Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Chanel - Edition Blanche

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Chanel - Edition Blanche

Click image for larger version  Name:	AllureHommeBlanche_Romance.jpg Views:	1 Size:	106.2 KB ID:	21853

Parfümseverlerim Limonlu Cheesecake i Chanelin 2008 yılında çıkarttığı parfümörlüğünü Jacquas Polge nin yaptığı erkek parfümü.Yaz ayları için bulunabilecek en iyi parfümlerden biri. Hem kalitesi hem hoş kokusu hemde performansı ile bir kurtarıcı. Kremsi limon kokusu ile güzel bir ferahlık veren parfümseverlerin yazlık gözbebeklerinden.

Notalarına bakacak olursak

Limon
    Vanilya
    Pink Pepper
    Bergamot
    Tonka
    Sandalwood
    vetiver
    Misk
    Amber
    Sedir

bir konuyu hala net olarak anlamış değilim.
    Bu kokunun eau de parfum'u var mı ? Yani bildiğimiz EDP hani !
    EDT, EDT Concentree, EDP deniyor anlamadım.Aralarında ne fark var

Yorum

• Burakkk
      Burakkk Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Muratcım, Chanel eskiden erkek parfümlerini sadece EDT ve EDT Concentree olarak üretiyordu. Birkaç sene önce ufak bir değişiklik yaptı ve artık EDT ve EDP olarak üretiyor. Yani eski EDT Concentree'ler EDP oldular.

Sadece isim yanıltması. Birçok kullanıcı eski EDT Concentree'lerin yeni EDPlerden daha yoğun olduğu görüşünde.

• murrjm
      murrjm Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Exclusive serisine yaptığı gibi yani ! Tahmin etmeliydim :/
      Bilgi için teşekkürler Burakcım

Güzel bir yazlık. Sucul bir parfüm. Eksimsi limon tadında bir koku. Uzun süre kullanımlarda benim için sıkıcı olabiliyor..

Yorum

Limonlu cheesecake kıvamındaki pürüzsüz kremsi limon kullanımı, bunaltıcı yaz sıcağında insanı bir süre ferahlatıyor gerçekten ve pozitif bir aurası var ama o kadar.

Yorum

favorilerim arasında

Yorum

dolabımızda bulunması gereken bir eser ama uzun kullanımda sıkıyor elbette

Yorum

Özellikle bahara yakıştırdığım güzel ve hafif bir parfüm.Kİmseyi de rahatsız etmez.

Yorum

biraz da performans olsa

Yorum

Güzel kokan ancak oldukça basit bir parfüm.

Yorum

güzel ama sanki fiyatı pahalı gibi geldi bana 500 küsür tl

Yorum

Yazlık koku kıtlığı olduğu için farklı ve özgün yapısıyla koleksiyonlarda olması gerektiğini düşünüyorum.İltifat canavarı...

Yorum

En iyi yazlıklardan kendisi ama edp sini edinmek daha mantıklı

Yorum

Bence en iyisi düz olan versiyonu bu versiyonlarda biraz fanteziye kaçmışlar

Yorum

Yazlık parfüm tavsiyeleri ve övgü toplayan parfümler arasında adını duyduğum, anladığım kadarıyla genel olarak sevilen bir parfüm. Ama malesef ben, limonun sivri kullanımı sebebiyle sevemedim; ekşiliğinin beni rahatsız ettiğini hatırlıyorum.

Ayrıca limon kolonyasının yaygın olarak kullanıldığı bu kültür içerisinde bu limon parfümü, bana çok farklı bir koku gibi bir hissiyat vermedi. Limon kolonyasının bu kadar yaygın olarak kullanılmadığı coğrafyalardaki insanlar için ise daha farklı, güzel bir koku gibi gelebilir. Zevkler ve renkler diyerekten bizim coğrafyada da seveni olabilir ama şahsen ben koleksiyonuma eklemeyeceğim.

Yorum

İşleniyor...
                          X