Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Gucci intense Oud

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Gucci intense Oud

Click image for larger version

Name:	gucci intense oud yorum.jpg
Views:	4583
Size:	20.2 KB
ID:	104365

Bunu bir ayıp olarak kabul ediyorum. Uzun zamandır adını sıkça duyduğum ama henüz deneyimlemediğim bir parfüm olan Gucci intense oud ile ilgili forumda hiç kimse başlık açmamış. Rica etsem deneyen koklayan kullanan birileri şuraya bir kaç kelam edebilir mi?
    Son Düzenleme matrai; 25-12-18, 12:40. Tarafından yapıldı.

Orjinal yazı sahibi: matrai
    Bunu bir ayıp olarak kabul ediyorum. Uzun zamandır adını sıkça duyduğum ama henüz deneyimlemediğim bir parfüm olan Gucci intense oud ile ilgili forumda hiç kimse başlık açmamış. Rica etsem deneyen koklayan kullanan birileri şuraya bir kaç kelam edebilir mi?
    Gercekten designer ustu bir parfum.Malasef formulasyon kurbani.Buhulu ve büyülu bir havasi var oud parfumu gibi kokmuyor.5 ve 6 ile baslayan batchler performans canavari gercekten son batchlerin hem icerigi hemde performansi degistigi soyleniyor.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Memnuniyetle.

Kesinlikle geri planda kalmış Gucci'nin en iyi işlerinden birisi sevgili Altuğ hocam. Tütsüyü kilisiden çıkarıp, orta doğu kimliğini kıran şahane bi' öd ile harmanlamışlar. Bu ikiliyi de yumuşak bi' deriye sarıp kremsi, ayarında dumanlı, başarılı bi' odunsu elde etmişler.

Benim çok çok beğendiğim bi' çalışma kendisi ve koleksiyonlarda olması gerekli.
      - Stop the car...
      - What ?!
      - Stop the fuckin' car!

Yorum

Son dönemin en iyi designer işlerinden biri sanırım (bir diğeri de yine daha aynı markadan!)
        Intense Oud formülünde kullanılan olibanum,tütsü ve oud ile birleşince amberin de etkisiyle ortaya dumansı reçinemsi cılız bir tatlılığı olan müthiş bir kompozisyon çıkmış.
        Direkt olarak benzer işler olmasalar da,ben bu kokuyu kokladığım zaman aklıma Frederic Malle Monsieur parfümü gelmişti.Iki parfümün dumansı tütsü temalarını yakın bulmştum.
        Monsieur'un formülünde kullanılan ve baharatlı dumansı deri akorunu veren Safranal ve Safraleine isimli sentetik moleküller Intense Oud'da da benzer şekilde kullanılmış olabilir.
        Son dönemde kulaktan kulağa hızlı bir şekilde yayıldı ve parfüm meraklıları tarafından şu an alınabilecek en iyi designer kokulardan biri olarak görülüyor.

Yorum

Ben de benzer yorumlar yapacagim sanirim.
          Ana akim bir markanin iki parfumunu bu kadar begenecegimi asla tahmin edemezdim. (Digeri Guilty Absolute)
          Oud, olibanum, tutsu, deri ve amber notalarinin harmaninin niche klasmaninda oldugunu rahatlikla soyleyebilirim.
          Cekici ve klas ama ayni zamanda soguk ve mesafeli bir yapisi var; kalicilik ve silaj ilk yillari uretiminde fazlasiyla tatminkar.
          2016 yilinda ciktigi duyurulmasina ragmen 5XXX batch kodunu ogrenince garipsemistim ama dogru, 2015 batch bulunabiliyor.
          Ayni zamanda cok cabuk reformule oldugunu dusunuyorum, maksimum 2016 uretimi versiyonu edinilmeli.
          Bu tarih sonrasi uretimlerde kalicilik, projeksiyon ve tutsu kullaniminin maalesef ciddi anlamda zayifladigini goruyorum.

Yorum

• murrjm
            murrjm Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Şu güzellikte bir parfüm için ciddi kötü haber bu ya !

