Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

D.S. & Durga - Spirit of the Glen

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• D.S. & Durga - Spirit of the Glen

- Spirit of the Glen D.S. & Durga -

Click image for larger version  Name:	2.jpg Views:	1 Size:	434.6 KB ID:	54421

Viskiden ziyade, yıllandırıldığı isli-fıçı kokusu…

Cıvık olmayan; ananas baskın, tatlı meyveli bir açılış. Malt, Bogue MEM’deki kadar tozlu değil. Harmanında yok ama ben biraz da paçuli alıyorum. Koku genelinde boozy bir yapışkan tatlılık var.

Click image for larger version  Name:	barley-before-malt.jpg Views:	1 Size:	191.6 KB ID:	54423

Olgun, asitsiz ve biraz da isli-tütsülü içki haleleri... Buna belirgin bir şekilde papatya ve az da olsa yeşil akorlar eşlik ediyor. Zamanla meyvemsilik azalarak odunsu notalar ağırlığını koyduğunda, meşe fıçıdaki tütsülü malt kokusu kömürleşiyor. Koku ismi, kullanılan materyaller ve koku geçişleriyle adeta; içkinin kendisinden ziyade üretilme serüveni gibi.

Click image for larger version  Name:	1.jpg Views:	1 Size:	259.0 KB ID:	54422

Cildimde denediğim kokuları aynı anda peçete parçasına sıkarak kilitli poşette bekletiyor ve günlerce geçişlerini takip ediyorum. Glen 5 gün sonra bile buram buram… Koku içki temalı olmanın hakkını verircesine durdukça güzelleşiyor. İsli-dumanlı ve açıklanan harmanında eşleştiremediğim tarifsiz bir tatlılık var. Vanilya, amber ve paçuli karışımı isli-çikolatamsı fakat kesinlikle feminen olmayan bir tatlılık.

Genel beğeni için tartışılır ama bana göre başarılı bir tema kokusu olmuş. Kalıcılık ise efsane.

Koku Güzelliği: 7,5
    Kalıcılık: 9
    Farkedilirlik: 7,5
    Son Düzenleme PinotNoir; 29-11-17, 00:46. Tarafından yapıldı.

cornelius

Yorum

Kandil günü böyle parfüm mü yorumlanır al işte şimdi canım isli bir chivas çekti ne olacak Şaka bir yana bu şekilde boozy tarzı olan parfümler her zaman ilgimi çekmiştir bu parfümüde not alıyorum kalemine burnuna sağlık.

Yorum

• PinotNoir
        PinotNoir Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Yorumu dün gece attım. Düzenlemede sıkıntı çıkınca tarih bugüne kaymış.

Ellere sağlık Kemal hocam, güzel inceleme. Bende ananastan çok armut baskın gelmişti, ananas çok derinden geliyordu. Tatlılık oranı da nispeten düşük kaldı bende ki bu benim zevkime göre güzel bir durum. Üçüncü görsel kokudan aldığım hissiyatı yansıtmış resmen, çok yerinde olmuş. Ben çok sevdim, boozy tarzı seven ve özgün bir şeyler arayanlar mutlaka denesin.

Yorum

• PinotNoir
        PinotNoir Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Beğenmenize sevindim Can hocam. Tema kokusu olarak çok başarılı bence de. Bakalım uzun süreli kullanımda ne düşüneceksiniz?

Orjinal yazı sahibi: cornelius View Post
      Ellere sağlık Kemal hocam, güzel inceleme. Bende ananastan çok armut baskın gelmişti, ananas çok derinden geliyordu. Tatlılık oranı da nispeten düşük kaldı bende ki bu benim zevkime göre güzel bir durum. Üçüncü görsel kokudan aldığım hissiyatı yansıtmış resmen, çok yerinde olmuş. Ben çok sevdim, boozy tarzı seven ve özgün bir şeyler arayanlar mutlaka denesin.
      Katılmakla birlikte, daha önce içinde kömür notası olan bir parfüm koklamamıştım ve gerçekten de "isli havayı" net şekilde verebiliyor. Bence en başarılı ve en farklı yönü isli bir boozy çalışma olması.

Yorum

Hocam yorumu defalarca okudum elinize sağlık güzel yorum. Listeye ekledik şanslıysak denemek nasip olur

Yorum

İşleniyor...
        X