Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Tom Ford Ombre Leather

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Tom Ford Ombre Leather

Click image for larger version

Name:	om-Ford-Ombre-Leather yorum.jpg
Views:	17617
Size:	106.2 KB
ID:	159161

Fragrantica'da 2019 yılı designer parfüm oylamasında en iyi parfümler arasında olarak oylanınca bir anda dikkatleri üzerine çekmiş ve bir anda piyasa da ilginç bir şekilde talep patlaması yaratmış bir parfüm Ombre Leather.

Onu bu kadar göz önüne çıkartan ve bu kadar sevilip satılmasına olanak sağlayan başarısana yakından bakalım.

Öncelikle Tom Ford private blend serisine Ombre Leather 16 isminde 2016 yılında bir parfüm eklemişti. Klasik Tuscan leather izleri taşıyan fakat Tuscan Leather'a göre daha naif ve yumuşak bir parfümdü Ombre Leather 16. Bir de aynı segmentte Tuscan Leather gibi bir efsane de olunca işi oldukça zor görünüyordu. İşte tam bu noktada Tom Ford akıllıca bir iş yaparak parfümü klasik seriye taşıyarak sonundaki 16 rakamını da attı. İşte ondan sonra başarılar ardı arkasına gelmeye başladı.

Ombre Leather'i kısaca tanımlayacak olursak köşesiz ve pürüzsüz, hafif karanlık tarafı bulunan deri notasının çiçeksi notalarla yumuşatılıp amber ile derinleştirilmesi ile ortaya çıkarılmış net bir unisex parfüm.

Onu Tuscan Leather dan ayıran en büyük özelliği safran ve meyve notalarının olmayışı olarak gösterebiliriz. Bu özellikleri ile hem TL klasmanına yakın hemde kolay ulaşılabilir ve kullanılabilir bir parfüm çıkartmış oldu Tom Ford. Birde bu parfümü klasik seriye alıp fiyatınıda ulaşılabilir kılınca ortaya mükemmele yakın bir fiyat performans parfümü çıkmış oldu. İşte sihirli cümle tam olarak bu Fiyat/Performans.

Bu kalitedeki bir parfüme bu fiyat gerçekten çok iyi olmuş. Belki private blend serisindeyken fiyatı yüzünden yanına yaklaşıp deneyimleyemediğimiz için konuşmadığımız veya konuşamadığımız bir parfümken şimdi bu fiyatıyla bol bol kullanılmayı ve adından övgü ile söz edilmeyi hakediyor.

Kalıcılık ve yayılım olarak ortalama, kalite hissiyatı ve giyilebilirlik bakımından yüksek, yaz ayları hariç her mevsime ve kapalı ortama uygun son derece klas ve lüks bir deri parfümü.

Arafta koku, ama bi erkek icin feminen tarafa evriliyor tuscanda bu yok

Yorum

Dönemin en güzel derilerinden.

Yorum

Designer Tayfadaki en iyi derilerden. Gerçi kendisine designer demek yanlış olur. Yarı niş desek daha doğru sanırım.

Yorum

son 2 senenin en beğendiğim designer kokusu.

Yorum

En sevilebilir, genel beğeniye uygun deri parfümlerinden biri. Benim koleksiyonuma eklemeye değer bulduğum (Grey Vetiver'in üretiminin durmasıyla birlikte) private serisi dışındaki şuan tek Tom Ford parfümü. Ama artık havalar ısınmaya başladı, önümüzdeki sonbahar mevsiminde almayı düşünüyorum.

Yorum

Bu yazıyı okumadan önce son zamanlarda en sevdiğin designer hangisi oldu sorusunu kendime sormuş net bir şekilde tom ford ombre leather demiştim. Çok güzel bir parfüm, tuscan leather den daha çok sevdim ben, Hatta bu parfümü bu kadar sevmem nedeniyle rive gauche yide sevdiğimi göz önüne alarak (benzediği söyleniyor) tom ford beau de jour iyi bir designer olabilir diye düşünüyorum.
              Son Düzenleme izeq0625; 08-04-20, 13:25. Tarafından yapıldı.

Yorum

Deri temalı parfümün en genel beğeniye uygun olanıdır.
                Kalite olarak ise niş ile designer arasıdır
                Deri temalı parfüme geçiş yapmak isteyenler için güvenilebilir bir limandır.

Yorum

Güzel bir koku

Yorum

lezzetli bir deri parfümü, yasemin keskinlik katmış feminenlik katmamış. Kakule hafiften hissediliyor. genel olarak başarılı notalarını iyi yansıtıyor
                    (*Benzer fakat bana göre daha lezzetli bir deri için bkz. AdP Leather)

Yorum

Tuscan Leather'ın Daha Temiz Daha Pürüssüz Hali Kullanılır Bence Ben Sevdim.Genel Beğeniyede Çok Uygun.

Yorum

Yeni alınmış deri çanta gibi kokuyor. Salt deri sevenler için çok iyi olabilir ama hiç bana göre değil.

Yorum

• furkan1001
                          furkan1001 Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Yok artık bunda da mı aynı fikirdeyiz bende bir şişe hediye vardı bu mart elimden çıkarmıştım 😂 bende hiç sevemedim 🙃

• cctaymaz
                          cctaymaz Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Aynı yerin suyunu içtik hemşehrim ondandır

Çiçeklerle yumuşatılmış harika bir deri parfümü. Genel beğeniye çok uygun gerçekten. Koleksiyona eklemeye değer bir parfüm.

Yorum

Tuscan leatheri çok beğeniyorum fakat çevreden hep küllük ya da sigara izmariti gibi kokuyorsun tarzı tepkiler aldığımdan beri kullanmaz oldum. Şişe öylece duruyor. Ombre leather benim için biçilmiş kaftan olmuştu. Artık o tepkiler gelmiyor güzel bir inceleme olmuş ellerinize sağlık.

Yorum

Güzel bir çalışma olmuş fakat bana göre ortalama bir deri parfümü.

Yorum

İşleniyor...
                            X