Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Dolce&Gabbana By Man Vintage

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Dolce&Gabbana By Man Vintage

Parfümün piyasaya çıkış tarihi 1997 dir.

Öncelikle şunu belirmek istiyorum çok beğendim hatta bayıldım.
    Parfümdeki sandal ağacı kalitesi çok başarılı ve günümüz nişlerine taş çıkartır cinsten.
    Parfümü ilk sıktığımda sandal ağacı, küçük hindistan cevizi ve lavanta kombosu ile karşılaşıyor ve bayılıyorum. Yapıldığı yıla baktığımda koku için zamansız desem doğru olur. Çünkü bu zamanda bile kullanılacak moderniliğe sahip bir koku.
    Bu güzel girişten sonra hafiften süet deri ve tütün birlikteliği ile orta notalara geçiş yapıyoruz.
    Drydown a geçtiğimizde kaliteli ve keyifli bir amber ile devam ediyoruz.
    Sonralara doğru hafif çiçeksi bir hava hissettiren parfüm keyifli bir şekilde bize veda ediyor.
    Çıktığı yılı düşündüğümde genel beğeniye uygunluk, kalite ve ileriyi gören modern yapısı ile kesinlikle başarılı ve koleksiyona katılması gerek bi parfüm olduğunu düşünüyorum.

Kalıcılık : 7-8 saat
    Yayılım : 2-3 saat
    Genel Puanım : 8,5/10

Cüneyt Akçetin

Parfümün piyasaya çıkış tarihi 1997 dir.

Öncelikle şunu belirmek istiyorum çok beğendim hatta bayıldım.
    Parfümdeki sandal ağacı kalitesi çok başarılı ve günümüz nişlerine taş çıkartır cinsten.
    Parfümü ilk sıktığımda sandal ağacı, küçük hindistan cevizi ve lavanta kombosu ile karşılaşıyor ve bayılıyorum. Yapıldığı yıla baktığımda koku için zamansız desem doğru olur. Çünkü bu zamanda bile kullanılacak moderniliğe sahip bir koku.
    Bu güzel girişten sonra hafiften süet deri ve tütün birlikteliği ile orta notalara geçiş yapıyoruz.
    Drydown a geçtiğimizde kaliteli ve keyifli bir amber ile devam ediyoruz.
    Sonralara doğru hafif çiçeksi bir hava hissettiren parfüm keyifli bir şekilde bize veda ediyor.
    Çıktığı yılı düşündüğümde genel beğeniye uygunluk, kalite ve ileriyi gören modern yapısı ile kesinlikle başarılı ve koleksiyona katılması gerek bi parfüm olduğunu düşünüyorum.

Kalıcılık : 7-8 saat
    Yayılım : 2-3 saat
    Genel Puanım : 8,5/10

Cüneyt Akçetin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benim İmzamdır

Yorum

Orjinal yazı sahibi: İlyas
      Benim İmzamdır
      Senin imzanı bende tuttum kardeşim. Başarılı bir yorumlama bencede

Yorum

Cüneyt hocam merhabalar bu vintage parfümler sizin koleksiyonunuzda mevcut mu, 20 yıl önceki kokuları nerden deniyorsunuz diye meraktan çatlayacaktım sormasam yazılarınızı çok başarılı buluyor severek okuyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ntmm22
          Cüneyt hocam merhabalar bu vintage parfümler sizin koleksiyonunuzda mevcut mu, 20 yıl önceki kokuları nerden deniyorsunuz diye meraktan çatlayacaktım sormasam yazılarınızı çok başarılı buluyor severek okuyorum.
          Merhaba hocam isminizi bilmediğim için kusara bakmayın isminizle hitap edemiyorum. Öncelikle çok teşekkür ederim kendi edimlerim ve hissiyatıma göre bişeyler karalıyorum Burada yorumunu yaptığım tüm kokular koleksiyonumda mevcut, hatta daha fazlada var sırayla hepsinin yorumlamasını yazmaya çalışıyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Cakcetin

