Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Mdci chypre palatin

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Mdci chypre palatin

Click image for larger version  Name:	image_3314.jpg Views:	1 Size:	35.1 KB ID:	57604

Chypre Palatin, ünlü parfümör Bertrand Duchaufour'un Parfums MDCI için hazırladığı parfümdür. Fransız niş evi , 2003 'te Claude Marchal tarafından belirli bir felsefe ile kurulmuştur :
    Parfümlerin " bir endüstri değil , bir zevk , gurur ve bir metadan çok daha fazla bir güzellik " olması gerektiğini belirten Mr. Marchal , lükslerden esinlenmiştir.
    Parfums MDCI dünyanın en ünlü parfümörlerinden özgür ve sınırsız bir bütçeyle az sayıda koku yapmalarını istiyor. Sadece iki şartı var ; mümkün olan en pahalı , en zengin malzemeleri kullanın ve eğilimleri kopyalayan ve genel beğeniye hitap eden kokular tasarlamayın. MDCI , çok sık parfüm çıkaran bir ev değil , ilk başta sadece beş tane parfümü vardı , sayıları yavaş yavaş arttı. Chypre Palatin 2012 yılında tasarlandı. Chypre Palatin'in resmî basın bültenindeki açıklaması şöyle :
    Açılış yeşil , sıcak , odunsu ve güçlü bir yeşil , sümbül ve biberle kaplı , kremalı narin lavanta kokteyli ve kekik baharatıyla süslenmiş. Bütün bunlar rahat , sıcak entrikalar yaratır ve daha fazlası için büyük bir iştah oluşturur. Aldehitlerin nitelikli kullanımı Chypre Palatin'in parlaklığını sağlar , ancak çok tanıdık sulara girmeden. Zaten bir vahşi kedinin yumuşak bükülmesini de hayal edebiliriz. Güneşli ormanlık zeminde karanlık kadifemsi gülleri , iris , gardenya ve yasemin ezmesinin tamamen özveri ve zevkle hissettiriyor. Duyularımızın karmaşa içinde olması çok gizemli. Kuru meyve ve biberli oryantal baharatlar oradaki aslanlı oyuna katılırlar. Çünkü doğum isteği daha cazip hale gelir ve ateş alevlenir.
    İşte erkeksi canlılık ve kadınsı şehvet mükemmel birleşmiş ve ustalıkla yürürlüğe girmiştir. En güzel deri ve ölmez otu notalarının , Tolu balsam ve vanilya ile , tipik meşe yosunuyla mükemmel uyum sağlayan benzoin ile birleşimi...
    Üst notaları ; sümbül , clementine , aldehitler , lamdanum ( laden ) , kasnı , kekik , lavanta
    Orta notaları ; gül , yasemin , iris , erik , gardenya
    Alt notaları ; benzoin , aselbent sakızı , deri , vanilya , Tolu balsam , castoeum , costus balsam , oakmos , ölmez otu ( immortelle )Click image for larger version  Name:	images (6).jpeg Views:	1 Size:	14.9 KB ID:	57605

Chypre Palatin , yosun keskinliğiyle , cilalı reçinenin parlak , güneşte olgunlaşıp tatlanmış mandalinleri , lezzetli limon ve dumanlı tatlılığın yanı sıra deri esaslı taban yapısıyla ciltte ilk açılışını yapıyor. Üst notalardaki sümbül kısık sesle kendini ifade etmeye çalışırken , kasnı otu sakızı ve dengeli bir misk karışımı ekleniyor. Köpüklü aldehitler ve galbanumdaki koyu yeşil parıltılar devreye giriyor ve hafif sabunsuluk beliyor. Tabanda , tütsü ve deri ile karıştırılmış zengin bir örtü bulunuyor. Zarif sümbül , zengin dekora pastel bir çiçek rengi eklerken , iris tatlı , toz halindeki süetlere dokunuyor. Başlangıçtaki lavanta berber dükkanı kokusu tabir edilen tarzda değil , kremsi bir lavanta-vanilyalı dondurma karışımı haline geliyor. Chypre Palatin kesintisiz notaların hareketi , zengin ayrıntılar içeren bir parça veya farklı notalardan ziyade tek bir ruh gibi hissediliyor. Eş zamanlı olarak yosunumsu , taze , koyu , parlak , animalik , meyveli , vanilik , kabarık peluş ve kesintisiz bir karışım gibi sizi sarmalar...

Chypre Palatin'in parçalanması çok zor , çünkü prizmatik bir kokudur. Parfümün , farklı zamanlarda farklı yönleri açığa vuran bir avize üzerindeki ışık kristallerine farklı notlar atması gibi...
    Bertrand Duchaufour'un kokuyu çok güzel bir şekilde harmanlamasının yanı sıra , pahalı , yüksek kaliteli malzemeler içeriyor olması onu çok özel kılıyor...

