Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Issey Miyake - L'eau D'Issey

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Issey Miyake - L'eau D'Issey

Click image for larger version  Name:	issey miyake.jpg Views:	1 Size:	51.3 KB ID:	8855

Japon Moda tasımıcısı Issey miyake nin kendi adını taşıyan markası için Jacques Cavallier tarafından 1994 yılında tasarlanmış ve günümüzde kült sıfatını haketmiş bir parfüm. Çiçekler daha önce hiç bu kadar erkeksi ve güzel kokmamıştı. Tasarlandığı ve üretildiği zaman kadar alışılagelmiş erkek parfümlerinin arasından hızlıca sıyrılan o temiz ve mis gibi kokan havalı bir parfümdü. Geçtiği yerde iz bırakır insanları peşinden sürüklerdi. Tabi gel zaman git zaman replikalarının piyasayı kaplaması ve bir dönemin en popüler parfümü olmasından dolayı yüzü çabuk eskidi. Bir de tabi araya giren reformülelerden sonra koku artık eskisi kadar ihtişamlı değildi. Günümüzde halen belli bir alıcı kitlesi olsada tüketiciler tarafından ilk tercih olması bu piyasa koşullarında biraz hayalcilik.

Üniversite yıllarım boyunca farklı isimler altında pazarlanan ucuz replikalarını kullandığım, işe başlayıp kendi paramı kazandığımda satın aldığım ilk parfümüm. Kokusu eskisi kadar güçlü gelmiyordu ama alıştığım için olduğunu sanıyordum. Bu hobiyle tanıştıktan sonra sebebinin reformülasyonlar olduğunu anladım. Hala kokusunu çok sevsem de kullanmıyorum artık. Arada bir kokusunu içime çekip eski günlere dönebilmek için...

Yorum

Çok çok çok beğendiğim bir parfüm. Minimalist, çiçeksi enfes bir koku. Reformüle olduğu doğru. Fakat geçen ay sevilde yepyeni bir şişesi konmuş tester olarak hatta ilk ben sıktım. Performans gayet kuvvetli oldu hiç hafife alınacak gibi değildi. Hatta ertesi gün gömleğim yeni sıkmış gibi buram buram kokuyordu.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Burakkk View Post
        Çok çok çok beğendiğim bir parfüm. Minimalist, çiçeksi enfes bir koku. Reformüle olduğu doğru. Fakat geçen ay sevilde yepyeni bir şişesi konmuş tester olarak hatta ilk ben sıktım. Performans gayet kuvvetli oldu hiç hafife alınacak gibi değildi. Hatta ertesi gün gömleğim yeni sıkmış gibi buram buram kokuyordu.
        Yine mi reformüle oldu acaba, bendeki daha eski, küçük şişe, ama performansı 2-3 saat varla yok arası.

Yorum

Tester yepyeni hiç sıkılmamış taze bir şişeydi. Muhtemelen 2016 Batch olmalı. Ama ben çok memnun kaldım.

Yorum

Performansı iyi olsa ince ince işlenmiş bir koku çok severek kullanıyorum pozitif enerji veriyor bana

Yorum

Biraz soft ve çiçeksi bulsamda çekci bulduğum parfümlerdendir.Yine bu markanın Leau'par olanıda sevdiğim parfümlerden.

Yorum

Jacques Cavallier tasarımcısı bildiğim kadarıyla. Bvlgari aqua serisinin de parfümörü. Bayıldığım bir koku. 300 ml tüketip. Artık 2016 da çıkan fraiche versiyonuna geçtiğim koku

Yorum

Soğuk ve metalik çiçekler, düşük yayılım. Başlığı görünce tekrar bir deneme ihtiyacı hissettim. Benim için fazla abartılan kokulardan. Fakat gucci2, hermes voyage, blvgari pour homme gibi kokuları sevenler, bunu da seveceklerdir muhtemelen.

Yorum

en güzel yazlıklardan..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Drekoo View Post
                      Jacques Cavallier tasarımcısı bildiğim kadarıyla. Bvlgari aqua serisinin de parfümörü. Bayıldığım bir koku. 300 ml tüketip. Artık 2016 da çıkan fraiche versiyonuna geçtiğim koku
                      Ben fraiche versiyonundan klasik olanın tadını alamadım, niye bilmiyorum.

Yorum

Eski versiyonu nispeten iyi de olsa metalik durağan nota geçişi algılanmayan bir parfüm

Yorum

Benim için, dünyada yapılmış en güzel yazlık erkek parfümü ama malesef performansı berbat ötesi ve artık koku incelmiş eskiden yuzu meyvesi norası daha kalındı diye biliyorum keşke eski batxh bulabilsem…

Yorum

Kalıcılık kötünün iyisi koku standart acqua di Gio penceresinde bu paralar eder mi etmez

Yorum

İşleniyor...
                            X