Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Nicolai - Patchouli Intense

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Nicolai - Patchouli Intense

Click image for larger version  Name:	seaside.jpg Views:	1 Size:	64.6 KB ID:	87851

Yukarıda ki fotoğrafa iyi bakın.

Baktıysanız o mekanda biraz değişikliğe gidelim.

Denize bakan camı kaldırın ve iki köşeye nefis lavanta saksıları koyun. Gökyüzüyle anlaşsınlar, denizle bütünleşsinler…
    Sol tarafta duran iki koltuktan birini kaldırıp yerine küçük bi’ sehpa ve üzerine içi taptaze portakallarla dolu ahşaptan bi’ tabak koyun.
    Yatağın sağındaki büyük modern koltuğu kaldırıp atın. Yerine tik ağacından, sallanan bi’ koltuk koyun. Tavana, değiştirdiğiniz koltuğun hemen yanına uzanacak makrome çiçeklik asın. İçine, kokusunu sonsuza kadar koklayabileceğiniz sardunyaları ekin.

İleri gidin, mevsimi değiştirin, Ekim sonu yapın. Bir iki çubuk tarçını bardağınıza koyun, hırkanızı atın omzunuza çıkın dışarı… Esen meltemin duygularınızla konuşmasına izin verin. Bırakın essin, bırakın o şahane kokuları sarıp sarmalayıp dağıtsın her yere.
    Bir yudum alın…

…ve en sevilenin yanınıza geldiğini hayal edin.

Omzuna yaslanın, dalgaları dinleyin, rüzgarı dinleyin.

İşte Nicolai Patchouli Intense böyle kokuyor.

Kokladığım en fresh, canlı, pürüzsüz bi’ o kadar da çekingen paçuliydi. Lavanta ve sardunyalar ve taptaze portakal o kadar güzel dengelemiş o kadar güzel törpülemiş ki bu yaprakları; kirli, topraksı, sert bi’ şeyler beklerken yukarıdaki oda çıktı karşıma…

Şahane nota geçişleri, kaliteli içerik, yaşattığı huzur ve götürdüğü diyarlar aramızdaki bağı kopmayacak duruma getirdi.

Bir diğer artısı ise performansı. Sabah saatlerinde uyguladım bileğime, şu an hala kolumu oynattıkça geliyor burnuma. Koku profili ne kadar naif ise karakteri o kadar güçlü.
    Paçuli'ye farklı bi’ pencereden bakmış Legion d’honneur ödüllü Paricia de Nicolai. İyi ki de buradan bakmış çünkü ben bugün onunla aynı pencereden bakmayı çok sevdim.

matrai Bu kokuyla tanışmamı sağlayan Matrai Hocam'a çok çok teşekkürlerimi bi' kez daha iletiyorum...

Tüm bunların dışında, bu koku bi' şarkı olsaydı...

Saygılar, sevgiler dostlar.

Son Düzenleme Lagerfeld; 13-09-18, 16:14. Tarafından yapıldı. Reason: Etiket eklemeleri.
    - Stop the car...
    - What ?!
    - Stop the fuckin' car!

Mis gibi tertemiz bir koku Patchouli İntense. Anlatılabilecek en iyi şekilde anlatmışsın diyeceğim olmayacak çünkü sen kokuyu anlatmamış yaşatmışsın. Kalemine burnuna sağlık sevgili dostum Lagerfeld

Yorum

Sabunsu maskülen parfümler arasında, eskiyi de hatırlatan nüanslarıyla, benim de en sevdiklerimden. Erkeksi çiçeklerin acımtırak sabunsu sunumu alışıldık paçuli parfümü algısını belki biraz alt üst ediyor ama bu parfümün verdiği hissi seviyorum.

Yorum

Görsel,anlatım ve şarkı öyle güzel hissettirdi ki.
        Ağzına sağlık Lagerfeld
        Bu koku aklımda hep Altuğ'un parfümü olarak kalacak

Bu arada lavanta ve sardunya denilince aklıma Platinum Egoiste geliyor benim hep.Benzerlikleri var mıdır ?
        Son Düzenleme murrjm; 13-09-18, 12:24. Tarafından yapıldı.

Yorum

• matrai
          matrai Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Nicolai New York İntense ile karıştırmayalım lütfen

• murrjm
          murrjm Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Aaaa pardon New York Intense'di o haklısın altuğ Hocam.Yine markayla bütünleştirdiğim isim sensin

matrai murrjm Medea

Teşekkür ederim dostlar. Nefis bi' çalışmaymış ve bu zamana kadar haberim olmamış.

Gölgede kalsın, pek bilinmesin zaten.

Sevgiler.
        - Stop the car...
        - What ?!
        - Stop the fuckin' car!