Click image for larger version  Name:	image_3319.jpg Views:	1 Size:	65.8 KB ID:	57607Click image for larger version  Name:	images (2).jpeg Views:	1 Size:	91.3 KB ID:	57608

Chypre Palatin bu zamana kadar kokladığım en mükemmel parfümlerden bir tanesi...tarz olarak Chanel Coromandel ile yakın buldum... Parfümü yorumlayan pek çok kişi onun maskülen tarafının ağır bastığını yazmış. Ben öyle hissetmiyorum , tam tasarlandığı gibi bir unisex Chypre Palatin... parlak aldehitler ve sabunsu çiçekler klasik kadın parfümlerine modern göndermeler yapıyor... Guerlain Shalimar gibi , Chanel no 5 gibi... sıcak otacı yanı , tatlı kuru meyve lezzetleri , kremsi lavantası ve enfes vanilyası ile taşıyabilen bir kadını divalaştırır Chypre Palatin... Hanımeliyle Chypre Palatin yorumu da böyle olur

​ sürç-i lisan ettiysem affola...

Ekli Dosyalar
    Son Düzenleme Tuberose; 20-12-17, 21:13. Tarafından yapıldı.

çok güzel bir inceleme olmuş
    estefanyen

Yorum

• Tuberose
      Tuberose Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Çok teşekkürler ali bey

Ablacım eline sağlık çok beğendim. Benim sevdiğim bir koku. Kalitesi tartışılmaz zaten. Keşke fiyatı da uygun olsa da doya doya kullansak

Yorum

• Tuberose
      Tuberose Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Sağolasın kardeşim , aynen çok pahalı bizde kapağından açar koklarız ne yapalım

Bana da kadına gayet uygun hatta kadın kullanımına daha yakın bir parfüm geliyor Chypre Palatin.

Yorum

• Tuberose
      Tuberose Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Yanılmamışım demek ki Medea üstad , sizden bu yorumu okumak beni rahatlattı

Çok güzel bir yazmışsınız! Ellerinize, kaleminize saglık.

Yorum

• Tuberose
      Tuberose Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Çok teşekkür ederim sevgili Sofya

muazzam bir inceleme olmuş bu parfümü yapan arkadaş okusa sana nobel ödülü verirdi...ben inceleme yapmayı şu an itibariyle bırakıyorum...
    İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Tuberose
      Tuberose Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Çok teşekkür ederim Herod hocam yalnız abartıyorsunuz o kadar da değil sizin hayal gücünüz çok daha muazzam. Yazmaya devam lütfen ...

Okumaktan büyük zevk aldım hocam Şişesi ne kadar güzelmiş ( netten baktım )
    Resimler gözükmüyor yalnız ,görsellerlerle beraber daha bir zevkli olur incelemeniz

Yorum

• Tuberose
      Tuberose Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Çok teşekkür ederim ÇETO ama resimler neden görünmüyor , nasıl düzeltebilirim???

Elinize sağlık sevgili hanımeli, Chypre Palatin hakkında ben de güzel bir yorumlama yapmıştım, farklı düşünceleri okumak gerçekten keyif veriyor elinize sağlık.. Yalnız tamamlayıcı görselleri ben de merak ettim diyebilirim.

Medea üstada ve size katılıyorum, erkek şipresi olarak pazarlamışlar ama Palatin'in kadın kullanımına rahatlıkla uyacağını düşünüyorum.

Benim yorumlamamı okumak isteyenler de alttaki linke bir tık atabilirler:
    http://www.parfumdene.com/2017/12/md...atin-2012.html
    Son Düzenleme denondj; 20-12-17, 10:20. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Tuberose
      Tuberose Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Çok teşekkürler denondj sizin yorumunuzu okumamıştım link için teşekkürler hemen bakıyorum

• Tuberose
      Tuberose Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      denondj yorumunuzu okudum ve çok beğendim emeğinize sağlık

• denondj
      denondj Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      teşekkür ederim, benzer düşünceleri paylaşmak güzel

Bana da feminen geldi..ama yatağan çok seviyorum burdan kıyaslamak lazim..bence iyi bir unisex diyebilirim..elinize sağlık çok güzel yorum olmuş

Yorum

• Tuberose
      Tuberose Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Çok teşekkür ederim erdembaba , yatağan ı hiç koklamadım , denemek isterim ...

• erdembaba
      erdembaba Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Göndereyim size deneyin Hanımeli

• Tuberose
      Tuberose Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Neden olmasın teşekkür ederim

Elinize sağlık çok güzel bir inceleme olmuş

Yorum

Hoş ve Güzel bir kokudur

Yorum

• Tuberose
      Tuberose Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Kesinlikle çok hoş çok güzel ...

Emeğinize sağlık. Bu başyapıttaki Castoreum kullanımına bayılıyorum...

Yorum

• Tuberose
      Tuberose Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Çok teşekkürler ...evet harmana animalik bir çekicilik katmış...

İnceleme için teşekkürler. Bence Chypre Palatin kesinlikle feminen bir parfüm özellikle ten üzerinde, ten ve kumaş üzerinde kullanımı çok farklı gelmişti bana.

Yorum

• Tuberose
      Tuberose Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Okuduğunuz için ben teşekkür ederim... feminen diyen taraf çoğunlukta , ne güzel

Ağzınıza burnunuza sağlık sevgili Hanımeli. Cypre Paladın her zaman çok özel bir kokudur benim için.

Yorum

Elinize sağlık mükemmel yorumlama. Fiyatını filan umursamayıp almak için bir kez daha ciddi bir istek doğdu içimde

Yorum

• Tuberose
      Tuberose Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Çok teşekkür ederim Kosovic hocam , bu duygu size geçtiyse ne mutlu bana
İşleniyor...
X