte olmayacağınıza eminim. şuanki versiyon taklidin taklidi yapılıp sonra bir kaç kez daha taklit edilmiş hali gibi. hatta gibi xxl.
                  yazdığım ilk mesajların birinde no5'i savunmak istemezdim ama kaderin önüne geçilmiyor..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: vesna View Post

Doğrudur hocam dediğim gibi en güncel vintage versiyonunu bile denemedim hatta uzun vadede de denemedim , normalde uzun vadede denemeden koku hakkında yorum yapmayı bile sevmem ama çok büyük hayal kırıklığı oldu ...

Yorum

İnanın ben eskiden Chanel no 5 dendiğinde burun kıvırırdım.Defalarca denemiş ve çok da beğenmemiştim.Bir gün birisinden çok güzel bir koku aldım ve sorduğumda Chanel no 5 olduğunu öğrendim.Çok şaşırdım çünkü bendeki imajından çok farklıydı.Böyle birşey yaşamasam gidip alacağım bir parfüm değildi ama ilk fırsatta aldım ve o zamandan beridir hep elimin altında var.Kullandıkça bağımlılık yaptı bende.Beğenip soran da çok

Yorum

Efsane bir parfüm nasıl katledilir görmüş olduk reformülasyonlar sayesinde
                        http://www.fragrantica.com/member/1049144/

Yorum

70'li yıllarda annemin kullandığı bu parfümü şişesinden ilk kokladığımda küçük çaplı bir şok yaşamıştım çocuk halimle. Kokladığım ilk parfüm olması bakımından da yeri ayrıdır. O ana kadar burnumun aldığı her türlü kokudan farklı kokuyordu ve farkında olmadan bana parfüm dünyasının kapısını aralamıştı. Bugünkü haliyle bir ilgisi yok tabi. Muazzam güçlü olduğunu hatırlıyorum.

Yorum

Balatta bir beyefendi ile tanışmıştım sovyet zamanlarının ürünlerini satıyordu ilgini çeken bir mont vardı fiyatını yüz yüze konuşmak istedim böyle yerlerde dikkat çekici birşeyler bulunur diyerekten vardım etrafı incelerken chanel no 5 gördüm şişesinin içi sigara katranı gibi bağlamıştı sıvı sanırım katılaşmış koklamaya çalıştım fakat koku almakta zorlandım spreysiz birşeydi kapağıda yoktu keşke dediğim anlardandır hiç olmazsa vintage versiyonu nasıl kokuyor diye bir fikrim olurdu

Yorum

Reformüle oldu evet biliyorum ama yinede vazgeçemiyorum. Bu hafta bir şişe almaya karar verdim 😊

Yorum

İşleniyor...
                              X