Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Ralph Lauren Polo Black

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Ralph Lauren Polo Black

Click image for larger version  Name:	P5140037.jpg Views:	0 Size:	269.5 KB ID:	165874

Ralph Lauren Polo Black Bir Kör Alış İncelemesi - Amerikalı giyim markası Ralph Lauren'ının 2005 tarihinde çıkarttığı Black serisini ilk parfümü. 1 sene sonrada Double Black modelini çıkartmışlar. Anladığım kadarıyla orjinal Black'e göre daha baharatlı ve kahve eklenmiş versiyonu. Ben denemedim aranızda denemiş olan varsa yorumlarda belirtirse çok güzel olur.

Elimdeki şişe 38R42VK batch kodlu ve 2018'in 4 ayında üretildiği gözüküyor. Önceki versiyonları nasıldır bu konuda da pek bilgi sahibi değilim ama 15 yılda kesin bir formülasyon geçirmiştir.

Click image for larger version  Name:	P5140040.jpg Views:	0 Size:	325.9 KB ID:	165875

Parfüm Eau de Toilette konsantrasyonuna sahip ve diğer Polo'lar gibi hem 75 ml hemde 125 ml şişeleri var.

Kokuyu en iyi tarif eden kategori, Tropik, meyveli, odunsu ve hafif tatlı. Fragrantica kullanıcılarına göre en baskın notalar sırasıyla Mango, Sandal Ağacı, Tangerine (Mandalina olarak çevriliyor fakat farklı bir tür sanıyorum), Paçuli, Tonka fasulyesi, Pelin otu (Artemisia absinthium), Limon ve Adaçayı.

Click image for larger version  Name:	11.JPG Views:	0 Size:	82.4 KB ID:	165873

Hissedilebilirlik konusuna geldiğinde hiçbirini tam olarak alamadığımı söyleyebilirim. Mango kokusu parfümün tatlılık oranını arttırıyor fakat mango gibi kokmasını sağlamıyor yada mangonun nasıl koktuğunu tam bilmiyorum. Çok yoğun olmayan bir meyve suyu ve duş jeli kokusu tarzında bir hissiyatı var. Temiz ve tatlımsı bir his veriyor en basit tanımla. Mango veya meyvemsi baskınlık daha fazla olsaymış çok daha güzel olurmuş ama bu haliyle de gayet kullanışlı ve keyifli.

Kalıcılık iyi gibi dursa da farkedilebilirlik konusunda ilk 1 saatin sonunda özellikle kokladığınızda hissediyorsunuz. Kalıcılık iyi yayılım ortalama diyebiliriz.

Kesinlikle gündelik bir parfüm. T-shirt kot ceket tipi bir stili tamamlayacak cinsten. Okul ve ofis kullanımı gibi iç alanlar için ideal. Yaza gidecek kadar ferah sayılmaz ama kullanılabilir. Kavurucu yaz sıcaklarından ziyade daha serin geçen yaz günleri ve bahar aylarında kullanılabilir. Kış için yorum yapmıyorum ama kış için çok daha iyi seçenekler varken bunu kullanmak istemezsiniz.

Click image for larger version  Name:	P5140042.jpg Views:	0 Size:	200.2 KB ID:	165876

Erkek parfümü olarak satılıyor olsa da karşı cinsin kullanmaması için bir neden göremiyorum.

Yaş olarak biraz genç işi. Lise ve üniversite okuyan arkadaşlar göz atabilirler. 16-30 İdeal aralık olabilir.

Koku 6,5/10

Benzersizlik 9/10

Kalıcılık 7/10

Silaj 4,5/10

Kullanılabilirlik ve Çok Yönlülük 8/10

GENEL: 7

SONUÇ: Kör alış yaptığım için pişman değilim ama fark yaratacak cinsten bir parfüm olmadığını söylemeliyim.
    Son Düzenleme UmuTzn; 15-05-20, 02:13. Tarafından yapıldı.

Notaları kenzo homme night i anımsattı bana.

Yorum

• UmuTzn
      UmuTzn Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Kenzo homme night nedemedim ama mango kullanımları aynıysa anımsatma şansı var. Polo Black gibi kolan bir parfüm koklamadım ama bişeyleri çağrıştırdığını belirtmeliyim.

• mizansen035
      mizansen035 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Notalar neredeyse aynı geldi bana çünkü.
İşleniyor...
X