Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Memo - African Leather

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Memo - African Leather

Click image for larger version

Name:	african_leather.jpg
Views:	576
Size:	209.9 KB
ID:	19799

Sıcak baharatlarla desteklenmiş müthiş bir deri yorumuna hoşgeldiniz

İtalyan Memo markası özellikle leather serisi ile biz parfüm severlerin ilgisini hemen çekmeyi başarmış oldukça başarılı ve kaliteli işlere atan bir parfümevi

İncemesini yapacağım African Leather ise oldukça sıradışı bir deri yorumu. Şu ana kadar benzeri olarak karşılaştığım tek koku Tauerin LDDM si fakat oda deri parfümü değil. Gerçi African Leatherda da deriden daha ziyade baharatlar ön planda

Bu parfümü ilk sıktığım zaman bende gerçekten koku güzelliği olarak çok güzel bir etki bıraktı ama koku hafızam bana bu kokunun bir yerlerden tanıdık geldiğini söylüyordu. Evet ben bu kokuyu tanıyorum ama nerden tanıyorum diyerek uzunca bir süre sonra aklıma geldi tabiki Tauer LDDM. Ama Memo bu klonlamayı neden yaptı onun cevabını kendimde bulamadım. Büyük ihtimalle ticari kaygılar olabilir. Ama neyseki arada biraz nüans ve geçiş farklılıkları var ee tabikide birde deri faktörü

Parfümün tanımı Sıcak Baharatlı oriental deri

Parfümün açılışı oldukça sert geniz yakan cinsten Bergamot açılışa hakim ona destek veren çeşitli baharatlarla sarmalanmış. Ve tabikide kakulenin o keskin kokusu... Açılışı biraz benlik değil ama çok ta fazla uzun sürmediği için bunu dert etmiyorum

Orta notalara geçildiğinde kakule kendini da fazla belli ediyor her daim hakim kokuya .Onu evcilleştirmeye ve yumuşatmaya çalışmış sardunya vetiver kullanımı ile biraz traşlanmış ve freşlenmiş oldukça yeşilimsi bir hal almış. Ve Bundada hayli başarılı olmuş. safran ile iyi harmanlanmış bir deri burnuma geliyor deri ile safran uyumu bence her parfümde çok iyi sonuçlar veriyor. Deri kullanımı kesinlikle hayvansı değil son derece beğendiğim tarzda yapılmış. Nasılki gül ve oud son zamanların ayrılmaz kardeşleriyse bence deri ve safranda aynı güzelliği bize yaşatıyor. Paçuli olmazsa olmazdı bu kombinasyonda ama paçuli burda topraksıdan çok ahşabımsı bir koku olarak çıkıyor karşımıza çok güzel dengeliyor parfümü. Sonlara doğru ortaya çıkan Oud ise parfümü gayet güzel tamamlamış.

Kısaca parfümü özetleyecek olursak adındaki African Leather a ve parfüm şişesinin üstündeki leopar resmine bakıpta sakın ama sakın kirli zor bir deri parfümü ile karşılaşacağınızı sanmayaın. Gayet başarılı ve sofistike bir çalışma olmuş kaliteli ve lüks kokuyor bir zenginlik hissiyatı var parfümde.

Parfüm oldukça güzel ve her kesimin sevebileceği tarzda zor bir yanı hemen hemn yok oldukça rafine işlenmiş. Geçişleri ve yaşattığı duygular güzel. Özellike şunu elirteyim uzn kullanımlarda sıkıcı olabilecek bir yapısı yok. Son zamanların modası tatlılık hemen hemen hiç yok. Oldukça keskin ve güçlü bir yapısı var.

Hemen hemen her ortamda kullanılabilecek bir parfüm kapalı ortamada dış ortamada gayet güzel uyum sağlayabilecek yapıda. Ama benim tercihim daha çok iş ortamında kullanmaktan yana özellikle yönetici sınıfında olan çalışanlar için gayet karakterli ve cuk oturabilecek bir parfüm. Halen one million kullanıp ofisime beni ziyaret etmeye gelen sevigili banka müdürlerine duyrulur

Yaş aralığı olarak bence 30 yaş ve üzeri kullanıma daha uygun ama bu yaşın altındaki parfümseverlerinde kullanması durumunda çokta fazla sırıtmayacak bir parfüm. Her ne kadar unisex olarak geçsede kesinlikle bir beyefendi parfümü.

Kalıcılık 12 saate yakın farkedilirlik ise 3 saatin sonunda kademeli olarak inişe geçen ve 6 saat sonunda tende usul usul kokan bir parfüm. Yani performansı gayet yerinde.

Fiyat olarak ülkemizde 800-900 arasında Harvey ve Beymen gibi lüks mağazaların parfüm reyonlarında bulabilirsiniz. Yurtdışı fiyatı 190 euro yani ülkemizle olan fiyat makası çok açık değil.

Koku güzelliği 8.5
    Kalite hissiyatı 9
    Kalıcılık 8
    Farkedilirlik 8
    Genel Beğeni 8.5

Şu zamana kadar denediğim Memo parfümlerinin arasındaki en çok beğendiğim ve şişeli olarak alabileceğim bir parfüm

Yorum

2017 de 800 liraymış parfüm şimdi araki bulasın.

Yorum

İşleniyor...
      X