Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

I Miss Violet - The Different Company

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• I Miss Violet - The Different Company

Evet bir menekşe temalı parfüm.. Ancak bir Chanel Misia hayal etmeyin. Bu menekşe o kadar naif ve romantik değil.
    Başlangıçta yaklaşılmaz duran ve tanıdıkça kalbini size açan zor bir kadın.

Kokunun açılışında fesleğenden tutun, muskata, champacadan tutun mandalinaya, ambrette'e kadar nota var.
    Hepsini çok baskın hissedemesem de, kokularda en sevdiğim ve aradığım özelliklerden biri olan "harika birşey kokluyorum ama bu ne ne notasıdır ayırt edemiyorum" hissiyatı veren, iyi harmanlanmış parfümler.. Ve I Miss Violet te bu trende..

Koku biraz oturunca show başlıyor, iris, menekşe, orkide, vanilya sahneye çıkıyor. Parfümün kalp notaları çarpıcı açılıştan sonra nihayet kendini gösteriyor.
    Artık yavaş yavaş parfüm menekşe ekseninde dönmeye başlıyor.

Kapanışa doğru, hafif bir deri notası, parfümü yumuşacık yapan vanilya ve misk kokuyu oturaklı hale getirip, perde kapanmadan önce son showlarını yapıyorlar..

Menekşe doğru kullanıldığında aşık olduğumu artık kabul ediyorum :-) ve bu karanlık menekşeyi oldukça seviyorum..
    Click image for larger version  Name:	o.32453.jpg Views:	1 Size:	375.2 KB ID:	63763
    Click image for larger version  Name:	tdca1.jpg Views:	1 Size:	218.5 KB ID:	63764

Ağzına sağlık Minty.
    Menekşe benim de sevdiğim çiçek notalarından.Kokuya kattığı pudramsı havayı severim.Ağzına sağlık

Yorum

"harika birşey kokluyorum ama bu ne ne notasıdır ayırt edemiyorum" kısmını çok sevdim güzel bir inceleme kaleminize sağlık

Yorum

Aysucum yine harika bir yorum olmuş , emeğine sağlık canım kesin beğeneceğim bir parfüm ...

Yorum

Bertrand Duchaufour ve menekşeleri... Doğru hatırlıyorsam zamanında bu koku hakkında ufak bi' kritik yapmıştık nasıldır neye benziyordur diye.

Şimdi fikir edindim!

Ellerine sağlık, çok teşekkürler
          - Stop the car...
          - What ?!
          - Stop the fuckin' car!

Yorum

İşleniyor...
          X