Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Van Cleef Midnight in Paris 2010 Batch

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Van Cleef Midnight in Paris 2010 Batch

Koleksiyonumda varligini unuttugum ve sans eseri karsima cikan bu parfumu tekrar denedim. Bendeki 2010 batch vintage sise. Hangi yil uretimi bitti veya formul degisti mi tam bilgi sahibi degilim ama kokuya ilgi duyanlara belki yardimci olabilirim. Ysl la nuit, versace dreamer, givenchy play intense, Dior homme parfum, DG the one Edp, CH man veya CH man Prive tarzinda kokulari seviyorsaniz bunu korkmadan kor alis yapabilirsiniz. Kimse yanlis anlamasin, kokusu bunlarla ayni ya da karisimi demiyorum sadece tarz olarak ayni sinifta oldugunu dusunuyorum. Parfum yorumu yapanlar genelde Bvlgari black’e benzetiyor ama bence hic alakasi yok. O lastik plastik kokusu hic yok, ben kendimi zorlasam da bir benzerligini bulamiyorum, daha cok versace dreamer’in daha aromatik ve tatli versiyonu gibi. Bende 2016 batch versace dreamer var ve kaliciligi yaklasik 4-5 saat. Bu parfum kesinlikle cok cok daha iyi bir alternatif olabilir dreamer sevenler icin cunku cok daha yogun, daha tatli, daha aromatik ve kaliciligi cok cok daha iyi. Parfumu yillar sonra denedim ve sonrasinda markete gittigimde arkamdaki hanfendi bile ne kullandigimi sordu ve cok begendigini soyledi. Yine ayni sekilde esim de bu parfumu cok begeniyor ama ben biraz feminen buldugum icin kullanmiyorum, tercih meselesi tabi. Yukarida saydigim tasarim kokulari tanidik geliyor herkese zaten ama bu biraz daha farkli ve degisik bir karisimi oldugu icin ne oldugu merak uyandiriyor cevrenizde. Genel anlamda ilgi cekici bir parfum. Ben tek tek notalari sececek kadar uzman degilim ama vanilyali deri ve baharat karisimi aromatik pudramsi bir koku aliyorsunuz. Buradaki deri keskin agir bir deri kokusu degil, guzel vanilyali hafif hissedilir cinsten. Ben deri notasini pek sevmem ve beni rahatsiz eder ama bunun karisimini iyi yapmislar gercekten. Baslangic-orta-dip ayni sekilde devam ediyor, saat gectikce degisen bir yapisi yok. Parfumun acilisi nasilsa az cok oyle devam ediyor. Bendekinin kaliciligi 9-10 saat hatta biraz daha uzun olabilir, koku dagilim suresi 4 saat kadar, mesafe olarak sasirtici sekilde 2-3 metre otenizdeki kisi de rahatlikla aliyor kokuyu, yani dagilma mesafesi cok iyi diyebilirim. Oglen 4-5 fis siktigimda gece bile oda hala biraz kokuyordu. Mevsim olarak her mevsim kullanilabilir tarzda bir koku. Yaz-kis gun icinde yazin aksamlari bence gayet guzel olur. Ben genelde nis parfum kullaniyorum ve beni oyle wow eden bir tarafi yok ama 20-25 tane tasarim kokusu olanlar bu parfumu kesinlikle ilk siraya koyacaktir, nis kalitesinde tasarim kokusu diyebilirim. Parfum yorumcularinin ve koleksiyonerlerin bu parfumu goklere cikarmasinin nedeni binlerce kez duydugunuz parfum kokularindan daha farkli olmasi ama ayni zamanda bildiginiz ve yukarida saydigim parfumleri cagristirmasi. Umarim ilgi duyanlara yardimci olur bu yazi ve sorusu olanlara yanit verebilirim. Herkese guzel kokulu gunler dilerim

Güzel anlatımınız için teşekkürler Elinizdeki şişenin kıymetini bilin çünkü bu parfüm üretimi durdurulanlardan. Hele hele sizdeki şişe EDP ise daha da değerli

Yorum

Edp degil, edt versiyonu ama benim pek tarzima uygun degil

Yorum

Ağzınıza saglık. benim de çok sevdiğim bir parfüm, bvlgari black kullanmış biri olarak kokular çok yakın ama plastik kokusu mip de biraz daha iyi o yüzden bu parfümü tercih ediyorum

Yorum

Ben sevemedim.

Yorum

İşleniyor...
          X