Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Gucci Envy

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Gucci Envy

Click image for larger version

Name:	en2.jpg
Views:	1542
Size:	78.2 KB
ID:	25616

O çok büyük bir efsane.. Üretimde kaldığı yıllarda bile adından bu kadar söz ettirmedi. 1998 yılında Tom Ford kreatörlüğünde ki Gucci markası tarafından parfümseverlerin beğenisine sunulmuş ve oldukça adından söz ettirmiş bir parfüm. Tom Ford, Gucciden ayrıldıktan sonra onun izlerini silmek amacıyla üretimden kaldırılmış bir parfüm.

Odunsu Oriental olarak sınıflandırılmış yeşil sıvı rengi gövdeye inen siyah büyük kapağı saydam şişesiyle tüm parsümseverlerin koleksiyonuna katmak istediği bir parfüm o

Çok iyi harmanlanmış ve rafine yapısıyla koyu kıvamdaki kokusuyla başdöndüren bir güzellik. Notaları içinde neler yokki. Zencefil, tütsü,sandal ağacı, vanilya, tütün, amber ,kakule, lavanta, karabiber, sedir, vetiver, deri, paçuli, misk say say bitmez.

Artık vintage mertebesine ulaşmış parfümümüz gün geçtikçe bulması zorlaşan kokulardan bir tanesi

Bayanlar için olanıda çok güzeldi
    http://www.fragrantica.com/member/1049144/

Yorum

1998'de tütüsü..çok cesaretli.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: matrai View Post
        Click image for larger version

Name:	en2.jpg
Views:	1542
Size:	78.2 KB
ID:	25616

O çok büyük bir efsane.. Üretimde kaldığı yıllarda bile adından bu kadar söz ettirmedi. 1998 yılında Tom Ford kreatörlüğünde ki Gucci markası tarafından parfümseverlerin beğenisine sunulmuş ve oldukça adından söz ettirmiş bir parfüm. Tom Ford, Gucciden ayrıldıktan sonra onun izlerini silmek amacıyla üretimden kaldırılmış bir parfüm.

Odunsu Oriental olarak sınıflandırılmış yeşil sıvı rengi gövdeye inen siyah büyük kapağı saydam şişesiyle tüm parsümseverlerin koleksiyonuna katmak istediği bir parfüm o

Çok iyi harmanlanmış ve rafine yapısıyla koyu kıvamdaki kokusuyla başdöndüren bir güzellik. Notaları içinde neler yokki. Zencefil, tütsü,sandal ağacı, vanilya, tütün, amber ,kakule, lavanta, karabiber, sedir, vetiver, deri, paçuli, misk say say bitmez.

Artık vintage mertebesine ulaşmış parfümümüz gün geçtikçe bulması zorlaşan kokulardan bir tanesi
        Hocam bu kokunun tekrar üretilme olasılığı yok mu?Veya bu kokuya benzeyen koku var mı?

Yorum

• matrai
          matrai Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Keşke öyle bir olasılık olsa ama daha gidenin geri geldiği görünmedi bu sektörde. Benzeyen kokuyada henüz rastlamış değilim.

Hocam Nasıl ki creed avrntus un benzerleri olan parfümler var gucci envyinde vardır muhtemelen ,fakat koku kalktığı için benzerleri olsa dahi kokuyu bilmeyenler anlayamaz Ancak sizin gibi parfüm sevenler anlayabilir ama merak ettim açıkcası kokuyu.

Yorum

• matrai
          matrai Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Carven Homme benziyormuş. Fragranticada öyle demişler ve yüksek oranda benzetmişler bulabilirsen bir dene Carven Homme

Hocam sevil de var Carven Homme gidip testeri ne bakıcam.Merak ettim kokusu nasıl....

Yorum

Gucci Envy'nin kadın versiyonu da muhteşemdi, kokladığım en güzel müge notalı parfümlerden biriydi, müge ve citrus notası müthiş kombine edilmişti, sümbül de muhteşemdi. Hafif acımtrak, taşıması cok kolay olmayan, iddiali bir kokuydu. Gucci'nin cogu eski parfümü gibi bu da cok güzeldi, ama artık tam anlamıyla saçmalama aşamasına geçtiler..

Yorum

Bayan versiyonu eşimin favori kokularındandı.Bende severdim,en son 2015 yılının sonuydu sanırım şişeyi bitiriverdi.

Yorum

çok iyi koku gerçekten,gucci pour homme da bence bu listeye girer,o da müthişti,markaların modern imaj zırvalıkları nedeniyle yazık oluyor bu parfümlere,nerede bunlar nerede guilty serisi.

Yorum

Evet Guilty kabus gerçekten.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ank11 View Post
                  Hocam sevil de var Carven Homme gidip testeri ne bakıcam.Merak ettim kokusu nasıl....
                  Sevil'de olan Carven Pour homme. Bahsedilen parfüm Carven Homme. İkisi tamamen farklı parfümler.

Yorum

Bende vardı carven homme. Bence de benziyordu. Elimde Envy var diye çıkarmıştım koleksiyondan. Kolay bulunmuyor yalnız. Amerika'dan getirtirseniz ucuza bulursunuz. Ebay'de ciddi pahalıya satıyorlar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Umut Kurtoğlu View Post
                      Bende vardı carven homme. Bence de benziyordu. Elimde Envy var diye çıkarmıştım koleksiyondan. Kolay bulunmuyor yalnız. Amerika'dan getirtirseniz ucuza bulursunuz. Ebay'de ciddi pahalıya satıyorlar.
                      Umut Bey,Dün akşam sevile uğradım Carven Pour Homme siyah kutulu buldum.Koku fena değil.Kalıcılık ve farkedilirlik orta.Amerika dedinizde bi ara PERRY ELLİS 360 RED almak istiyordum açıkcası orda ucuz ama Amerikada yakın dostum yok.Polonya da arkadaşım var ondan istedim.Orda bulamamış.Bi ara Bayer kozmetikde de vardı orda da yok şimdi.

Yorum

• Umut Kurtoğlu
                        Umut Kurtoğlu Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Evet o Mfknın burunluk yaptığı yeni çıkan koku Pour Homme. Benim bahsettiğim vintage versiyon. Ama kolay bulunabiliyordu en son ben alırken Amazonda.. Perry ellis 150 tl falandı bayerde. Pahalıydı ama yine de bulunabiliyordu kötü olmuş.. Bende vardı ama sattım geçen aylarda. Kenan hocama sorun isterseniz belki satmak ister (kenanyalciner) ona amerika fiyatından vermiştim..

Çok iyi olur bi sorayım.Tşk

Yorum

Satıldığı zaman gerçekten hiç öyle özel bir parfüm olarak geçmiyordu,2006-7 o arada tekin acardan almıştım hiç bilmiyordum 15 kadar parfüm denedim,ama birtanesi çok farklıydı,hiç tereddütsüz bu dedim sonra gözümü açıp baktımki gucci envy,ozaman 110tl di fiyatı.
                        2016 da geçen yıl forumda bir arkadaştan buldum,yıllar sonra o kaliteyi hissetmek çok başka birşeydi,şimdi kullanmaya kıymıyorum.
                        Aklıma geldi bir daha test edeyim.
                        Şİmdilerde o kaliteyi bana hissettiren ilk aklıma gelen ormonde jane man bunu bulmakta ayrı mesele,carven homme deneyecceğim dediğiniz gibi benziyorsa iyi olur.

Yorum

İşleniyor...
                        X