Merhaba hocam isminizi bilmediğim için kusara bakmayın isminizle hitap edemiyorum. Öncelikle çok teşekkür ederim kendi edimlerim ve hissiyatıma göre bişeyler karalıyorum Burada yorumunu yaptığım tüm kokular koleksiyonumda mevcut, hatta daha fazlada var sırayla hepsinin yorumlamasını yazmaya çalışıyorum

Estağfirullah Taha ismim hocam, parfüme ilgim çok eski ama niş parfüm ve forumda yeniyim ondan çok güzel valla devam edin hepsi büyük bir keyifle okunacaktır özellikte tarafımdan,,birde özel değilse şunu sorayım böyle eski parfümleri nerden topluyorsunuz hocam deneyecek yer yok malum kör alsanız büyük risk hem nerden bulunurki 20 yıllık parfüm diye sürekli meraklanıyorum her yazınızda, davidoff gucci d&g meğerse ne güzel parfümler yapmışlar bir zamanlar diye düşündüm

Yorum

Estağfirullah Taha ismim hocam, parfüme ilgim çok eski ama niş parfüm ve forumda yeniyim ondan çok güzel valla devam edin hepsi büyük bir keyifle okunacaktır özellikte tarafımdan,,birde özel değilse şunu sorayım böyle eski parfümleri nerden topluyorsunuz hocam deneyecek yer yok malum kör alsanız büyük risk hem nerden bulunurki 20 yıllık parfüm diye sürekli meraklanıyorum her yazınızda, davidoff gucci d&g meğerse ne güzel parfümler yapmışlar bir zamanlar diye düşündüm
              Memnun oldum Taha hocam
              Bu tarzdaki kokuları sevenlere veya ilgilenenlere bişiyler katarsam ne mutlu
              Hocam hiç özel değil tabi ki sorun, benim bu tip parfümlere ilgimi olduğu için zaman zaman gittiğim yerlerde gerek Türkiye gerekse yurtdışı olsun parfümcülere girip bunları gözlerim arıyor zaman zamanda ilgimi bilen bazı tanıdıklarım bana denk gelirse atıp söylerler. Eski parfüm ve deneme konusunda ise ben denemeden vintage almam malum yıllar içinde iyi saklanmazlarsa bozulmalar olabiliyor. Bu yüzden deneyip almayı tercih ederim zaten eski parfümlerde genelde jelatin olmuyor sıkılmasalarda jelatinsiz oluyorlar. Bu yüzden parfümcülere deneyip alacağımı belirtirim hep.
              Yurtdışında kemdim yoksam, başkası benim için bulduysa ve onlarda tecrübeli olduğu için onlara denetip aldırırım. Sağlam olunca zaten saklama koşullarınıda sağlayınca 60 yıl geçsede emin olun hiç bişiy olmuyor. Geçen hatta Fransada bir arkadaşım parfüm üzerine bir eskici pazarına gitti ve orada çok eski extraitler aldı ve hepsi ilk günki gibiydi.
              Bir zamanlar dediğiniz gibi bu markalar ve bir çok markalar çok iyi işler yapmışlar. Şimdinin nişleri gibi işleri var. Tabi günümüzde eski kafa bulunsada kalite ve kompozisyon olarak o dönemlerde devrim niteliğinde parfümler çıkarmışlar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Cakcetin

