Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

3 Beyazdan 1 i Ursa

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• 3 Beyazdan 1 i Ursa

Bu gün son zamanlarda aşık oldum diyebileceğim kadar çok sevdiğim üzerine titrediğim Ursa ile sizlerleyim , daha önce birkaç yorum yaptım ama AMATÖRLÜKTEN vazgeçemiyorum Bu sebepten bu yorumuma da Amatörlüğümü ekleyerek devam ediyorum

Ursa bana göre 3 Beyazdan 1 i , sebebi kokunun içine girdiğimde bırakamıyorum , ya hiç bulaşmıcaksın ya da kendini onun ellerine bırakacaksın , yorumu Unisex başlığı altında yapıyorum ama şahsi görüşüm 1 bayan kullanırsa evde kalır yazık olur ...

Gelelim açılışına ; Açılışı bildiğimiz kokulardan çok farklı şekilde , muhteşem kirlilik barındıran sert bir açılış , herkesin tahammül edemeyeceği , beğenemeyeceği uzak duracağı bir açılış , fragranticiadan baktığımda kurutulmuş meyveler , hindistan cevizi , reçine ve rom görüyorum , meyveleri birçok insan kurutulmuş olarak algılasada bu kokuda (keza öyle de olabilir) o meyvelere canlılık veren ROM formu var ki kurutulmuşluktan uzak hissettiriyor burnuma , ha birde son olarak bir koku ne zaman burnumu tırmalasa (iyi-kötü) içerisinde kesinlikle OUD oluyor ki açılışında hissediyorum , sonuca gelicek olursak açılışı meyveler ciddi rom ve oud ile yapıyor ve açılışını sevmeyenler için sıktıktan sonraki 30 dakika uzak durulması gereken kirli bir başlangıcı var. Ha devamımı BAŞYAPIT...

Devamında süre gelen deri , öd ve vetiver (yorumcular paçuli de ekliyor ) muhteşem bir harman oluşturuyor hatta bu kısıma geçerken hafif hafif tütsü hissediyorsunuz ama bu İNTERLUDE deki gibi bir tütsü değil tütün odaklı bir tütsü , uzun bir süre bu tütün tütsüsü alttan alttan geliyor ama hiç ön plana çıkmadı tenimde , şu dakikadan sonra muhteşem değişiklikler yaratmıyor koku ama en farklı en marjinal en muhteşem değişikliği AÇILIŞI ile sonraki 30 DAKİKADA yapmadımı zaten ?...

Açılışı sebebi ile genel beğeniden oldukça uzak , herkesin katlanamayacağı sevemeyeceği bir koku , Denemeden şişeli edinmemenizi öneririm , kalite hissiyatı muhteşem olan Chergui den sonra NİŞ kokularda harbiden NİŞ dedirten bir koku bana göre ... Bayan kullanımından çok uzak Maskülen bir koku ...

Ağır kapaklı bir şişeye sahip, bana sorarsanız şişe kutu tasarımı ile pek aram yok Tiziana Terenzinin... Kapağı çıkarttıktan sonra şişe çok hafif kalıyor elde , püskürtmesi ideal...

Kalıcılık silaj muazzam soğuk kış günlerinden kullanılması gereken bir koku aksi taktirde paramparça eder milleti ( yazın 2 fıs URSA 20 fıs VANMILYINA bedel)

Kısa sürede bana kendini kanıtlamış aşık etmiş ender kokulardan 3 beyazdan 1 isinin olduğuna eminim,

YA sev YA terket

3 beyazdan 2. si KOUROS ama REYİZE BENİM KLAVYEM YETMEZ

3. hala aranıyor merakla bekleniyor, 3. Beyaz bu koku dediğiniz bir koku varsa Dekant , Sample Hediyesine açığım

Birde Ekleme yapayım Harvey çalışanlarının söylediğine göre İstanbul mağazasına birgün Kıvanç Tatlıtuğ giriyor girdiğim her mekanda burdayım diyecek bir koku arıyorum diyor(sanki ihtiyacı varmış gibi ) çalışan da Ursa sıkıyor kağıda ilk başta hiç beğenmediğini söylüyor 3-5 koku denedikten sonra çıkıyor ve AVM de alışverişi bittikten 2 saat sonra tekrar girip 3 şişe alıp çıkıyor. Yeni öğrendim doğruluğu hakkında yorum yapmıyorum...

