Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Papillon Dryad

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Papillon Dryad

Click image for larger version

Name:	d7.jpg
Views:	296
Size:	64.2 KB
ID:	50865

Meşe yosununun baş rolde olduğu doğal, zengin ve katmanlı vintage kokuları seviyorsunuz ama eski kafa değil de, biraz daha turunçgilli, üst notaları belirgin ve modern olsun istiyorsunuz. Buyrun, Dryad

Meraklıları için Salome ve genel beğeni için Anubis şaheserinden sonra, Dryad ile bu parfümevine iyice ısındım.

Name:	d8.png
Views:	225
Size:	360.2 KB
ID:	50866

Name:	d5.jpg
Views:	214
Size:	29.6 KB
ID:	50867Nefis adaçayı önderliğinde yeşil destekli, asitsiz ve son derece doğal turunçgillerle açıldı. Floral notalar tam kararında estetik dokunuşlar yapmış. Tohumlu, acımtırak yeşillikler baş rolde. Ve meşe yosunu… Genelde vintage kokularından tanıdığımız bazen nemli, bazen rutubetli, bazen de küflü ama her durumda nostaljik-eski kafa meşe yosunu burada kurumamış, canlı haliyle, çok daha pozitif ve modern. Sevdim. Koku gerçekten zengin ve katmanlı. Papillon usta işi kokular yapıyor. Nota oranları çok iyi ayarlanmış. Alttan gelen balzamik ve baharatlı tatlılık, ölçülü kullanılmış zarif floraller, tertemiz vetiver, iştah açıcı ada çayı, kasnı otu ağırlıklı ferah yeşillikler aromatik otlarla birleşerek meşe yosununun baş rolde olduğu modern bir şipre ortaya çıkarmış.

Liz Moores, Anubis’ten sonra Dryad için de alkışı hak ediyor…

Koku Güzelliği: 8/10
    Kalıcılık: 7/10
    Farkedilirlik: 7/10

Eline sağlık hocam çok güzel bir inceleme olmuş.

Yorum

• PinotNoir
      PinotNoir Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Teşekkürler.

Dizayner, niş derken...şimdi de "artisan" parfümcülük çıktı :-)

Yorum

Sanırım benim sevdiğim tarz bir koku Biraz Nicolai Newyork ezgileri sezdim bunda

Yorum

• PinotNoir
        PinotNoir Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Nicolai Newyork'a göre genel beğeni için riskli ama çok daha katmanlı ve yeşil yönü olan bir koku. Seversiniz...

Lafı uzatmayan, net bir inceleme Kemal hocam, öncelikle elinize sağlık. Dryad aşırı çiğ köksü yapısından dolayı bende biraz eski kafa durdu -ya da ben öyle hissettim-, belki de aramızda ten uyuşmazlığı oldu. Lakin koku oldukça katmanlı ve buna rağmen insanı iten bir yapısı yok. Yine de benim için bir Anubis değil

Denemelerimde kalıcılığı fena olmadı ama tene fazlasıyla yakın kaldı, onu da belirtmiş olayım.
      Son Düzenleme cornelius; 02-11-17, 23:57. Tarafından yapıldı.

Yorum

• PinotNoir
        PinotNoir Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Tıpkı Dusita La Sillage de Blanc'da olduğu gibi Dryad 'da da bir çeşit eskiye öykünme seziyorum. Markalar vintage merakını değerlendirmeye çalışıyor olabilir. Kokuları kilitli poşet tekniğiyle deniyorum. Performans değerlendirmem sağlıklı olmayabilir.

Benim de çok sevdiğim bir koku oldu. Bir başka parfümü Angelique'de feminen ama çok güzel işlenmiş bir çalışma. İnceleme için de eline sağlık

Bu arada bende de performansı ortalama civarı olmuştu. Bu durum elimdeki dekant yüzünden de olabilir tabi..

Yorum

• PinotNoir
        PinotNoir Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Hoşlandığım için performans konusunda torpil geçmiş olabilirim.

• cantona8
        cantona8 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Valla torpil geçeceksek böyle kokulara geçelim..

Kemal Hocam eline sağlık güzel inceleme olmuş, bu ay içinde deneme şansını yakalayacağız.

Yorum

• cantona8
        cantona8 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Sefayir hocam güzel bir liste yapılırdı aslında yurt dışı imkanı olsa idi Eur aldı başını gidiyor tabi bu arada...

• RİYAFES
        RİYAFES Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Mustafa Hocam aslında Altuğ Bey'in yaptığı güzel bir liste var, yurtdışına çıkan her arkadaş listeden 3-5 parfum getirse, belli aralıklarla güzel splitler yapılabilir.Tabi bunun içinde bir finansör bulmak lazım Kurlar da ayru bir dert...

• cantona8
        cantona8 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Ben kendi çapımda bir şeyler yapmaya çalıştım yazın ama her zaman öyle fırsatlar olmuyor işte. Ocak ayında bir fırsatım olabilir kesin olmamakla birlikte. Valla forum ahalisinden destek her zaman beklenen bir şey Bu arada bende de bir liste var. Can (cep) yakar

Eline sağlık hocam inceleme için

Yorum

• PinotNoir
        PinotNoir Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Teşekkür ederim, inceleme değil de küçük bir deneme diyelim.

• erdembaba
        erdembaba Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Olsun hocam bi fikir edinmek benim için çok güzel emeğine sağlık
    İşleniyor...
    X