Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Penhaligon's artemisia

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Penhaligon's artemisia

Üst notalar; şeftali, yeşil notalar
    Orta notalar; yeşil elma , müge , yasemin, çay, menekşe, vanilya
    Alt notalar; oakmoss, sandal ağacı, misk, kehribar

Artemisia 2002 yılında doğmuş bir parfüm. Açılışı bana oldukça keskin geldi ve aseton gibi kimyasal bir koku vardı. Yaklaşık 30 dk sonra koku oturmaya başladı ve o kimyasallık kayboldu. Menekşe hakimiyetinde çiçeksilik ve vanilya kendini en önde gösteren notalar orta kısımda. Alttan sandal ağacı, misk ve kehribar desteği ile kokumuz kremsi ve bol pudralı yapıya evrildi.
    Koku aslında çok tanıdık , Donna karan cashmere mist ile çok büyük benzerliği var. Artemisia'nın notalarında gözükmese de odunsu kaşmir notasının izleri çok baskın.
    Çok farklı bir yapısı var kokunun...ne alıştığımız çiçeksi meyvelilere benziyor ne de floral oryantallere...kesinlikle belli bir parfüm tarzı olması gerekiyor insanın böyle bir kokuyu taşımak için. Kremsi pudralı bir parfüm ama bence hafiften bir maskülenliği de var. Bir erkeğin uygun ortam ve ambiyanslarda çok şık taşıyabileceği bir parfüm... kalıcılığı ve silajı orta seviyede...

Artemisia'yi 1 sise severek kullandim. Kadin olarak pazarlanmasina ragmen bence de direct unisex

Yorum

Hocam çok güzel bir izlenim yazısı olmuş

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Azzura
        Hocam çok güzel bir izlenim yazısı olmuş
        Çok teşekkür ederim

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Cashmere Mist ile gerçekten benziyor.İkisini de çok seviyorum ama ne yazık ki benim tenimde biraz silik duruyorlar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Libra
            Cashmere Mist ile gerçekten benziyor.İkisini de çok seviyorum ama ne yazık ki benim tenimde biraz silik duruyorlar.
            Evet canım kalıcılık ve silajları orta seviyede ikisininde...

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

İşleniyor...
            X