Parfümün o AĞIR ŞATAFATLI KAPAĞINA baktıktan sonra PARFÜMÜN İSMİNE BAKIN ...

Click image for larger version

Name:	o.32589.jpg
Views:	424
Size:	221.4 KB
ID:	484

Güzel yorumun için eline emeğine sağlık. Daha da fazla katkı vermen dileğiyle Batuhan Hocam

Yorum

• Guest's Avatar
      Misafir Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Elimden geldiğince Altuğ hocam , Beğendiyseniz ne mutlu bana ..

Eline sağlık

Kullanmadan önce gelen yorumlardan dolayı başından çok korkuyordum ama beklediğim kadar sert çıkmamıştı, tabii yine de çoğu kişi için rahatsızlık verebileceğini kabul etmek gerek.

Yorum

• Guest's Avatar
      Misafir Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Büyük bir çoğunluk için çok rahatsız edici hocam Harveyde geldiği günden beri ilk tester yarıya inmemiş öyle hesap edin Beğenmenize sevindim..

• Guest's Avatar
      Misafir Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Farkındayım, peynir veya tezeğe dahi benzetmek mümkün. Çoğu kişinin kaçarak uzaklaşacağı bir koku bu bağlamda

• Guest's Avatar
      Misafir Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Ben ursa'nın, kouros'un ve gibi gibilerin ağıl ahır ve tezek kokusuna benzetilmesine karşıyım , yani bizde köy kültürü var diyemem ama çok gittim geldim hayvanları da genel olarak severim birtürlü bağdaştıramadım o kokularla , Yaklaşımım Konya Eski Peynir olmuştu ursanın açılışına çokta severim o peynirin kokusunu

Benim hala karar veremediğim kokulardan biridir ursa.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

eline sağlık Batuhan hocam, güzel yorumlarının devam etmesini umuyorum. Bende yorumlardan mütevellit çok çekinerek denemiştim bu kokuyu fakat o kadar da korkulacak bir şey yokmuş. Benim için bir başyapıt değil ama güzel koku

Yorum

Batuhan Hocam sayende ursacı oldum valla

Yorum

• Guest's Avatar
          Misafir Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Sevindim Ali hocam Ben zaten ajanım Ursa , Chergui gibi kokuları korumak için yüceltmek için forumlara yönlendiriliyorum

• Pink Floyd
          Pink Floyd Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Bak Chergui'de favorim

Ursa adamdır, ursa özletir , ursa farklıdır , ursa mükemmeldir , ursa her başlığın altına yazılacak bir parfümdür .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

Parfümün elestırılebılcek tek yani açılış kısmı burada güzel veya kötü den Ziyade burnumuza alışkın olduğumuzdan çok çok uzak kokular geliyo. Ben biraz küf kokusuna benzettim sanırım parfumorde bunun gibi bir şey söylemişti. Onun dışında çok özel bir koku hepimiz bunda hem fikiriz zaten

Yorum

Evet başı gerçekten aşırı hayvansı kokuyor hatta bildiğin koyun kokuyor. Ama o giriş bende nedense çok fazla kalmıyor ki bu iyi birşey. Sonrası ise gerçekten kalite hissiyatı veren takım elbise giymiş bir beyefendi gibi kokuyor.

Koku ise birçok parfümden farklı içeriği ve kişiliği barındırıyor.

