Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Dominique Ropion

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Dominique Ropion

Click image for larger version

Name:	ropion.jpg
Views:	922
Size:	53.1 KB
ID:	1376

Frederic Malle ile birçok kült işe imza atmış yaşayan efsane. Hatırı sayılır miktarda popüler designer kokuda da imzası vardır. POAL'un üzerimdeki etkisi büyüktür. İstanbul'a gelirse kendisine Sirkeci'de kokoreç ayran ısmarlayabilirim. Bu kıyağı başka parfümöre de yapmam.

http://www.fragrantica.com/noses/Dominique_Ropion.html

Not: Bu başlıkta Invictus'dan bahsetmek yasaktır.

Carnal flower, costume national homme, costume national soul, ysl la Nuit l homme gibi enfes parfümlerin yaratıcısı. Orlov markasıylada işin pazarlama yönünede el atmıştır bu güzel abimiz. Ama orlov fiyatları biraz yüksek ve heryerde bulunmuyor kendi sitesi üzerinden alınabiliyor ama malum ülkemizdeki gümrük kanunlarından dolayı geçmiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

Lost dizisindeki bay Locke'a benzemiyor mu ?kendileri

Click image for larger version

Name:	images.jpg
Views:	319
Size:	57.7 KB
ID:	1402

Yorum

Benim top 5 parfümör listemdedir kendileri.En özgün çalışmalarından biriside bence "frederic malle geranium pour monsıeur"

Yorum

Gerçekten en saygı duyulası parfümörlerden birisi. Bana bu hobiyi sevdiren birçok kokuya imza atmış.

Yorum

Çiçeklerin şahı kendisi Carnal flower, POAL, Amarige, Alien gibi kokularının yanında La Nuit, Invictus, La vie est belle, Euphoria gibi çılgın satan parfümlerin de yaratıcısı. Hem tasarım olarak, hem de genele hitap konusunda çılgın işleri var.

Ayrıca Frederic Malle'in de kendisine karşı boş olmadığını düşünüyorum, adamın peşini bırakmıyor.

Yorum

Orlov markası Beymen de yerini aldı..

Yorum

Carnal Flower (Dominique Ropion)...

PARFÜM HOBİSİNE VEDA !!!

Yorum

escada casual friday'i çok merak ediyorum varmı koklayan aramızda? allien ve cn homme beğendiğim parfümleri

Yorum

Keşke invictusa hiç bulaşmasaydı

Yorum

• Frozenwings
                      Frozenwings Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Satış miktarı düşünülünce firmanın çok şikayetçi olduğunu sanmıyorum.

Frozenwings hocam o su götürmez bir gerçek zaten adam ysl l’homme serisinide yaptı onlarda baya sattı ama hiçbir parfümünün invictus gibi b* çıkmadı

Yorum

Efsane işlere imza atmış, sanki ismi de özel konulmuş gibi karizmatik bir parfümör ismi resmen, Dominique Ropion

Yorum

İşleniyor...
                      X