Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Maison Francis Kurkdjian

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Maison Francis Kurkdjian

Click image for larger version

Name:	maison francis kurkdjian.jpg
Views:	468
Size:	142.3 KB
ID:	5886

Asıl kökü istanbula kadar dayanan dünyaca ünlü Ermeni asıllı fransız parfümör. Oldukça karışık oldu değilmi zaten bu çok kültürlükten bu kadar güzel parfüm yaratıyor bu adam 1995 senesinde henüz 26 yaşındayken Jean Paul Gaultier markası için tasarladığı Le Male ile oldukça dikkat çekmiş ve ilerleyen yıllarda neler yapabileceğinin bir işaretini vermiştir. 2009 yılında kendi adını taşıyan markasını kurmuştır. Lakabı parfümle dans eden adamdır.

Bu zamana kadar çıkardığı başlıca parfümleri

JPG - Le Male
    JPG - Ma dame
    Christian Dior - EAU Noire
    Acqua Di Parma - Iris Nobile
    Elie Saab - Le Parfumm
    Giorgio Armani - Armani Mania
    Narciso Rodriguez - For Him ve For Her
    MFK markasının tüm parfümleri

Naif.

Yorum

• Umut Kurtoğlu
      Umut Kurtoğlu Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Naif'i 2 yap. Sorun ne mi? Ben naif değilim

Sattı... Yapmayacaktı.
    - Stop the car...
    - What ?!
    - Stop the fuckin' car!

Yorum

Ben bu arkadasi ve sulalesini daha cok arastirdim. Paris - Vincennes bolgesine gocen cogu Ermeni gibi bunlar da Bandirmaliymis sanirim, daha da bulacam.

Yorum

• matrai
        matrai Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Dedesinin Beyoğlu tünelde eskiden kürkçü dükkanı olduğu ve bu yüzden Kurkdjian soyismini taşıdıkları söylenmektdir

Bilgiler için teşekkür ederim. Merak ettim, Armani mania nasıldır?

Yorum

• matrai
        matrai Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Ben daha kullanmadaım desem Yıllar önce bi koklamıştım ama aklımda hiçbirşey kalmamış. Ama mutlaka kullanan arkadaşlar yardımcı olacaktır size

Sağolun Altuğ Bey, peki MFK dan Masculin pluriel nasıldır?

Yorum

belki lumière noir, onun dışında tarzına pek ısınamadığım parfümör

Yorum

Parayı tercih etti , üzdü

Yorum

Şu Satin Mood'u bozarlarsa varyaaa ... !

Yorum

Apls yi sadece butiklere özel olarak üretiyor ne vardı rahat rahat bulabilseydik. Neyse bazı parfümlerin değeri bulunamayınca anlaşılıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: matrai View Post
                Apls yi sadece butiklere özel olarak üretiyor ne vardı rahat rahat bulabilseydik. Neyse bazı parfümlerin değeri bulunamayınca anlaşılıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
                APLS ve Lumiere noire hariç çok fazla beğendiğim bir çalışması yok

Yorum

Parfüm merakımda yapıtaşı olan bi parfümör kendisi. Bana göre niş alanda genel beğeniye uygun ender parfümörlerden.
                  Lumiere Noire çalışması hayatımda kokladığım en güzel ve doğal kokulardan olup merakımı kendisi üzerine daha fazla arttırmıştır. Halen yapıyor mu bilmiyorum ama kişiye özel parfüm yaratmaktadır. Önce kendi psikolog, endokrin gibi doktorlarına gönderir ve sonunda bence hayli yüksek bir fiyattan kendi kokunuzu oluşturur. Eğer çok fazla param olsaydı bu adama kendi kokumu yaptırırdım...

Yorum

Dior her ne kadar üretimini bitirse de bence Eau Noire bir başyapıt niteliğinde bir parfüm. Çok özgün ve başarılı bir çalışma.

Yorum

Bildiğim kadarı ile yves rocher the vert'i de tasarlamış.Çok güzel bir koku sadece kalıcılığı az ama fiyat performans olarak çok iyi

Yorum

Bu abinin yaptığı parfümlere ısınamadım. Bana uymuyor maalesef..
                        Nawab of Oudh, NY Oud, Naxos, NY Amber, Mona Vanille

Yorum

İşleniyor...
                        X