CN Homme'un tatlı başlangıcına benzerliğiyle; genç, zeki ve çalışkan kişiliği
            Straight to Heaven'ın içki temasıyla; gece yaşamını seven, çapkın ve zengin kişiliği
            MFK APLS'nin hayvansı yönünyle; varlıklı, sadık ve verimli kişiliği
            Jubilation'ın genel tatlı, ekşi havasıyla; dışardan sert görünüşlü ama aslında göründüğü gibi olmayan bir ağır abi kişiliklerini barındırıyor.

Ursa nedense bana böyle hissettiriyor.
            Nawab of Oudh, NY Oud, Naxos, NY Amber, Mona Vanille

Yorum

Ben bu akşam harvey'de kapağından koklayarak keşfetmeye çalıştım ama çok ısınamadım.Daha detaylı incelemek lazım anladığım kadarı ile...
              Yanlız bugün bende iz bırakan parfüm casamorati mefisto bayıldım kendisine 😍

Yorum

Hayvansal notalardan ve kokulardan hiç hazzetmememe rağmen ilginç bir şekilde Ursa'yı ilk kokladığım andan itibaren beğendim. Açılışında dikkatimi çeken peynirimsi bir notanın altında tatlı meyveleri hissediyorum ve çok hoşuma gidiyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fuatkaynak View Post
                  Ben bu akşam harvey'de kapağından koklayarak keşfetmeye çalıştım ama çok ısınamadım.Daha detaylı incelemek lazım anladığım kadarı ile...
                  Yanlız bugün bende iz bırakan parfüm casamorati mefisto bayıldım kendisine 😍
                  Ursa kimileri için zaman isteyen bir koku , nitekim kendi düşüncem genel olarak niş kokuları uzun vaadede değerlendirmek daha olumlu sonuçlara yol açıyor , Dekant edinin hocam tavsiyemdir...

Yorum

• Guest's Avatar
                    Misafir Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    tavsiyenize uyacağım hocam...Bu arada yolunuz tunalıya düşerse elizin pastenesinin yanında pizza il forno diye küçük restorantımız var beklerim hemde tanışmış oluruz batuhan bey

• Guest's Avatar
                    Misafir Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    En kısa zamanda yanınızdayım Fuat bey bir pizzanızı yerim

Orjinal yazı sahibi: BatuhanKLC View Post
                  Bu gün son zamanlarda aşık oldum diyebileceğim kadar çok sevdiğim üzerine titrediğim Ursa ile sizlerleyim , daha önce birkaç yorum yaptım ama AMATÖRLÜKTEN vazgeçemiyorum Bu sebepten bu yorumuma da Amatörlüğümü ekleyerek devam ediyorum

Ursa bana göre 3 Beyazdan 1 i , sebebi kokunun içine girdiğimde bırakamıyorum , ya hiç bulaşmıcaksın ya da kendini onun ellerine bırakacaksın , yorumu Unisex başlığı altında yapıyorum ama şahsi görüşüm 1 bayan kullanırsa evde kalır yazık olur ...

Gelelim açılışına ; Açılışı bildiğimiz kokulardan çok farklı şekilde , muhteşem kirlilik barındıran sert bir açılış , herkesin tahammül edemeyeceği , beğenemeyeceği uzak duracağı bir açılış , fragranticiadan baktığımda kurutulmuş meyveler , hindistan cevizi , reçine ve rom görüyorum , meyveleri birçok insan kurutulmuş olarak algılasada bu kokuda (keza öyle de olabilir) o meyvelere canlılık veren ROM formu var ki kurutulmuşluktan uzak hissettiriyor burnuma , ha birde son olarak bir koku ne zaman burnumu tırmalasa (iyi-kötü) içerisinde kesinlikle OUD oluyor ki açılışında hissediyorum , sonuca gelicek olursak açılışı meyveler ciddi rom ve oud ile yapıyor ve açılışını sevmeyenler için sıktıktan sonraki 30 dakika uzak durulması gereken kirli bir başlangıcı var. Ha devamımı BAŞYAPIT...

