Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Balenciaga Paris L'Essence

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Balenciaga Paris L'Essence

İşte karşımızda nefis bir flanker. "Bir flanker nasıl yapılır"ın dersini vermiş adeta Olivier Polge.

Balenciaga Paris'in orijinal menekşeli DNA'sına sahip çıkıp, kokuyu daha "yeşil" ve daha "unisex" bir hale sokmuş. Bence gayet orijinal bir fikir. Cünkü genel eğilim bir flanker çıkacaksa, Extreme versiyonu, Absolue versiyonu, ya da Light, Legere vs.. versiyonları cıkıyor.

Ama burada Balenciaga farklı bir yöne gitmiş, ilk çıkardığı süper feminen Balenciaga Paris'in daha maskülen karakterli bir versiyonunu yapmış, ve koku hala orijinaline cok benzese de, kesinlikle maskülen çizgiye yakın..

Parfüm notalarında yine menekşe ön planda..
    Ancak ilk versiyonda menekşe, menekşe yaprağı, karanfil (çiçek olan karanfil), paçuli, sedir agacı varken,
    bu versiyonda güçlü bir vetiver katılmış oyuna.. ve yeşil notalar.. sanki yagmur sonrası ıslak bir toprak kokluyormuşsunuz gibi dogal.. son olarak da sandalağacı. Bu versiyonda karanfil yok.

Koku, ilk versiyona göre daha yogun ve daha kalıcı. Silajı da oldukça güçlü.

Ilk versiyon kulaga fısıldayan bir asilzade hanımefendi ise, bu versiyon asilzade hanımefendinin sesini yükseltmekten cekinmeyen cesur ve kural tanımaz oglu, ama yine asilzadelik cercevesinde!

Bir kadın da rahatlıkla kullanabilir hala kokuyu ama beyler, cekinmeyin, deneyin, Prada Infusion D'Iris Homme cizgisinde bir maskülenliği var, belki daha da fazla..

Sonuc: Tam puan Click image for larger version  Name:	1368f69128741dfd39be73680ddfb0ca.jpg Views:	1 Size:	174.4 KB ID:	25549

Bu markaya büyük sempatım var. Bütün kokuları kaliteli ve başarılı.

Yorum

Click image for larger version

Name:	Charlotte-Gainsbourg-Balenciaga-L-Essence-Perfume-Ad-Campaign.jpg
Views:	352
Size:	151.8 KB
ID:	25560
      Marka bu kokuyu kullanacak bir kadını çok güzel örneklemiş bence.
      Öyle yanaktan kulağa allıklı, yarın saatte bir ruj tazeleyen, rimeli çantasının demir başı olmuş hanımlardan çok sadeliği stil olarak benimsemiş kadınların kullanabileceği bir koku bence,tabi ki modern şehir erkeğinin de...

Yorum

• Minty
        Minty Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Süper tespit Murrjm.. Bu koku için bol makyajlı, seksapelitesi öne çıkarılmış, kusuruz hatları olan, bol dekolteli bir model olmazdı gercekten..

Minty böyle parfümleri inceleyip yorumladığın için çok teşekkürler. Aslında ne kadar çok göz ardı ettiğimiz parfüm varmış denememiz gereken. Balenciaga markasını yakın takibe alıp parfümlerini tek tek denemek istiyorum.

Yorum

• Minty
        Minty Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Tesekkur ederim Matrai :-)
        Bence Balenciaga L'Essence denemelisin, çok iyi iş çıkarmışlar, feminenlikten maskülenliğe geçiş, kokunun DNA'sı korunarak ancak bu kadar güzel yapılabilirdi.. İçerikleri de son derece kalite, hissediliyor.
        Eline saglık Olivier Polge diyorum!

Orjinal yazı sahibi: matrai View Post
      Minty böyle parfümleri inceleyip yorumladığın için çok teşekkürler. Aslında ne kadar çok göz ardı ettiğimiz parfüm varmış denememiz gereken. Balenciaga markasını yakın takibe alıp parfümlerini tek tek denemek istiyorum.
      Balenciaga Pour Homme ufkumu açan kokulardan olmuştu.

Yorum

Minty Hanım Florabotanica ve Rosabotanica içinde yorumlarınızın olduğu bir konu açarsanız çok mutlu olurum. Sephora bulunduğum şehirde olmadığı için deneme imkanım yok.

Yorum

• Minty
          Minty Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Rosabotanica için memnuniyetle yorum yazarım, çünkü detaylı deneme şansım oldu.

Florabotanica için sizi yan masaya havale ediyorum :-)) murrjm Florabotanica'yı iyi biliyor

Merhaba. B. Balenciaga paris edp ile Balenciaga paris 10 avenue george v arasında ne fark var acaba ? İlki yeni versiyonu galiba.

Yorum

Bu kokuyu edindim sonunda çok mutluyum.

Yorum

Klasiğini çok beğenerek kullanıyorum. Keşke üretimi durmadan Essence'ı da deneme şansım olsaydı..

Yorum

• murrjm
              murrjm Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Şu an n11 de 50 ve 30 ml olarak 2 şişe satışta.Benim elim varmadı o fiyatlardan siz ya da başka bir seveni değerlendirir belki

• Rayiha
              Rayiha Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Çok teşekkürler Önce heyecanlandım ama o mağazadan alışveriş deneyimim olmadı daha önce. Kutusuz ve tester satışını görünce pek içime sinmedi, elime nasıl bir kutu geçecek bilemedim.
          İşleniyor...
          X