Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Lelas - Jimi

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Lelas - Jimi

Geçen Cumartesi eşimle Nişantaşı'nı turlarken City's AVM'sinde stant kurmuş "Lelas" isimli bir parfüm markası keşfettim. Denediğim parfümlerin hepsini beğenmeme rağmen daha ekonomik olan 55 ml'lik, EDP-konsantrasyonlarında olan "Jimi" parfümelerini 50 TL'ye satın aldın. Ben açıkçası yerli olan bu markayı ilk defa duyduğum için burada paylaşmak istedim. Parfümün kokusuna gelince: Kutunun arkasında baya bilgi var; "parfum (fragrance)" dışında sıralan kimyasal terimlerin arasında bir de evrenia furforacea (Treemoss) extract ve evernia prunastri (Oakmoss) extract var; yani meşe yosunu özü. Parfümde ben vetiver ve deri nuansları algılamama rağmen, firma yetkilisinden aldığım facebook üzerinden bilgiye göre kokunun parfüm profil aslında balsamik, dumansı, hafif deri ve baharatlıymış. Günlük hayatta kullanabileceğiniz düz çizgide ilerleyen modern bir koku; hafif bir bitterlik ve burukluk da var. Açıkçası 50 TL'ye hoş bir parfüm..

Click image for larger version

Name:	lelas.JPG
Views:	4926
Size:	3.37 MB
ID:	58338

Bu markayı biliyorum bir çok avm de mevcut niş ve designer kokularının klonlarını yapan bir marka bir iki kokusunu almıştım fena değil d&p bargello ya nazaran...
    yalnız 150 ye sattıkları peluş kaplı şişelerde ki oud ve musk içeren kokuların kalıcılığı aşırı derecede burun düşüren cinsten...
    İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

Evet şu 150 TL (herhalde 85 ml) bandındakilerini de denedim; örn. şu siyah "gorilla tüylü"sü :-) dediğin gibi baya ağır; bir de erkeler için "Rhythm" var..gâyet hoş her ortamda kullanılabilir..bayanlarinki de hoş..şekerli çiçeksi kokuları var..ben Prada "Candy"e benzettim...fiyat bence çok mâkul...

Yorum

avmlerde esans oranını artirarak satis yapmaya calisan klon parfüm markasi. bunların ozel sandiklari vardi sitelerinde gormustum zamanında fakat pek uretilmedi sanırım. muadillerine nazaran daha iyi olabilir fakat konsept aynı maalesef. aslında bu minvalde rebul'un son cıkardıgı parfüm serisi oldukça underrated kalıyor. Hem orjinal kokular yapilmis, hem de güvenilir bir marka. gozatmakta fayda var.

Yorum

• protectedsugar
          protectedsugar Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Rebul'un "Black Pepperi"in 50 ml bitirmiştim..son çıkardıklarını hiç takip etmedim.

Konuya 6 yıl geç giricem fakat bu markada 3 farklı aventus klonu var. Bunların en üst seviyesi Arabian nights(kokuyla bu kadar alakasız isim) diye adlandırılmış. Şu ana kadar Aventus dahil deli gibi klon geldi geçti elimden. Club de nuit intense edt ve parfum, Montblanc explorer, Afnan supremacy edts hepsini denedim fakat Aventusa yakınlığıyla ve anans notasını en iyi hissettirmesiyle bu Arabian nights beni şoka uğrattı. Kalıcılık ve yayılım olarak club de nuit kadar agresif değil fakat benim de arafığım zaten aventustaki o hafiflik. Montblancla yan yana kıyaslıyorum öyle bir fark var ki montblanc sanarsınz molecule 02 saf ambroxan gibi kalıyor. Lelastaki ananas elma bergamot ağız sulandıran cinsten. Deep ocean da çok iyiydi bu markada fakat o neyin klonu zerre fikrim yok. Ama onun kokusu da sucul çok kolay sevilebilir cinsten ve hiç beklemediğim bir performansı var. İlgilenenler için bu markanın prime serisine ben çok bulaşmıyorum yeterince derinlik yok o serinin klonlarında. Mesele prime serisinde de aventus klonu var o da çok hoş fakat aventustaki bazı detaylar kayıp beni kesmedi. Çok uzattım ama bi deneyin hiç değilse.

Yorum

İşleniyor...
        X