Yazan herkese çok teşekkürler. Alım listemde ilk sıraya oturtturdum kendilerini. Alınca bir yorumda ben bırakarımım bu sayfa altına

Yorum

dün de yazdığım üzere...
            yapış yapış olmayan yağlı hissiyat vermeyen içinde gül namına zerre bulundurmayan nefis klas bir çalışma...
            dumanlı rafine işlenmiş odunsu akorları niche lere taş çıkarır cinsten...
            kesinlikle önyargımı yıkan bir parfüm oldu...
            gucci seni çılgın
            İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

Ben dekant olarak denemiştim. Koku güzelliği harika ama performans çok zayıftı.

Yorum

Performans zayif mı?? Ysl m7 oud absolu yu da baya beğenmiştim performans zayif oldu. Bunda da mı zayıf? Oud kokusuna yakinim bu ara ama zayifsa o kadar para vermeye değmez

Yorum

Koku ile ilgili herşey söylenmiş Bu kokuda tüm sevdiklerim tütsü,ud, amber, reçine, deri hepsi var ama esas olay harmanı. Bu kadar dengeli, zor notalara rağmen köşesiz sımsıcak bir koku.Hiç tarzı olmasa da sevgili Herod bile bunu sevdiyse Gucci'nin güncel en güzeli ve fiyatı baz almazsam Dhp ile zirvede.

Yorum

• Herod
                    Herod Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Kesinlikle haklısın ben sevdim arabi kokmuyor en azından o yüzden sevdim hani

https://www.trendyol.com/gucci/gucci...tiqueId=203324

Ustalar bu linkteki ürün aynı dimi? Açıklamada gs yazıyor. Bir farklılık mı var acaba?

Yorum

• F.essence oud
                    F.essence oud Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Evet linkteki set olanı hocam

Ben 5 ile başlayan batchini de kullandım, son batchini de kullandım, halâ da kullanıyorum.
                  İçerik olarak çok ciddi bir fark yok bence. Fakat performans açısından biraz fark var diye düşünüyorum.
                  Ancak ben her ne kadar böyle düşünsem de gittiğim birkaç yerden aldığım dönüşlerde ortalama şu yorumlar yapıldı (sormadığım hâlde):
                  "Hocam sen burdan gittikten sonra bir koku kaldı kaç gün koklaya koklaya bir kaldık, neydi o öyle"
                  Buna 2018 batch dahil. Halbûki ben o sırada kokuyu hissetmiyordum, çok alışmıştım sanırım.

Yorum

Oud a alışma yada koleksiyona yeni başlayanlar için olabilecek en iyi oud kokusu bence fiyatı biraz gereksiz yüksek diye düşünüyorum ama uygun fiyata bulunursa alınabilir başarılı bir koku.

Yorum

Denediğüm kağıdın iki hafta boyunca buram buram kokmasıyle beni çok şaşırtmıştı. Ancak oud ile aramız limoni. Ancak temiz olarak kullanılırsa seviyorum burada karanlık bir kullanımı var

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Designer kategorisinde DHP ile beraber bu sektörün amiral gemisi tabiri çok rahat bir şekilde söylenebilir bu koku için. Niş dünyasından Black Afgano'nun küçük kardeşi olarak görülüyor. Hani bazı erkekler vardır simsiyah giyinir, aşırı kaslıdır, sert abidir, size öyle bir bakış atar ki yolunuzu değiştirmek istersiniz ya korkunuzdan bu koku bence öyle bir koku işte. Sert, bileşimi güçlü, oturaklı ve koydu mu oturtacak cinsten. Her kıyafetin, her ortamın kokusu değil bence. Ofis ortamında biraz fazla gelebilir ama soğuk hava ve dışarı ortamda akar gider. Geçen yaz Sephora'da denemiştim öylesine bileğime 2 fıs sıkmıştım ve yaklaşık 12 saat kalmıştı kokusu tenimde, 4. saat sonunda ten kokusu olmuştu yanlış hatırlamıyorsam. Batch code'u kontrol etmemiştim tester şişesinde ama gerçekten reformüle sıkıntısı yaşıyorsa hızlı yaşayıp erken ölen kokulardan biri olmuş maalesef kendisi.

Yorum

İşleniyor...
                        X