Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Ralph Lauren - Polo Classic (Green)

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Ralph Lauren - Polo Classic (Green)

Click image for larger version

Name:	polo green.jpg
Views:	671
Size:	57.9 KB
ID:	17814

1978 yılında Carlos Benaim tarafından Ralph Lauren markası için yaratılmış klasik bir şipre. Şişesi gibi kendiside yemyeşil bir parfüm. Yeşil dediysem aklınıza green irish tweed gibi ferah bir parfüm gelmesin. Bu yeşilin en koyu tonunda reçinemsi ve oldukça sert. Çam ağacı iğneleri, deri, tütün, meşe yosunu, paçuli, sedir gibi o dönemim popüler olan maskülen parfümlerinin içinde bulunan tüm notalar birleştirilmiş. Ortayada oldukça sert yüzlü bir maskülen çıkmış. Günümüz parfümlerinin oldukça dışında çok fazla benzeri olmayan bir parfüm. Bu parfümün daha giyilebilir bir versiyonunu arıyorsanız Tom Ford İtalian Chypress e bir göz atabilirsiniz. O bu parfümün modernleştirilmiş hali gibi.

15 yıllık vintage olanı elimde mevcut, kıyamadığım parfümlerden. şimdiki versiyonu seyreltik bir sıvı haline gelmiş

Yorum

Tekin Acar'da denemiştim. Deriden kaynaklı olsa gerek hafif hayvansallık da hissetmiştim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

Çok şık bir parfüm fakat ortam, giyim ve yaş istiyor ne yazıkki. Bu nedenlerden elden çıkarmıştım 2 sene önce.

Özellikle bir ara çıkardığı Modern Reserve versiyonu çok başarılıydı fakat kaldırılmış.

Yorum

Kör alışı yaptığım ve beğenerek kullandığım bir parfümdü. Hep bir şişe daha mı alsam diye düşündüm bir türlü sıra gelmedi. Şimdiki versiyon yerine İtalian Chypress denemek daha mantıklı demek.

Yorum

Zamanında EDC, EDT ve cok az farkı olan Modern Reverse versiyonuna sahip olduğum tam bir Beyefendi kokusu... Günümüzde insanların burun kıvırdığı ama tam klasik...

Yorum

buda maskülenlerde referans alınabilecek azzaro,cerruti 1881,cacharel lhomme gibi döneminin efsane kokularından biri..tabi yaş ister 20 li yaşlardakilere hem ağır kaçabilir hemde taşıyamaz ama 40 yaşlarındaki benim gibiler için biçilmiş kaftan erkeksi...

Yorum

İşleniyor...
              X