Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

O'Driu Peety

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• O'Driu Peety

Açılışı bol patlamalı oluyor Peety'nin. Şöyle ki; hafif ama sucul olmayan tatlar ile (sanırım notalarında açıklanan yasemin, mandalina gibi hafif, tatlımsı notalar) iç açıcı bir giriş. Başlangıcı çok eğlenceli. Ama bunlar başı boş değiller. Ana karakterimizin etrafında fır dönüyorlar. Başlangıcın geçişi bende hızlı sayılabilecek sürede oldu ve reçineye benzeyen tatlar bir anda yoğun hissettirmeye başlıyor. Kokuda resmen atmosferik katmanlar var ve her katman (mesafe) farklı yoğunlukta kokular, hatta neredeyse! farklı parfümler gibi davranıyor/kokuyorlar. Şöyle tarif edeyim; Burnumu yaklaştırdığımda ciddi ciddi reçineler algılıyorum. O kadar reçine gibi geldi ki, açıklanan notalarda reçine göremeyince şok oldum. Reçinelerin aksine gayet de yumuşak notalar varmış (tütün, amber, sandal, tonka vs). Kolumu kendimden uzaklaştırdığımda, yani serbest pozisyonunda iken burnuma gelen kokular ise hiç reçineli falan değil. Aksine yumuşak karakterde tarçınlı, amberli tütünler, hatta kuru bir kompozisyon. Evet bu koku için "kuru" kelimesini kullanabilirim. Tozlu ya da yağlı değil asla. Kokusu o kadar keyifli ki (ben bir amberseverim ve bu tarz kokular beni çok cezbediyor) elime sıktığım tek fısın da etkisiyle aralıklarla burnuma gelmesi beni çok fazla mutlu etti. Kokladıkça devamını getirten bir koku. Bende, bir Profumi del Forte Ambra Mediterranea, bir Tauer L'Air du Desert Marocain, bir Roja Dove Enigma etkisi yaratmasına ramak kalmıştı.
    Reçineli gelen kısımlarında çokça Slumberhouse Norne'u, Serge Lutens Fille en Aiuguilles'yi hatırlatıyor. Ama korkmayın! Bu öyle Norne gibi reçine bırakmıyor yapış yapış Büyük ihtimalle kokunun yoğunluğu öyle hissettiriyor.

Uzaktan ve yakından, nasıl gelirse gelsin... Ben kokusunu çok beğendiğimi belirtmeliyim. Kullanılabilirlikten çok tematikliğe daha uygun bence. Yanık bir havası da var çünkü. Materyaller çok iyi yerleştirilmiş. Yuh şimdi de tütsü mü? Sende burun falan yok birader de diyenler olabilir. Ama bana yaşattığı bu değişimler ve farklılıklar için kendisine teşekkür eder, sizlerin de onu bir kez bile olsa, mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

Klasik son;
    Farkedilirlik: 7
    Kalıcılık: 8
    Koku güzelliği: 9 (ilk paragrafta bahsettiğim parfümlerin etkisine ulaşabilseydi tereddütsüz 10 derdim).

Saygılarımla..
    Son Düzenleme cantona8; 13-01-17, 19:01. Tarafından yapıldı.

Çok güzel ve detaylı olmuş. Beni son zamanlarda en çok etkilemiş kokulardan biriydi. Oldukça farklı ve cüretkar bir kompozisyon. Tekrar sıkmak için modumun gelmesini bekliyorum

Yorum

ben ara ara koklamakla yetiniyorum. Bu arada okuyani sıkmadan biseyler karalamaya calismistim zamaninda. Insallah devami gelir

Yorum

Başından sonuna kadar keyifle okuduğum bir inceleme. Cantonam yorumlamara ve incelemelere aynen devam kardeşim. Ellerine emeğine kalemine sağlık

Yorum

OOO.. Birileri neler yazmış öyle! Ağzınıza sağlık Cantona Bey.

Yorum

• Pink Floyd
            Pink Floyd Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Umut hocam nihayet sahalarda gördük sizi inanın gözüm sizi aramadı değil yani Hoş geldiniz hocam tekrar

Orjinal yazı sahibi: Umut Kurtoğlu View Post
          OOO.. Birileri neler yazmış öyle! Ağzınıza sağlık Cantona Bey.
          OOO.. Birileri nasıl gelmiş öyle! Hoşgeldin Umutus Vetiverus Bey.

Yorum

Allah allah ne kadar ilginç bir kompozisyon. Bulur bulmaz denemeliyim.

Yorum

• cantona8
              cantona8 Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Leto ustad hos geldin oncelikle. Bence de bir denemelisin

Kalemine sağlık Cantona. Çok sevdiğim bir parfümü senin kelimelerinle ve samimi tarzınla okumak güzel oldu.

Yorum

Kullananlar ureticinin tavsiye ettigi seyi yapiyor mu )

Yorum

Bunun spliti yapıldı mı forumda?

Yorum

Güven Hocam burda yapılmadı, diğer forumlarda yapıldı daha önce...

Orjinal yazı sahibi: trustalt View Post
                  Bunun spliti yapıldı mı forumda?

Yorum

Güzel inceleme olmuş. Eline sağlık

Yorum

Bu gece biraz daha içine girmeye çalıştım bu parfümün. Miller Harris Feuilles de Tabac deneyen arkadaşlar da benzetti mi acaba bu 2 parfümü. Geçen hafta denemiştim Tabac’ı çok hakim de değilim kokuya aslında ama direk oraya gidiyor beynim

Yorum

Fragda birisi Pascal Morabito Or Black'e benzetmiş, sizce alakası var mı?

Yorum

İşleniyor...
                        X