Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Flowerbomb EDT (Viktor&Rolf)

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Flowerbomb EDT (Viktor&Rolf)

Flowerbomb EDP versiyonu tanımlamaya calışmıstım dilim döndüğünce.. Simdi sırada EDT versiyonu var.
    Bu parfümün EDT versiyonunu da en az EDP kadar hatta yazları EDP versiyonundan daha cok seviyorum.

Daha önce de yazdığım gibi bu parfümü ve daha birçok parfümü, sevsek de sevmesek de özgünlük ve yaratıcılık açısından Angel ile kıyaslamak haksızlık olur.
    Ancak Flowerbomb'ın, koklayıp, "ayy cok tatlı" diye elinizden bırakmamanız gereken bir parfüm oldugunu söylemek isterim.

Parfümde en baskın notalar vanilya orchid'den gelen tatlımsılık ve paculi.
    Ismiyle cok bağdaşmıyor koku çünkü çiçekler ön planda değil. Kokunun oldukça ugraşılmış ve üstünde epey calısılmış oldugunu okumuştum..
    İlk açılışta yüzünüze vuran vanilya orchid (son derece doğal kullanılmış, bir yanık şeker havasından uzak, gerçek bir vanilya..)

Peki EDT versiyonunda beni mest eden ne? Öncelikle, EDT piyasaya sürülürken, parfümün konsantrasyonu düşürülüp direkt silaj ve kalıcılık açısından daha zayıf bir parfüm daha çıkarılmamış.
    Parfümün notalarıyla da oynanmış, hem de çok güzel bir şekilde.

EDP'e göre en belirgin farkı, citrus ve özellikle portakal ve mandalinanin harika bir kullanımı. Ben mandalinalar kışın sonuna dogru olgunlaşıp tatlılaşmaya başlayınca yemeyi cok severim :-)
    Buradaki mandalina kullanımı da aynı o havada, hem tatlı, keskin degil, ancak hem de fresh ve turuncgil havasını fazlasıyla katıyor parfüme.

Paculi aynı EDP'deki gibi güçlü ama bir Angel paculisi degil (cok şükür diyelim :-)
    Bu versiyonda yeni katılan oyuncu "pembe biber" cok hissettigimi soylemesem de parfumdeki farkli havanın bir sebeplerinden biri olabilir.

Tatlılık hala son derece hisssedilir olsa da, bu versiyonda ön planda turuncgiller ve çiçekler var, bu ikili de harika bir vanilya orchid ile birleşince ortaya muhteşem bir designer çıkmış.
    Kalıcılık ve silaj üst düzey, EDT diye pas gecilmeyi haketmeyecek güzellikte. Sadece EDP versiyonundan biraz daha farklı bir kulvarda.

Arkasında tam üç yaratıcı burun var: Olivier Polge, Carlos Benaim ve Domitille Bertier

Benden tam puan alan harika bir designer.. Click image for larger version  Name:	viktor&rolf flowerbomb collage.jpg Views:	1 Size:	76.1 KB ID:	23964
    Ekli Dosyalar

Flowerbomb edp yi pek sevmiyorum ama edt yi denicem bu yorumdan sonra
    http://www.fragrantica.com/member/1049144/

Yorum

Ben aslında edt yi daha çok beğeniyorum.Sırf daha kalıcı olur diye edp almıştım...

Yorum

Click image for larger version

Name:	o.46232.jpg
Views:	610
Size:	346.6 KB
ID:	24627
        Sevil'de Flowerbomb Bloom adında yeni bir flanker satışa sunulmuş.

Yorum

• Minty
          Minty Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          acaba farkı ne, notalarına bakmadım henüz..

• murrjm
          murrjm Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Baya farklı duruyor. Nar, sucul notalar falan ?
      İşleniyor...
      X