Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Jaguar For Man Vintage

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Jaguar For Man Vintage

Jaguar For Man Vintage

Parfümün piyasa çıkış tarihi 1988 dir. Bu müthiş parfümün tasarımcısı ise Dominique Preyssas dır.

Giriş kısmında belirttiğim gibi müthiş bir parfüm ile karşı karşıyayım. Bir çok nota ile Her anı o kadar keyifli ki ben böyle parfümler seviyorum işte derken buluyorum kendimi Ayrıca güncel versiyonu ile hiç alakası yok diyebilirim.
    Parfüm başlangıçta klasik bir eski kafa hava ile bize merhaba diyor. Ufak bi tanılmadan sonra hareketlenmeye başlıyoruz, devreye giren gerçek deri, tütün, meşe yosunu ve köknar eski kafa ile modern maskulen arası müthiş bir haz yaşatıyor. Alttan devreye girmeye başlayan narenciye notalarıda bu ağırlığa neşe katmış.
    Gerçekten kullanana neşe katan bu kısımı çok ama çok sevdim derken bir şok daha yaşıyorum.
    Orta notalar devreye giriyor başta çok net algıladığım doğal lavanta, gül ve sardunya ile yardımcı bir kaç çiçek notası ile feminen değil daha modern bir hale evriliyor parfüm. Tabi özellikle geride bıraktığım deri ve meşe yosunu beni hiç terketmiyor parfüme dolgunluk veriyor.
    Orta nota sonlarına doğru yine şok.. Anason, tarçın, sedir ve sandal ağacı ile odunsu/baharatlı ama aynı zamanda daha önceki izleri taşıdığı için aromatik bir hal alıyor parfüm.
    Dip notalara geldiğimizde biraz tonka fasulyesi hissediyorum ama tatlılık verecek kadar değil. Çok iyi misk ve bergamot beraberliği ile sonlara yaklaşıyor ve vedalaşıyor benimle parfüm.
    Ekimde olan ilk tahta kapak versiyon ve performans olarak çok tatmin edici. Edindiğim bir izlenimde tende daha çok tütün ve deri baskın iken kıyafette meşe yosununun hissiyatı baskın geldi.

Genel Puanım : 9,5/10

Cüneyt Akçetin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ne varsa eskide mi vardır nedir

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Erdoğan Kesgin
      Ne varsa eskide mi vardır nedir
      Eskiler tarz olarak bazı kullanıcılara uzak olabiliyor. Fakat sentetiklik oranındaki düşüklük, sıradan marka olsada en iyi malzemeyi kullanması, tüm saygı duyulan damga vuran işlere imza atan parfumörlerin o dönemlerde olması gibi etkenler düşündüğümüzde eskilerin yerinin alınması zor gibi gözüküyor.

Yorum

Lord Of The Vintage Cakcetin

Yorum

Orjinal yazı sahibi: matrai
          Lord Of The Vintage Cakcetin
          Sağol varol Kralsın
          Vintage candır 🏆

Yorum

• protectedsugar
            protectedsugar Yorumladı