Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Jean Patou Voyageur Vintage (Ship Collector Edition)

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Jean Patou Voyageur Vintage (Ship Collector Edition)

1995 yılında piyasaya çıkan parfümün burnu Jean Kerleo dur.

Parfümümüz eski dönemin kasıp kavuran Patou parfümlerinin son örneklerinden. Başlangıçta meşe yosunu, lavanta, portakal ve greyfurt karışımı kokuyu biraz garipsememe neden oldu. Ancak daha sonra devreye giren sedir ve adaçayı sayesinde parfüm sanki derin bir nefes aldı ve rahatlamaya başladı Sonrasında aldığım keyifi anlatamam. Bu kadar az nota ile farklı bir tarz marine temalı fresh bir koku çıkması heyecan verici. Sanırım bu kadar az ve basit notaların bu birleşimi oluşturmasının en büyük nedeni tüm materyalin doğal ve kaliteli olması. Zaten araştırmalarımda 70 li ve 90 lı yıllarda Patou nun başını çektiği bazı parfüm evlerinin aralarında en kaliteli malzemeyi kullanma ile ilgili büyük bir çekişme varmış. Bunun sonucundada o yıllarda çıkan çok başarılı işlerin olması şaşırılmayacak bir durum.
    Parfüme dönersem kaliteli notların verdiği seyr-i alem ile beraber keyif devam ederken orta ve drydown aşamalarında hafiften sandal ağacınında devreye girmesi hiç bırakma beni dedirtiyor.
    Genel olarak bahsettiğim yıllarda çıkan tüm Patou işlerinin denemesi gerektiğini düşünüyorum.

Kalıcılık : 7-8 saat
    Yaylım : 3-4 saat
    Genel Puanım : 8/10

Cüneyt Akçetin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Koku ile ilgili bilgiler sunumun gölgesinde kalmak üzere.

Kaleminize sağlık, teşekkürler inceleme için.
    - Stop the car...
    - What ?!
    - Stop the fuckin' car!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Lagerfeld
      Koku ile ilgili bilgiler sunumun gölgesinde kalmak üzere.

Kaleminize sağlık, teşekkürler inceleme için.
      Hocam sormayın yazıyı yazarken bile gözüm hep sunuma kaydı desem yeridir

Ben teşekkür ederim 😊

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

İşleniyor...
      X