Memnun oldum Taha hocam
                Bu tarzdaki kokuları sevenlere veya ilgilenenlere bişiyler katarsam ne mutlu
                Hocam hiç özel değil tabi ki sorun, benim bu tip parfümlere ilgimi olduğu için zaman zaman gittiğim yerlerde gerek Türkiye gerekse yurtdışı olsun parfümcülere girip bunları gözlerim arıyor zaman zamanda ilgimi bilen bazı tanıdıklarım bana denk gelirse atıp söylerler. Eski parfüm ve deneme konusunda ise ben denemeden vintage almam malum yıllar içinde iyi saklanmazlarsa bozulmalar olabiliyor. Bu yüzden deneyip almayı tercih ederim zaten eski parfümlerde genelde jelatin olmuyor sıkılmasalarda jelatinsiz oluyorlar. Bu yüzden parfümcülere deneyip alacağımı belirtirim hep.
                Yurtdışında kemdim yoksam, başkası benim için bulduysa ve onlarda tecrübeli olduğu için onlara denetip aldırırım. Sağlam olunca zaten saklama koşullarınıda sağlayınca 60 yıl geçsede emin olun hiç bişiy olmuyor. Geçen hatta Fransada bir arkadaşım parfüm üzerine bir eskici pazarına gitti ve orada çok eski extraitler aldı ve hepsi ilk günki gibiydi.
                Bir zamanlar dediğiniz gibi bu markalar ve bir çok markalar çok iyi işler yapmışlar. Şimdinin nişleri gibi işleri var. Tabi günümüzde eski kafa bulunsada kalite ve kompozisyon olarak o dönemlerde devrim niteliğinde parfümler çıkarmışlar.

Hocam valla bende ciddi merak uyandırdınız severim sevmem o ayrı konu ama mağazadan alınamayacak şişelerin koleksiyonunu yapıyor olmak bile ayrı bir keyif olsa gerek hocam peki bu parfümlerin fiyatları ne durumlarda oluyor belirli bir fiyatı yoktur tabiki piyasası olmadıgı için satıcıyla alakalıdır ama bir niş fiyatında mı oluyor yoksa uygun mu oluyor nedir

Yorum

Bende yazılarınızı keyifle okuyorum.
                  Gerçekten ne kadar merak ettiğim vintage varsa çatır çatır döşüyorsunuz notlar alıp iliştiriyorum defterime.
                  Yurtdışı bu konuda tam bi' hazine. Spesifik noktalar tespit edilirse diplerden ne Shalimar'lar ne Chanel'ler çıkıyor.

Devam lütfen.

- Stop the car...
                  - What ?!
                  - Stop the fuckin' car!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Lagerfeld
                    Gerçekten ne kadar merak ettiğim vintage varsa çatır çatır döşüyorsunuz notlar alıp iliştiriyorum defterime.
                    Yurtdışı bu konuda tam bi' hazine. Spesifik noktalar tespit edilirse diplerden ne Shalimar'lar ne Chanel'ler çıkıyor.

Devam lütfen.

Hocam yurtdışına cıkmadan önce sizden gidilecek yer listesi alacağım artık eskiden trip advisora bakıyordum )

Yorum

• Lagerfeld
                      Lagerfeld Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      ntmm22 Sanırım Cüneyt Bey'e yazacaktınız. Benim parfüm ile ilgili mağazalar hakkında geniş bi' bilgim yok maalesef. Fakat forumda böyle bi' başlık var diye hatırlıyorum. Yurtdışında bulunan mağazaların listesi paylaşılmıştı sanırım. Online mağazalar da olabilir tam emin olamadım dilerseniz aratın bi' forumda.

Hocam valla bende ciddi merak uyandırdınız severim sevmem o ayrı konu ama mağazadan alınamayacak şişelerin koleksiyonunu yapıyor olmak bile ayrı bir keyif olsa gerek hocam peki bu parfümlerin fiyatları ne durumlarda oluyor belirli bir fiyatı yoktur tabiki piyasası olmadıgı için satıcıyla alakalıdır ama bir niş fiyatında mı oluyor yoksa uygun mu oluyor nedir
                    Çok teşekkürler sağolun
                    Fiyatlar aslında bi nevi karaborsa mantığı. Yani Türkiyede bu kokuların kıymetini bilmeyen bi parfümcü bulursun uygun rakamlara alabilirsin ama bilene denk gelirsen pahalıda olabilir. Bu yüzden bu kokuların belli bir rakamdır diye genel bir kanıya varılarak yorumlanması çok mümkün değil. Mesela vintage derby bulursun bi parfümcüde diyelim adam bilmiyor alırsın 300 e ama piyasası 1300 dür gibi bi durum var. Ben daha çok tr fiyatları yerine etsy gibi bazı yurtdışı vintage satış sitelerini baz alır üst alt ona göre değerlendiririm.

