Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Pierre Bourdon

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Pierre Bourdon

Click image for larger version  Name:	Pierre-Bourdon.jpg Views:	1 Size:	95.8 KB ID:	9093

Christian Diora bir dönem genel direktörlük yapan Rene Bourdon un oğlu olan Pierre Bourdon 1946 yılında pariste doğmuştur. Böyle bir aileden gelen Pierre Bourdonun bu sktörün dışında kalması beklenemezdi zaten.Parfümörlük eğitimini 1971 yılında Roure parfüm okulu (l'Ecole de Parfumerie de Roure) de almıştır. Bunun yanında büyük usta Edmond Roudnitska tarafından da ayrıca eğitim görmüştür. İlk parfümü YSL için tasarladığı Kouros tan günümüze kadar 109 parfüm tasarlamış ve 2015 yılında kendi adını taşıyan markasını yaratmıştır.

Başlıca Parfümleri

YSL Kouros
    Davidoff Cool Water (Man -Women)
    MDCI Ambre Topkapı
    Frederic Malle Frech Lover
    Jil Sander Sun (Women)
    Escada Magnetism
    Christian Dior - Dolce Vita
    Son Düzenleme matrai; 27-01-17, 14:25. Tarafından yapıldı.

Frederic Malle Frech Lover ve Escada Magnetism yapmış daha ne olsun...Önünde ceket iliklerim pierre reis'e yaa

Yorum

Coolwater, Kouros, Feminite du Bois'ın yaratıcılarından. Dönemin kilometre taşlarını tasarlamış.

Yorum

Kouros'u tasarlayan adama her zaman sans verilmeli. Asagidaki kokuları erkek olarak işaretlenmiş, 2015'te cikmis 95 euro olarak gorunuyor sitesinde iki koku da..

Click image for larger version

Name:	le-grand-tour.jpg
Views:	444
Size:	142.4 KB
ID:	9139Click image for larger version

Name:	route-des-epices.jpg
Views:	479
Size:	186.5 KB
ID:	9138

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Optuna
          Kouros'u tasarlayan adama her zaman sans verilmeli. Asagidaki kokuları erkek olarak işaretlenmiş, 2015'te cikmis 95 euro olarak gorunuyor sitesinde iki koku da..

Click image for larger version

Name:	le-grand-tour.jpg
Views:	444
Size:	142.4 KB
ID:	9139Click image for larger version

Name:	route-des-epices.jpg
Views:	479
Size:	186.5 KB
ID:	9138
          Bu iki parfumu ilk kez goruyorum.

Yorum

GIT'in arkasındaki gerçek ismin Pierre Bourdon olduğuna dair söylentiler de ciddi boyuttadır.

Yorum

Kendi markasındaki işleri de merak edilesi

Yorum

Cool water gibi bi parfümü yıllar önce çok farklı bi konseptte çıkararak çıgır açmış bi isim zaten . Ki yukarıda madea hocanında dedigi gibi gıt ın arkasındaki isim oldugu kesin gözüyle bakılan isimdiye okuduk.İstanbulun fethinde Akşemsettinin rolü neyse Gıt'in arkasındaki Pierre Bourdon ' nün rolü odur hemde bariz şekilde :-)

Yorum

Bana kalırsa sadece French Lover bile Pierre Bourdon'a saygı duyulması için yeterli bir iş.

Yorum

• Guest's Avatar
                    Misafir Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Kesinlikle

Ama Ambre Topkapi'da biraz çuvallamış bana kalırsa.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BaddestMan View Post
                    Bana kalırsa sadece French Lover bile Pierre Bourdon'a saygı duyulması için yeterli bir iş.
                    Hem de ne.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Medea View Post
                      Ama Ambre Topkapi'da biraz çuvallamış bana kalırsa.
                      Merak ettiğim bir parfümdü.. Listede baya aşağılara indi öncelik olarak

Yorum

Benim için de French Lover saygı duymak için yeterlidir.

Yorum

Ambre Topkapı ve ysl Kouros deneyimlediklerim arasında çok başarılı bulduğum bir parfümör derinlik katmayı sevdiğini düşünüyorum düşünün bir parfümörsünüz ve Kouros sizin eseriniz övgüyü hakediyor bence

Yorum

Kouros'la efsane olup işi bitirdi aslında

Yorum

İşleniyor...
                            X