Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Givenchy Insense

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Givenchy Insense

Size doğuştan kazanmadığımız sonradan bize diretilen bir soru:

Erkek adam çiçek mi kokarmış?

Öyle bir kokarmış ki.. Issey Miyake ile dünyama giren çiçekler (Issey'de metalik öğelerle beraberdi) daha sonrasında daha oryantal çiçeklere kaymış ve yazlık çiçeksilikte pek ilerleyememiştim ya da denediklerim çok fazla feminen öğeleri barındırır olmuştu. (İstisnalar Hugo Boss Silk&Jasmine ya da Amouage Reflection)

Fakat bu zamana kadar karşılaştığım maskülenliğinden taviz vermeden çiçeksiliğini koruyan yegane kokudur Givenchy Insense.. Ne yazık ki üretimi durdurulanlardan her güzel parfümün başına geldiği gibi.

Kokumuz hakkında maskülen çiçeksilik olarak bahsetsem de bundan çok daha ötesi..Özellikle çiçekler ve meyvelerle ve altından gelen yine ferah bir hissiyatla çam esintisi ve aldehitler daha sonrasında bu havaya gelen dumansı hava kokuyu oldukça ilginç katmanlı bir duruma sokuyor. Oldukça farklı temaları bir arada tutan bir çatı var sanki. Bu tarz erkeksiliğinden taviz vermeden çiçeksi öğeleri denemek isteyenler, maskülen ve temiz bir yazlık arayışında olan arkadaşların hepsine tavsiye ederim. Markette çok fazla seçenek olmadığını bilmeniz gerek bu konuda.

6-7 saat gibi bir kalıcılık alıyorum. Çok bağırmadan çok da tene yaklaşmadan ortalamanın bir tık üstü de farkedilirliği olduğunu belirtmeliyim.
    Son Düzenleme Umut Kurtoğlu; 16-01-17, 20:25. Tarafından yapıldı.

Parfüm hobisine yeni başladığım zamanlardı bir şişe kör alış olarak yapmıştım bu parfümü. İlk kullanışımda hiç beğenmeyip kardeşime vermiştim. Daha sonra bir gün eve geldiğinde muhteşem bir koku duydum bu parfüm ne diye sorduğumda benim ona verdiğim parfüm olduğunu söylemişti. E tabi şişeyi kaptığım gibi tekrar dolabıma atmıştım ozamanlar üretimdeydi halen. Şişeyi bitirdikten sonra uzun bir süre almadım diğer parfümlerimi kullandım. Daha sonra almak istediğimde de hiç bir yerde bulamadım ve üretiminin sonlanmış olduğunu duydum. Gel zaman git zaman yıllarca peşinde koştuğum parfüme 2 sene önce ulaştım hemde 200 mk olarak. Şu anda dolaptaki en özel parfümlerin arasında duruyor heybetli heybetli.ara sıra kapağından kokluyorum bitmesin diye (Hiç kullanmadan nasıl koklaya koklaya bitecekse 200 ml lik şişe )

Yorum

• Umut Kurtoğlu
      Umut Kurtoğlu Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Ya gözünü seveyim kullan şu kokularını.. Yıkan hatta.

• Paranoid Android
      Paranoid Android Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Ben de bazı kokuları kendi üzerimde beğenmiyorum ama başkasının üzerinde çok hoşuma gidiyor

Orjinal yazı sahibi: matrai View Post
    (Hiç kullanmadan nasıl koklaya koklaya bitecekse 200 ml lik şişe )
    Hayır bi' de 200'lük yani...

- Stop the car...
    - What ?!
    - Stop the fuckin' car!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Umut Kurtoğlu View Post

Bu tarz erkeksiliğinden taviz vermeden çiçeksi öğeleri denemek isteyenler, maskülen ve temiz bir yazlık arayışında olan arkadaşların hepsine tavsiye ederim. Markette çok fazla seçenek olmadığını bilmeniz gerek bu konuda.
      Çok acımasızsın Umut, bulsak da kullanabilsek keşke...
      Ben Ultramarine versiyonunda aradığını bulamamış birisi olarak Givenchy Insense ve Greenergy takibindeyim, denk gelirlerse tenhada kıstırmayı planlıyorum.

Yorum

• Umut Kurtoğlu
        Umut Kurtoğlu Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        İsmi Vintage başlıkların ben ne yapayım .. Yalnız benim telefon var heralde sende.. Dekant mekantla uğraşmadığımdan şişeleri sıfırladım. Gelecek kargolar olacak önümüzdeki ay ortasına kadar en geç. O zaman gönderirim seve seve.

• Frozenwings
        Frozenwings Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Teşekkürler, denemek isterim. Şişeleri niye sıfırladın ki, hayırdır?

• Umut Kurtoğlu
        Umut Kurtoğlu Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        ee dekant satmak hazırlamak vs yi bıraktım artık.. Yeterince yaptık . Kararında bırakmak lazım

Agzina saglik can kardesim. Vitivir (vetiver) yorumlamani bekleyen arkadaslari (benim gibi) ters köşe yapmış olabilirsin

Yorum

• Umut Kurtoğlu
        Umut Kurtoğlu Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Yapmam şart. Yalnız ben bazı büyüklerim gibi sağlam burna sahip değilim. Süsleme de olmayınca iyice boş kalıyor yorumlamalarım.

Dur bakalım. Bir şey yapacağım.

• cantona8
        cantona8 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Valla ben de elimden geldiğince işte çok deger verdiğim bir büyüğüm der ki "kendi cümleleriyle anlatabilmek"...

zaman yolculuğuna çıkaran nadir parfümlerden, bazı parfümler zamansızken bu parfümde geçmişe aittir birde guerlain coriolan var bu etkiyi yaratan

Yorum

• Umut Kurtoğlu
        Umut Kurtoğlu Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        O Corilian yok mu o.. Aynı şekilde zamansız kokulardan.(Dediğin gibi beni geçmişe götürüyor ama bugünde de duruşları oldukça uygun geliyor) Benim gözümde meşe yosunun en güzel en ferah hali..

Ben bu parfumun kıymetini bilemedim galiba Çok erken soğuyup elimden çıkarmıştım şişesini..

Yorum

Asil ama buruk, kendine güvenen ama mütevazi bir hava hissederim her kullandığımda..

Yorum

Bu kokunun üretimi durduruldu diye bir duyum var ne kadar doğru bilmiyorum ama bizim patronun zamanında en çok kız tavladığı kokuymuş bu

Yorum

fazla çiçeksi ve harmanın tam olarak oturmadığı bir parfüm.Yıllar önce kullanmıştım pek sevmemiştim

Yorum

Bunu da severdim ama ben uzun zamandır Givenchy Pi Fraiche arıyorum. Nereden nasıl bulabilirim yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.

Yorum

Merak ettiğim bir koku.Bakalim belki bir gün deneriz.

Yorum

İşleniyor...
                X