Yorum

Devam lütfen.

Çok teşekkürler 😊
                      Tam olarak tanışmasakta birbirimizi takip ediyorum derinden demekki bende sizin incelemelerinizi, yorumlamadaki geniş bakış açılarınızı çok beğeniyor, keyif alıyorum.

Dediğiniz gibi yurtdışı büyük bi hazine tabi dövizden dolayı rakamlar yüksek olabilsede çok iyi rakamlara kokular çıkıyor. Az önce bahsettiğim gibi Arkadaşımın Parisde bir parfüm eskici pazarına denk gelmesi ve dediğiniz chanellerin hatta shalimarların ilk extraitlerini bulması hatta 10 euro gibi rakamlara 10ml lik pure parfümlerini alması gibi durumlarla karşılaşılabiliyor. Belli noktalar belirleyip bu tarz nokta atışları yapmak mümkün oluyor.

Son Düzenleme Cakcetin; 26-12-18, 00:23. Tarafından yapıldı.

Yorum

Cakcetin Onore ettiniz teşekkür ederim düşünceleriniz için.

Yurtdışına çıkmadan önce tembelliği bırakıp ciddi bi' araştırma yapmayı düşünüyordum zaten. Özellikle çok eski tarihli ve gölgelerin içinde alıcısını bekleyen ağır vintage parçaları avlamak gibi bi' planım var. (:

Fragrantica'da denk geliyorum bu eserlere ulaşıp bi' şeyler yazanları ve buldukları -tam tabiriyle- dükkanlar şaka gibi. Küçük, kıyıda köşede kalmış, huysuz, buruşuk, yaşlı, bol takılı, incili eski Fransız kadınlarının dükkanları. (: Bizzat bulacağım o mekanları takık vaziyetteyim. O tozlu rafları bi' solumam gerekiyor.

Shalimar extrait dediniz zaten benim sol yanımı coşturdunuz.

Dolce&Gabbana bi' beşinci plana düştü yalnız daha fazla uzatmayayım. Keyifli bi' sohbetti.
                        - Stop the car...
                        - What ?!
                        - Stop the fuckin' car!

Yorum

Cakcetin Onore ettiniz teşekkür ederim düşünceleriniz için.

Yurtdışına çıkmadan önce tembelliği bırakıp ciddi bi' araştırma yapmayı düşünüyordum zaten. Özellikle çok eski tarihli ve gölgelerin içinde alıcısını bekleyen ağır vintage parçaları avlamak gibi bi' planım var. (:

Fragrantica'da denk geliyorum bu eserlere ulaşıp bi' şeyler yazanları ve buldukları -tam tabiriyle- dükkanlar şaka gibi. Küçük, kıyıda köşede kalmış, huysuz, buruşuk, yaşlı, bol takılı, incili eski Fransız kadınlarının dükkanları. (: Bizzat bulacağım o mekanları takık vaziyetteyim. O tozlu rafları bi' solumam gerekiyor.

Shalimar extrait dediniz zaten benim sol yanımı coşturdunuz.

Dolce&Gabbana bi' beşinci plana düştü yalnız daha fazla uzatmayayım. Keyifli bi' sohbetti.
                          Çok güz söylediniz valla müthiş özetlediniz. Bu tip yerlerde çok özel şeyler çıkıyor. Hatta bi yerde okumuştum Amerikalı biri ispanyada ufak bi parfümcüde şansına 15 adet guerlain derby vintage bulmuş ve değerini parfümcü bilmediği için hepsini gitsin diye daha bile indirimli vermiş

Keyifli sohbet için bende çok teşekkür ederim 😀
                          Görüşmek üzere

Yorum

Tr de hala ambalajı açılmamış lar var fakat 1600tl çok uzak...
                            Vaktiyle birkaç şişesini kullanmış parfüm sever olarak çoğu kişiye şapka çıkarttıracak doğallıkta notaları olduğunu söyleyebilirim.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

İşleniyor...
                            X