Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Jul et Mad Nin-Shar

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Jul et Mad Nin-Shar

http://parfumhobisi.com/filedata/fet...274&type=thumb

Zamanda bir yolculuk yapıp, dünyanın 7 harikasından biri kabul edilen Babil’in asma bahçelerine gitmek ister miydiniz?
    Benim için çok güzel bir hayal.. Kendimi o çiçek bahçelerinde, binbir türlü, günümüzde çoktan yok olmuş farklı türden çiçeklerin arasında dolaşırken bir peri kızı gibi hissetmeyi çok isterdim.

Burnuma gelen değişik, gizemli rayihalar arasında..
    Beni bu eski dünyanın büyülü ortamına ne mi sürükledi? Tesadüfen tanıştığım bir parfüm tabii ki….

Biz parfüm aşıklarını en derin hayallere sürükleyip, çağlar arasında yolculuk yaptırabilen başka ne olabilir ki..

Bu muhteşem asma bahçelerin, Babil kralı Nebuchadnezzar II tarafından, doğayı ve yeşili, çiçekleri özleyen eşi Kraliçe Amytis için yaptırıldığını biliyor muydunuz?
    Babür İmparatoru Şah Cihan'ın genç yaşta kaybettiği eşi için yaptırdığı muhteşem Tac Mahal gibi.

Her büyüleyici güzelliğin arkasında bir kadına duyulan derin bir “aşkın” olduğuna şahit olmak ne güzel….

Nin-Shar.. Sümer Mitolojisinde “bitkilerin tanrıçası” olarak adlandırılıyordu.

Doğanın bize armağan ettiği bu güzellikleri korumakla görevliydi inanışa göre..

İşte Nin-Shar tarafından gözetilen Babil’in büyülü asma bahçelerindeyiz.

Attığımız her adımda karşımıza başka bir güzellik, hem burnumuza hem de gözümüze hitap eden bir şölen bekliyor bizi.

Bana bu büyülü dünyadaki yolculuğumda eşlik eden güzellik ise muhteşem yol arkadaşım (ya da Tanrıça demeliydim..) Nin-Shar..

Onunla çıktığımız yolculukta, doğunun gizemli dünyasının en güzel gülleriyle karşılaşıyoruz. Misler gibi kokan yaseminler bizi bekliyor ılık gecelerde.
    İçimizi ferahlatan bergamutlar eşlik ediyor bize.. Kafamıza çiçeklerden taçlar yapıyoruz.

Ve doğunun o gizemli dünyasında olduğumuzu hatırlıyoruz bu yolculukta, cünkü bahçelerin saklı köşelerinden etrafa yayılan muhteşem tütsü kokuları,
    asla rahatsız etmeyen, sadece bize bulunduğumuz yeri hatırlatan kadife gibi bir oud, ve tüm bu notaları okşayan sıcacık bir vanilya var, en nadide orkidelerden yayılan etrafa..

Jul et Mad yaratımı olan Nin-Shar ile iki gündür beraberiz, ama o beni Babil’in asma bahçelerinde tutmaya kararlı..
    Gezintimiz uzun olacağa benziyor.
    Kalılıcılığı da, içeriği de muhteşem olan bu kokuyla bir zaman yolculuğuna çıkmak isterseniz, Jul et Mad, Nin-Shar ile karşılaşmanızı dilerim :-)

http://parfumhobisi.com/filedata/fet...276&type=thumb

http://parfumhobisi.com/filedata/fet...273&type=thumb

yine muhteşem bir yorum böyle yorumlardan sonra bende merak tavan yapıyor spliti yapılsın
    http://www.fragrantica.com/member/1049144/

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kartaliçe View Post
      yine muhteşem bir yorum böyle yorumlardan sonra bende merak tavan yapıyor spliti yapılsın
      Teşekkür ederim sevgili arkadaşım :-) Talebiniz dikkate alınacak endişeniz olmasın !! :-)

Yorum

Elinize sağlık harika bir tasvir.O asma bahçelerde gezmiş kadar olduk ama o kokuyu biz de tatmak istiyoruz ne olacak şimdi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Powerty View Post
          Elinize sağlık harika bir tasvir.O asma bahçelerde gezmiş kadar olduk ama o kokuyu biz de tatmak istiyoruz ne olacak şimdi
          Teşekkürler :-) Sanırım Kartaliçenin sözünü dinleyecegiz

Yorum

Hafta sonu rahat durmamışsın anlaşılan Minty.
            Notalarına bakacak olsam fazla arabik bulabileceğim bir kokuyu öyle güzel anlatmışsın ki

Yorum

Orjinal yazı sahibi: murrjm View Post
              Hafta sonu rahat durmamışsın anlaşılan Minty.
              Notalarına bakacak olsam fazla arabik bulabileceğim bir kokuyu öyle güzel anlatmışsın ki
              Aynen tahmin ettiğin gibi Murrjm :-)) haftasonu rahat durmadım.. Parfüm denemeleri sonrasında bindiğimiz metroda da sanırım birkac insanın baygınlık gecirmesine sebep olmus olabiliriz iki degerli dostumla :-)))))))

P.S. Koku Arabik olmaktan uzak, "doğulu" diyebilirim, ama Arabik değil..
              Sanki bizim cografyamızın kokuları gibi..

Yorum

Burnuna, kalemine sağlık Aysu. Babil'in asma bahçelerini kim koklamak istemez ki?!

Yorum

Aysu Hanım ne güzel döktürmüşsünüz kaleminize sağlık

Yorum

Sevgili Mete,Les Paul, güzel yorumlarınız icin çok teşekkür ederim :-)

Yorum

Yorum için teşekkürler ve 3 . Fotoda insan olmak istiyor

Yorum

Aysu kalemine ve hayal gücüne sağlık. Çok hoş bir betimleme ile anlatmışsın. Cumartesi günü metroda insanları bayıltmadığımız için şanslıyız tabi Jul et Mad'ler 50 ml ve hatırı sayılır bir fiyata satılıyor!
                        http://www.fragrantica.com/member/761777/

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fragranstein View Post
                          Aysu kalemine ve hayal gücüne sağlık. Çok hoş bir betimleme ile anlatmışsın. Cumartesi günü metroda insanları bayıltmadığımız için şanslıyız tabi Jul et Mad'ler 50 ml ve hatırı sayılır bir fiyata satılıyor!
                          Teşekkür ederim Kaancım :-)
                          Metroda yanımızdaki çift bizlere üstünüzden gelen parfümün adı ne diye sormadıkları icin şanslıyız :-) çünkü kac parfüm denediğimi hatırlamıyorum bile, Bülent bey'imiz sağolsun :-)

Yorum

Hayaller Babilin asma bahçeleri
                            Gerçekler Evin önünde ki mandalin bahçesi

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ

Yorum

Muhteşem bir yorum olmuş.bir süredir almayı düşündüğüm hakkında pek yoruma rastlamadığım bir kokuydu nin-shar.yorumunuz beni aydınlattı çok teşekkürler🙏😊

Yorum

İşleniyor...
                              X