Devamında süre gelen deri , öd ve vetiver (yorumcular paçuli de ekliyor ) muhteşem bir harman oluşturuyor hatta bu kısıma geçerken hafif hafif tütsü hissediyorsunuz ama bu İNTERLUDE deki gibi bir tütsü değil tütün odaklı bir tütsü , uzun bir süre bu tütün tütsüsü alttan alttan geliyor ama hiç ön plana çıkmadı tenimde , şu dakikadan sonra muhteşem değişiklikler yaratmıyor koku ama en farklı en marjinal en muhteşem değişikliği AÇILIŞI ile sonraki 30 DAKİKADA yapmadımı zaten ?...

Açılışı sebebi ile genel beğeniden oldukça uzak , herkesin katlanamayacağı sevemeyeceği bir koku , Denemeden şişeli edinmemenizi öneririm , kalite hissiyatı muhteşem olan Chergui den sonra NİŞ kokularda harbiden NİŞ dedirten bir koku bana göre ... Bayan kullanımından çok uzak Maskülen bir koku ...

Ağır kapaklı bir şişeye sahip, bana sorarsanız şişe kutu tasarımı ile pek aram yok Tiziana Terenzinin... Kapağı çıkarttıktan sonra şişe çok hafif kalıyor elde , püskürtmesi ideal...

Kalıcılık silaj muazzam soğuk kış günlerinden kullanılması gereken bir koku aksi taktirde paramparça eder milleti ( yazın 2 fıs URSA 20 fıs VANMILYINA bedel)

Kısa sürede bana kendini kanıtlamış aşık etmiş ender kokulardan 3 beyazdan 1 isinin olduğuna eminim,

YA sev YA terket

3 beyazdan 2. si KOUROS ama REYİZE BENİM KLAVYEM YETMEZ

3. hala aranıyor merakla bekleniyor, 3. Beyaz bu koku dediğiniz bir koku varsa Dekant , Sample Hediyesine açığım

Birde Ekleme yapayım Harvey çalışanlarının söylediğine göre İstanbul mağazasına birgün Kıvanç Tatlıtuğ giriyor girdiğim her mekanda burdayım diyecek bir koku arıyorum diyor(sanki ihtiyacı varmış gibi ) çalışan da Ursa sıkıyor kağıda ilk başta hiç beğenmediğini söylüyor 3-5 koku denedikten sonra çıkıyor ve AVM de alışverişi bittikten 2 saat sonra tekrar girip 3 şişe alıp çıkıyor. Yeni öğrendim doğruluğu hakkında yorum yapmıyorum...

Parfümün o AĞIR ŞATAFATLI KAPAĞINA baktıktan sonra PARFÜMÜN İSMİNE BAKIN ...

Click image for larger version  Name:	o.32589.jpg Views:	1 Size:	221.4 KB ID:	484
                  Güzel yorum olmuş. Kalemine sağlık Batuhan. Zevkle bir çırpıda okudum. Bende bir STH aşığı olarak URSA daha kompleks ve karakteristik.. URSA da benim listemde ilk 5 te.

Yorum

• Guest's Avatar
                    Misafir Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Beğenmenize sevindim Kenan hocam ne mutlu bana ne mutlu bize

Batuhan parfümü çok güzel anlatmış ancak parfüme karşı o kadar ön yargıliyim ki girip okumamıştım bile ellerine sağlık.. Konya küflü peyniri demek

Yorum

• Guest's Avatar
                    Misafir Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    O güzellik benden mahrum kalsın hatta baya da uzak dursun. Senden de ricam yanına geldiğimde bu parfümü kullanmaman )

• Guest's Avatar
                    Misafir Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Sanat sanat içinmidir sanat halk içinmidir ??

• Guest's Avatar
                    Misafir Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Sanat, sanat için ise sanatını benden uzakta yasa eğer sanat halk içinse benim yanımda kullanma

Her aldığım yeni şişeyi bir iki fıs deneyen bi kız arkadaşım bunu denediğinde, açılışı için, günlerdir yıkanmamış ayak kokusuna benziyor demişti Ama sonrasını beğenmişti.

Yorum

İşleniyor...
                  X