Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Prada L'Homme

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Prada L'Homme

Click image for larger version

Name:	afis-prada-yen.jpg
Views:	5288
Size:	109.2 KB
ID:	57517

Henüz keşfedilip talan edilmeyen bence son yılların en dikkat çekici designer parfümü

Evet oldukça iddialı bir giriş yaptığımın farkındayım ama parfüm gerçekten iddialı. Dior homme intense ten sonra adam akıllı bir erkek designerın çıkmadığı konusunda veryansın edenlere güzel bir armağan. Hemde Dior gibi iris tabanında ilerleyen fakat bunun yanında hiçbir benzerliği bulunmayan bir İtalyan yorumu

İtalyan moda evi Prada nın 2016 yılında çıkarttığı parfümörlüğünü yine Prada nın daha önce bir çok parfümüne imza atmış olan burun Daniela (Roche) Andrier tarafından yapılmış.

Hemen konuyu uzatmadan inceleme aşamasına girelim.

Keskin olmayan ve yumuşak kullanılmış italyan turunçgilleri ve burun yakmayan baharatlar ile açılışı yapıyor. Daha ilk sıktığınız anda parfüm sizi etkilemeye başlıyor ve heyecan uyandırıyor. Bu ilk girişi bir pazarlama stratejisi olarak düşünmüştüm. Çünkü parfüm almaya gidenlerin büyük bir çoğunluğu orta notalara daha geçmeden parfümü deneyip hemen almak ister. Bu yüzden açılış notalarına büyük önem verildiğini düşünmüştüm ama durum öyle değilmiş. Orta notalara geçince dior homme intense den daha parlak bir iris ile karşılaşıyoruz yanında bir tutam vetiver, menekşe ve amber ile hafif tatlımsı bir hal alıyor. Ama oldukça erkeksi lüks ve bir o kadar dikkat çekici. Bu bölüm oldukça uzun sürüyor. Sonlara geldiğimizde ise kremsi bir paçuli vanilya ve sedir ile kapanışını gerçekleştiriyor. Parfüm genel olarak iris üzerine kurulmuş onu sürekli destekleyen amber ile nota geçişlerinde diğer oyuncular eşlik ediyor. Günümüz koku trendlerine uygun hafif tatlımsı karizmatik bir parfüm.

Parfümün kompozisyonunu şu şekilde çıkartabiliriz lüks ve temiz hissiyatı olan modern bir erkek parfümü.

Genç yaşları hedef alan bir yapısı bulunuyor 25-35 yaş aralığı ideal diyebilirim. Günlük kullanıma ve ofis kullanımına uygun. Bariz yapaylıklar oldukça can sıkıcı olsada keyif veren kokusu bu yönünü kapatmaya yardımcı oluyor.

İlkbahar ve Sonbahar ayları kullanım açısından oldukça iyi zamanlar. Ne kullansam derdini ortadan kaldıran güvenli bir liman ve günlük bir koku

Kalıcılık olarak gayet iyi farkedilirliği kullanana ara ara vuruyır ve keyif veriyor. ilk saat yayılımı iyi olsada ilerleyen vakitlerde esintiye ihtiyaç duyuyor. Zaten o esinti ile gelen kokusu gerçekten harika.

Bence bu parfümün bir diğer özelliği hediyelik bir parfüm baktığınızda alacağınız kişinin onu kullanıp kullanamayacağını düşünürsünüz. Ama bu parfüm de böyle bir düşünceye kapılmazsınız herkesin kullanabileceği tarzı olan tam bir hediyelik parfüm

Prada ülkemizde biraz satış sıkıntısı yaşayan bir marka ve gereken ilgiyi ne yazık ki haketmiyor. Fiyat performans olarak 100 ml ini günümüz şartlarında 300-400 tl aralığında bulunursa bence alınması gereken bir parfüm.

Koku güzelliği 8,5
    Kalite hissiyatı 7
    Kalıcılık 8
    Farkedilirlik 7
    Genel Beğenisi 9

ben şişeli olarak almış çok beğenmiştim..
    aslında şöyle bir hikayesi var bende...
    bu parfümü almadan önce birkaç arkadaşla dior homme ve prada infusion karışımı bir koku yapsalar ne güzel olurdu diye konuşmuştuk...
    sonra bu kokuyu deneyince işte yapmışlar dedim...
    tertemiz çok klas bir koku beğenmeyen çıkmadı...
    kalıcılığı iyi sillajı iyi...
    intense çıktı denedim bildiğiniz dhi denemeyin bile...
    İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

Benim hiç dikkatimi çekmemişti hatta splitte denemek için bile almamıştım galiba hata ettim.merakımı fazlasıyla celbetti

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

Hala deneyemedim özellikle intense versiyonu daha çok merak ediyorum. DHI' den daha güçlü olması nedeniyle tercih edilebilir belki

Yorum

Orjinal yazı sahibi: murrjm View Post
          Hala deneyemedim özellikle intense versiyonu daha çok merak ediyorum. DHI' den daha güçlü olması nedeniyle tercih edilebilir belki
          aynen öyle çok güçlü...

Yorum

Ben yeni çıktığı zaman denemiştim aynen Altuğ Bey'e katılıyorum çok güzel bir parfüm , kadın versiyonu da çok güzel ...

Yorum

Serge Lutens Iris Silver Mist'ten bir hayli fazla etkilenip kitlelerin begenecegi bir hale sokmuslar. Guzel parfum bence de

Yorum

inceleme için teşekkürler.bu aralar aklımda olan bir üründü.iyice meraklandım atık denemek için

Yorum

Umarım biletime para çıkarda bişeyler alırız
                  yoksa böyle çook inceleme okuruz

Hocam lüks ve temiz hissiyatı tadı veren her kokuyu denemek isterim
                  keyifle okudum kaleminize sağlık

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ÇETO View Post
                    Umarım biletime para çıkarda bişeyler alırız
                    yoksa böyle çook inceleme okuruz

Hocam lüks ve temiz hissiyatı tadı veren her kokuyu denemek isterim
                    keyifle okudum kaleminize sağlık
                    denemeniz için gönderebilirim isterseniz özelden adresinizi yazın yada ortak bir noktada buluşup elimde ki decantlardan istediğinizi deneyin ne dersiniz...

Yorum

• ÇETO
                      ÇETO Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Nazik teklifiniz için teşekkürler ml fiyatı gayet makul ,madem bu kadar övüldü şişeli almak için bütçe çalışması yapma zamanı

Şişe full dolu olmasada olur
                      İlla bir yerde denk gelir acelem yok

hmmm.denemek lazım,

Yorum

Bir Şişe alınacaklar arasına girdi başarılı bir inceleme olmuş üstad burnuna sağlık

Yorum

Benim de denediğimde şaşırdığım ve gayet başarılı bulduğum bir koku olmuştu.fiyatı 250 civarında olsa gözüm kapalı alırdım

Yorum

Bu parfüm hakkındaki şu yorum da çok ilginç:

https://www.facebook.com/search/str/..._blended_posts

Yorum

En sevdiğim notalardan birisi olan iris'i Prada çok güzel kullanıyor. O yüzden bu markaya hep bir sempatim olmuştur.

Yorum

İşleniyor...
                            X