Yorum

Bu parfümü ilk sıktığımda patron ofise girip “yerleri paspasladığınız deterjanımı değiştirdiniz” demişti 😂😊 hiç ısınamadım ,sonra arkadaşıma hediye etmiştim.

Yorum

• anigemini
            anigemini Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Aynı deterjan hissini ilk kokladığımda ben de almıştım. Ama yazın kurtarıcım oldu.

• protectedsugar
            protectedsugar Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            :-))

Ne kadar da güzel anlatmışsınız sevgili Lagerfeld
          Umarım benim de yazılarım bir gün sizinki kadar güzel olur.

Yorum

• Lagerfeld
            Lagerfeld Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            İbrahim20 Aa ne mutlu. Gözlerimi kapadığımda oluşan imgeleri aktarmaya çalışıyorum o kadar. Nezaketiniz ve kıymetli düşünceleriniz için çok çok teşekkür ederim. Zaten yazıyorsunuz siz de, durmayın.
            Sevgiler.

• Kadir.tbk
            Kadir.tbk Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Senin yorumlarinida takip ediyoruz ibrahim biz senin yorumlardanda keyif aliyoruz zaten 👏👏

• İbrahim20
            İbrahim20 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Sağolasın Kadir abi eksik olma

Zizanla beraber en sevdigim aromatik koku yeterince ilgi görmedigini düsünüyorum .
          Zor bi koku adiylada hic eslesmedigini düşünüyorum . Yogun kullanicisiyim pachulisini bi iki defa hafif sekilde hissettim yok denecek kadar az , yada bildigimiz pachulinin disinda bi pachuli söz konusu .Hem eski kafa tozlu hem acı hemde performans severler icin üst düzey bi performansa sahip . Sürekli kendini hissettirmesi burun kirmamasida ayri bi tad .Yüregine saglik komsum güzel anlatmissin .

Yorum

• İbrahim20
            İbrahim20 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Bende bu parfümde paçuliyi pek alamadım. Bana daha çok tarçın,portakal,sardunya üçlüsünün kokusu baskın geliyor.

Ben bunu deneyip begenmistim sonra buyuk bir akil tutulmasiyla bu yerine gidip NY Intense almisim, oyle kaldik parfumle bakisiyoruz
          Son Düzenleme Leto; 21-01-19, 14:41. Tarafından yapıldı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kadir.tbk View Post
            Zizanla beraber en sevdigim aromatik koku yeterince ilgi görmedigini düsünüyorum .
            Zor bi koku adiylada hic eslesmedigini düşünüyorum . Yogun kullanicisiyim pachulisini bi iki defa hafif sekilde hissettim yok denecek kadar az , yada bildigimiz pachulinin disinda bi pachuli söz konusu .Hem eski kafa tozlu hem acı hemde performans severler icin üst düzey bi performansa sahip . Sürekli kendini hissettirmesi burun kirmamasida ayri bi tad .Yüregine saglik komsum güzel anlatmissin .
            Sıcak havalarda sanki paçuli biraz daha belirgin hale geliyor. Gerçekten de kullandığım zamanlarda kendisini sürekli hissettiren üç beş kokudan biri

Yorum

Mükemmel anlatım farklı bakış eline sağlık

Yorum

Sanatsal bir anlatım olmuş, kaleminize sağlık

Şunu eklemek istiyorum, Cakcetin kardeşim vesilesi ile keşfettiğim Patchuli intensi 10 gün önce gömleğime sıkarak ilk kez kullanmıştım. Bugün opus v kullandım ama gömleğimden başka bir koku almaya başladım bir ara opus v bozuldu mu diye düşündüm sonra yaka kısmına sıktığımı anımsadım.. Yıkanmasına rağmen hala gömleğinin yakasında kokusu var.. Koku kalitesi olsun yayılımı ve kalıcılığı ile cidden harika bir çalışma..

Yorum

"İleri gidin, mevsimi değiştirin, Ekim sonu yapın. Bir iki çubuk tarçını bardağınıza koy...." Film gibi akıp gidiyordu anlatım, ta ki o bardakta viski, şampanya ya da en azından roze şaraba bile razıyken iki çubuk tarçın olduğunu okuyana kadar.. Yazının sonuna kadar tarçını bir içkiyle yer değiştirerek okumaya çalıştım ama o iki çubuk tarçın oldu sana iki sekoya tarçın ağacı..

Şaka bir yana, çok yaratıcı bir yazı ve görsellik olmuş, denenecekler listeme yazdım..

Yorum

Mükemmel ferahlıkta bir parfümdür kendisi. Duştan yeni çıkmıs gibi adeta. Bir o kadar kalıcı, kaliteli. Kavga çıkartır cinsten.

Yorum

İşleniyor...
                  X